420 Shares 7736 views

Owady z niepełną metamorfozy są niektóre owady?

Owady są najliczniejszą grupą reprezentującą typ stawonogi. Mają charakterystyczne cechy, w tym nie tylko fizyczne, ale także rozwoju. W tym artykule przyjrzymy się procesu niecałkowitego transformacji i owadów, dla których jest to charakterystyczne.


Poznaj owady

Tłumaczenie z łacińskiej nazwy tego systematycznej jedności oznacza „zwierzę z wycięciami.” Owady są jedną z klas, która odnosi się do typu stawonogów. Ich ciało składa się z głowy, tułowia i klatki piersiowej. Cechy charakterystyczne owadów jest również jedną parę anten, sześć par chodzi nogi podzielony. Większość członków tej klasy jest w stanie latać z powodu obecności skrzydeł, które pochodzą z ich pokrycia.

Rodzaje owadów przemian

Owady są organizmy głównie dwupienne nawożenia wewnętrznego. W rezultacie kobiety składają jaja. Są one pokryte gęstym skorupy, a wewnątrz zawierają odpowiedniej podaży składników odżywczych.

Ich dalszy rozwój może nastąpić na dwa sposoby. Po zakończeniu konwersji jaj rozwijać się larwy, które swoim wyglądem znacznie różni się od dorosłych – imago. To wielokrotnie rzuca i zamienia się w poczwarki. Na tym etapie, owady nie jeść i nie przemieszcza się. Ponadto, w wyniku reform utworzona owada dorosłego, który ma wszystkie cechy charakterystyczne dla tej klasy.

Opinia, że owad z niepełną metamorfozy są chrząszcze, jest błędne. Dowodem na to jest różnica między ich larw i dorosłych. Zapamiętaj wygląd dorosłych stonki ziemniaczanej i jego larwy, jak gąsienica.

Owady z niepełną metamorfozy są Orthoptera, Diptera, błędy, ważki, karaluchy i inne jednostki. Co ich łączy? Jaj rozwijają się larwy, które na ogół przypomina dorosłego owada. Jego wzrost jest również towarzyszyć linienia, jak owady okrywowe nie są w stanie rozciągnąć.

Zatem owadów niepełnej przemiany są urządzenia do których przedstawiciele następnym etapie rozwoju, znamienny przez: jaja, larwy, dorosłych organizmu (imago).

Homoptera

Najbardziej znanymi przedstawicielami tej grupy są mszyce i cykady. Mają błoną przezroczyste skrzydła i gębowego przenikliwe ssące typu. Żyją w dużych koloniach, które zawierają setki osobników. Homoptera karmić tylko na sokach roślinnych, które służą jako źródło ich wody i składników odżywczych. Na tych samych roślin owady spowodować znaczne szkody, powodując rozprzestrzenianie ich poszczególnych części.

pluskwy

Owady z niepełną metamorfozy są błędy lub Hemiptera. Przedstawiciele tej grupy jest łatwo rozpoznawalny przez nieprzyjemnego zapachu, który jest uwalniany substancje zapachowe wyspecjalizowane gruczoły. nazwa jednostki opisuje strukturę skrzydłach swych przedstawicieli. Przednią część grubą oraz tylny – miękki.

Większość Hemiptera są drapieżnikami i bloodsucking. Na przykład, pluskwa osiada w mieszkaniach człowieka, dzień ukrywa się w fałdy pranie mebli, pod cokoły i tapety. W nocy, idzie w poszukiwaniu pożywienia. Pluskwy przebić ludzkiej skóry, wysysając krew. Te zastrzyki towarzyszy świąd i uczucie dyskomfortu. pluskwy Niebezpieczeństwo polega również na tym, że są nosicielami groźnych chorób: dżuma, tyfus, tularemii.

ważki

„Grasshopper ważka czerwony lato śpiewał …”. Te słowa z słynnej bajki Ivana Krylova wiedzieć wszystko. Ale ważki nie są tak beztroskie i nieszkodliwe stworzenia jak nam jest autorem. Wiele owadów z niepełną metamorfozy są drapieżnikami. I ważki bez wyjątku. Jej szybki i zwrotny lot wykorzystują do łapania much, małe ćmy i komary.

Drapieżniki są nawet larwy ważek. Żyją w małych stawach słodkowodnych z wody stojącej lub wolno płynących rzekach. Atak larwy popłynął obok drapieżnych: skorupiaki, larwy ryb, kijanki. Czynią to z maską – dolną wargę, który może być wyrzucany do przodu.

karaluchy

Owady z niepełną metamorfozy są karaluchy. Te „nieproszeni goście” jak ciepła i wilgoci. Żywią się resztki żywności, tak często spotykane w obszarach mieszkalnych. Dowiedz karaluchy mogą być spłaszczone na bokach ciała, skłonił się głową i parę długich anten. W zależności od typu, może być czarny lub czerwony kolor.

Karaluchy są dość płodnym zwierzęta. Ich jaja leżeli w specjalnych kapsułkach. Nazywane są Ootheca. W jednej takiej konstrukcji może być jednocześnie około 40 jaj. Szybkość rozwoju zależy od temperatury. Im jest on wyższy, tym szybciej pojawiają się larwy i dorosłe.

modliszka

Przedstawiciele tej grupy są drapieżnikami. Modliszki są maskujący kolor. Leżą w oczekiwaniu na swoją ofiarę w pozie przypominającej osobę w modlitwie z założonymi rękoma. Stąd nazwa tego typu.

Modliszki są bardzo żarłoczne. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet. W poszukiwaniu pożywienia atakują owady, znacznie przekraczające ich wielkości. Istnieją przypadki jedzenia modliszki własnym larw po wykluciu, a męski w trakcie lub po zapłodnieniu.

jętka

Owady z niepełnej przemiany i są mistrzami w zwięzłości istnienia. W zależności od rodzaju jętki imago żyć przez kilka godzin lub dni. Ale larwy, które żyją w wodzie, rozwijać się do trzech miesięcy, w tym czasie oni pierzą około 20 razy.

Jętki mieć inną unikalną cechę rozwoju. Są to jedyne owady, które zostały linienia dorosłym rozwinęły skrzydła.

widelnic

Owady te występują przede wszystkim na wiosnę, a więc ma swoją nazwę. Owady z niepełną metamorfozy są, ponieważ ich larw i dorosłych są różne sposoby życia. Różnią i siedliska. Larwy żyją w wodzie i żywią się głównie na glony. nie jedzą na etapie dorosłego owada.

wszy

Cechą charakterystyczną jest to, że wszy rozstrzygać wyłącznie na specjalnym jakiegoś rodzaju. Pasożyty te człowieka i zwierząt mają płaski korpus z krótkiej anteny, pozbawionej pola. Chodzenia na nogach są ruchome pazury. Z ich pomocą są przyłączone do włosów na ciele gospodarza, które żywią się krwią.

Orthoptera

Owady z niepełną metamorfozy są koniki polne, świerszcz, konik polny, krykiet i Dybok. Wszystkie z nich są członkami rzędu Orthoptera. Ich wspólne cechy to gryzące części typ usta i długie kończyny tylne, które zapewniają skoki.

Tak więc, z niepełnej przemiany owadów przejść przez następujące etapy: jajo, larwa, podobny do dorosłych, imago. W naturze są one reprezentowane przez kilka jednostek. Owady z niepełną metamorfozy są prostym i Homoptera, wszy, karaluchy, ważki, jętki i widelnic.