426 Shares 1595 views

Grill lokomotywa z rąk: materiałów, zgodnie z instrukcją producenta

Jeśli podejście ideę grillem twórczo, można uzyskać znakomity elementem scenerii, która przekształca swój dom. Jest nawet grill w kształcie lokomotywy parowej.

Produkować adaptację rękami, za pomocą środków w kasie, nie jest łatwe. Często rzemieślników użyciu rurki lub cylinder z gazem.

W tym artykule opisze jak zrobić grilla z butli. Zastosowanie także i inne konstrukcje. Produkcja krat metalowych jak silnik został powszechnie stosowane.

Co tam grillowanie?

Gdy urządzenie jest możliwe do przygotowania posiłków na węglach. Metoda ta stosowana jest przez ludzi już dawno temu.

Wszystkie grille są podzielone na trzy części:

 • Przenośne. Takie modele mogą być podjęte na przejażdżkę. Charakteryzują się one niską masę.
 • Przenośne. Urządzenia nieodłącznym niezręczności. Są one przemieszczane na krótkich dystansach, na przykład w strefie podmiejskiej.
 • Stacjonarny. Piece te są montowane na fundamencie. Są one dość ciężki.

Na co zwrócić uwagę w produkcji grilla?

W produkcji tego urządzenia należy zwrócić uwagę na:

 • materiał ten był odporny na działanie wysokiej temperatury;
 • Urządzenie utrzymuje ciepło oraz;
 • Wielkość grill odpowiada Twoim potrzebom.

Z jakiego materiału jest stosowany?

Materiał użyty do wytwarzania różnych pieców. Podstawą urządzeń stacjonarnych często działa jako kamienia lub cegły. Grill są także wykonane z metalu. W ogólnym takiej konstrukcji są przenośne i przenośne typy.

Masters wynalazł różne rodzaje grille w zespole, gdzie stosuje się nietypowe materiały pod ręką. Powszechne narzędzia zebrane z butli gazu.

Nikt nie wie, kto pierwszy wymyślił taką strukturę, ale idea jest uzasadnione się. Należy zauważyć, że urządzenie oferuje wysoki poziom funkcjonalności. Produkt ma odpowiednią grubość ścianki, dzięki czemu wytrzymałe. Ponadto, obecność fantazji grilla może być wielką ozdobą domu na wsi.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Należy przygotować:

 • szlifierki;
 • Zgrzewarka;
 • Rury do nóg;
 • wiertarka;
 • rurowy dla przewodów kominowych;
 • nity;
 • Pętla.

Aby zrobić grilla z własnymi rękami, wymagane są rysunki.

środki ostrożności

Przed produkcji powinni dokładnie sprawdzić butlę gazową. Nie używać pojemnika, pokryte rdzą.

Uważaj na powierzchni balonu tnącego. Iskier nie do przyjęcia, ponieważ może to prowadzić do eksplozji reszt akumulacji gazu. Przed cięciem uwolnienie potencjału z nim pozostały materiał. W tym celu środki zaworu zaleca się odkręcić i dostarczyć specjalny cylinder klucza do góry nogami. Aby kontrolować korzystanie ucieczka gazu pianę.

Jak odkręcić zawór balonu?

Gdy gaz w butli nie pozostaje, to jesteś gotowy do cięcia. Pierwszy zawór jest usuwany. Jego lokalizacja na cięcia stale podlewane. W otwór u góry pojemnika jest wypełniona wodą z węża. Następnie łączy. Opróżniania powinno być wykonywane na zewnątrz pomieszczeń, jak metan zawartego w butli, są nierozłącznie związane z zapach gryzący. To może być odczuwalne w ciągu kilku dni.

faza produkcji

Produkcji takiego urządzenia jak grill balonu obejmuje szereg etapów:

