894 Shares 9412 views

Diagnoza: zapalenie wątroby typu C. Jak długo można żyć zakażoną osobą?

Wiele osób może być zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C nawet nie wie o tym. Choroba często przechodzi łagodne, z objawami podobnymi do grypy lub przeziębienia. Ale wirus pozostaje we krwi, nadal będzie niszczyć komórki wątroby, a wskaźnik niepowodzenia jest indywidualna. Trzymane w ciemności jest niebezpieczne. Według WHO, ponad 170 mln. Ludzi na całym świecie są przewlekle chorych z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. A to tylko oficjalne dane.


Być spokojny o ich prawdziwej sytuacji, lepiej jest zapobiegać dłonią krwi do wątroby. Analiza wykazuje obecność lub brak wirusa. Ale konieczne jest być okresowo sprawdzane, jak jesteśmy narażeni na ryzyko zachorowania na co dzień. Lekarze, narkomanów i nosicieli wirusa HIV musi być najpierw ekranowane. A nawet zamożni obywatele, salon kosmetyczny, może być zainfekowany.
Więc przeszła test na zapalenie wątroby typu C, dodatni wynik może brzmieć jak wyrok śmierci. Ale to nie jest przypadek. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie: „Jeśli diagnoza – zapalenie wątroby typu C, jak wiele można z nim żyć?” Po tym wszystkim, odpowiedź zależy od wielu czynników. Naukowcy twierdzą, że niektóre uszkodzenia wątroby przed narażeniem na kontakt z wirusem trwa od 50 lat. Wydzielają czynniki, które mogą znacznie spowolnić postęp choroby. Obejmują one stan układu immunologicznego człowieka, odpowiedni utrzymywało się na czas rozpoczęcia leczenia z powodu braku innych przewlekłych chorób, takich jak cukrzyca i otyłość.

Jeśli ludzie właściwie o ich zdrowie, to nie powinna odstraszyć nawet diagnozę „zapalenia wątroby typu C”. Jak długo można żyć z nim, to zależy od zachowań, stylu życia i możliwości. Leczenie skierowane przeciwko rozwoju wirusa, jest bardzo drogie, ale nawet to nie daje doskonałe rezultaty. Co najważniejsze – dbałość o ich zdrowie, przestrzeganie zalecanej diety lekarza, przekazując określone procedury, umiarkowane sport, zwiększają odporność na wszelkie możliwe sposoby. Dla społeczeństwa zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C nie są niebezpieczne, i przestrzegając najbardziej podstawowych środków ostrożności, można chronić swoją rodzinę od ewentualnego przeniesienia zakażenia. Dzieje się tak tylko przez krew, więc różne rodzaje krwawienia należy podnieść alarm i specjalnego traktowania. W innych przypadkach, przyjaciół i rodziny nie są w niebezpieczeństwie. Kolejna rzecz – aby odbierać narkomana lub alkoholika z rozpoznaniem „zapalenie wątroby typu C”, jak można przeżyć. Jeśli życie nie zmieni się, prognozy są niekorzystne. Choroba może rozwijać się bardzo szybko, zniszczenie wątroby wiązałoby problemów rozwojowych układu sercowo – naczyniowego, nietrzymanie systemu i systemów trawiennych.

Tak więc, podczas gdy zapalenie wątroby typu C jest chorobą niebezpieczną, to nadal nie jest to zdanie. Życie toczy się dalej, to może być ekscytujące i satysfakcjonujące, nawet jeśli diagnoza – zapalenie wątroby typu C. Jak długo można przetrwać osobę zakażoną wirusem jest bardzo trudno odpowiedzieć. Najważniejsze – aby zdiagnozować we wczesnym stadium i rozpocząć leczenie, a następnie nie przestać korzystać z życia w każdym momencie i zadbać o siebie. Dane statystyczne pokazują, że wiele osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu matrycy innych, zupełnie obcych powodów.