248 Shares 3502 views

Jak odzwyczaić dzieci od sutków. praktyczne porady

Niemowlęta w procesie ssanie sutków czują się bardziej komfortowo i przyjemnie. Przypomina im, że doświadczają podczas ssania piersi matki, a to daje złudzenie bliskości. To sprawia, że konwencjonalny smoczek doskonałym narzędziem dla rodziców, którzy chcą, aby uspokoić dziecko. Z pomocą sutki dla niemowląt można uśpić okruchy, aby pomóc mu uspokoić kolki lub podczas ząbkowania. Niestety, ten kojący przedmiot (tzw sutek i innych psychologów uspokajający rzeczy dziecko) może prowadzić do wad zgryzu w przyszłości lub do krzywych zębów, a ponadto obojętne – to nadal niehigieniczne, ponieważ gotować co pięć minut to po prostu niemożliwe, a dzieciak cały czas ciągnąc go w usta. Z tego powodu wielu rodziców nie starają się radzić sobie z przedmiotów takich jak smoczek lub sutka. Ale jeśli zdecydujesz, że w przypadku, gdy manekin jest koniecznością, prędzej czy później masz pytanie: „Jak odzwyczaić dzieci od butelki” Jeśli wykonane prawidłowo, proces ten będzie szybki i bezbolesny.


Instrukcje, jak odzwyczaić dzieci od sutków  

  1. Ograniczyć dostęp dzieci do tego ulubioną zabawkę. Daj dziecku smoczka tylko w nocy, tak aby mógł zasnąć i spać spokojnie, a po południu tylko wtedy, gdy jest on najbardziej potrzebujących.
  2. Dip lub smarowniczka coś bez smaku. Na przykład, podejście nie jest bardzo piekący musztarda lub cykorii. Niczego nie podejrzewających dziecko umieścić go w ustach i wypluć się od gorzkiego smaku. Jeśli przez jakiś czas nie Dummy być takie samo, a dziecko robi z niego zrezygnować.
  3. Zastanawiasz się, jak odzwyczaić dzieci od sutków, wielu rodziców natknąć się na taką metodę, zgodnie z którą Rada wyciąć kawałek jej sutki do powietrza z łatwością poruszać się na nim, a nie można było ssać. Ale niektóre dzieciaki nie muszą ssać smoczek, i ważne jest, że w ustach po prostu coś było. W tym przypadku Rada jest także skuteczny, ale to nie wystarczy odciąć końcówkę małego manekina. Cięcie o pół centymetra w tygodniu, a więc prędzej czy później, tuż nad sutek, a dziecko będzie zmuszony do porzucenia własnych na pozostałych skrawków.
  4. Wymienić Zabawki inne zabawki dla wygody. Twoje dziecko kocha komfort i spokój, który odbiera z sutkami, zastąpić go czymś innym, który ukoi Twoje okruszki. Kiedy dziecko idzie spać i ssanie smoczka, spróbuj poklepać go po policzku miękkiego przyjemnego kocem. Z biegiem czasu, koc będzie on związany z komfortu i przytulności, a będziesz mógł odebrać dziecko smoczka, pozostawiając ulubiony koc.
  5. Jeśli dziecko jest na tyle duże, ale nadal nie chce zrezygnować z smoczka, po prostu starają się odebrać mu smoczek. Wytłumacz mu, że sutek utracone lub udał się żyć z innymi, małych dzieci, a nowy nie nabędzie, bo dziecko jest już duże. W pierwszym tygodniu będzie to na pewno trudne, będzie pamiętał o nim i poprosić, aby kupić nowy. W takich chwilach, należy spróbować odwrócić uwagę dziecka, a on szybko zapomina o swojej starej miłości, i od razu znaleźć nowy temat na adoracji.

Kiedy odzwyczaić dziecko od sutków

Pierwszy znak, że dziecko jest czas, aby odzwyczaić od smoczka wieku jest więcej niż dwanaście miesięcy. W tym czasie dzieci są aktywnie próbuje nauczyć się mówić, zrób to ze smoczka w ustach jest bardzo niewygodne. Ważne jest, że przez ten czas już wiesz jak odzwyczaić dzieci z butelki, bo powinno się to odbywać w sposób terminowy.