 • Cut. Cylinder jest podzielona na dwie części. Odbywa się to poprzez zgrzewanie szwów. Ściany boczne nie zalecił cięcia. Są one odpowiednie jako tłumiki przed ogniem i utrzymywania temperatury. Podczas cięcia nie da się uszkodzić pierścienie znajdujące się po bokach. Będą one służyć jako podpora pokrywy.
 • Produkcja nogi. Wskaźnikiem ich wysokość jest wybrany według własnego uznania. Można użyć nogi starej maszyny do szycia i użyć rury. Dla wygody nogi zaleca się wyposażyć koła. Grill na kółkach jest łatwe do przenoszenia. Do mocowania rury na dnie urządzenia wierci się cztery otwory. Śruby te są umieszczane tak, biorąc pod uwagę, że gwint znajduje się na zewnętrznej stronie. Śruby mogą być dokręcone śruby lub spawane. W górnej części rur są nakrętek spawanych, które są przykręcone do kosza.
 • Instalowanie pokrywy. Dla wygody proces zaleca się naprawić grill na ziemi. Pokrywa mocowana jest do urządzenia za pomocą zawiasów, część taktykę. Może być zamontowany wymienny konstrukcję wieczka. Zatem markizy muszą być skierowane w bok. Zawiasy są przyspawane bez usterek. Rzeczywiście, pod wpływem wysokiej temperatury może latać nitowania. W przypadku mocowania uchwytu na pokrywie grilla można stosować wkrętów. Materiał uchwytu powinien być odporny na ciepło. Jak można zbudować dodatki ogranicznika. Jest wykonana z łańcuchów i rogu. Otwarcie zaworu jest zamontowany rury wydechowej.
 • Proces montażu. Aby w urządzeniu w wysokiej temperaturze nie jest poddawany odkształceniu, niektóre Masters jako dodatkowy element zaleca się stosowanie obszaru. To zgrzewane na krawędziach urządzenia, znajdującej się w wewnętrznej części. Pomaga wzmocnić obwód i daje bardziej sztywną urządzenia. Ponadto składnik może pełnić rolę podstawki do szaszłyków i kraty. Aby nie mieć do łopaty ręce popiołu na spodzie urządzenia, aby otwory. Jeśli nie ma gniazda na szaszłyki, tną szlifierki. Aby zapewnić wysoką funkcjonalność wnętrze urządzenia konsultuje podzieloną na dwie strefy. W jednym z nich stoi za kraty zamontowane, a drugi – złącza do szaszłyków. Na kilku poziomach, zalecamy instalowania zamków. Można regulować położenie kraty na węglach.
 • Kolor powierzchni. Ten krok jest opcjonalny. To wszystko zależy od gustu producenta.

Mangala produkcja wędzarnia

Cechą charakterystyczną wędzarni jest wyciek. Adaptacja jest wykonywana w taki sposób, który został opisany powyżej. Jednak struktura ta obejmuje piec. Do produkcji części należy wyciąć pół podłogi. To będzie miejsce jego lokalizacji. Piec jest sam wykonany z blachy żelaznej lub dowolnego odpowiedniego materiału.

Kosz-wędzarni przy pomocy dwóch cylindrów gazów o różnych rozmiarach

Niektórzy artyści zrobić piec cylindrów małych rozmiarów. Gotowy projekt jest przyspawany do kosza. Ważnym elementem urządzenia jest komin. Ukończony kaptur można kupić w sklepie, ale można zrobić własnymi rękami.

Dla tych, którzy chcą udoskonalić konstrukcję i nie boi się trudności, wskazane jest, aby uzupełnić jednostkę napędową, która obraca szpikulca.

Poprzez proces wędzenia można rozpocząć po grill praży. Jeśli pojemnik jest impregnowana zapachu gazu, urządzenie będzie musiał ogrzać ich wiele razy tak długo jak metan nie odparować.

grill lokomotywa

Konfiguracja, która nazywana była „Lokomotywa” obejmuje cztery funkcje równocześnie. Urządzenie działa jako grill, grill, wędzarnia i grill. Jest on wykonany z wielu butli lub rur metalowych. Każdy komponent ma swój cel.

Wygląda naprawdę jak grill lokomotywy. W szczególności, jeśli kapitan fantazji umieścić w swojej produkcji. Na przykład podstawą kół może stać się częścią cylindra lub kute metalowe.

Jako struktura uzupełnieniem jest wysuwany stolik, i wiele kratowych członków posiadających zarówno funkcjonalną i dekoracyjną rolę. Jedna lokomotywa może w tym samym czasie smażyć, danie gulasz warzywny z grilla i narażać wędzone produkty mięsne.

Grill lokomotywa produkcji fabryki można kupić w sklepach. są one wykonane z butli gazowych własnymi rękami.

Urządzenia te mają wysoki poziom sprawności. Ta pokrywa zamykająca jest zapewnione, a zdjęcia. Jeżeli węgiel w urządzeniu trochę, dobrze ogrzewane bazowej butla na długo zachowuje ciepło potrzebne do gotowania.

zrobienie

Wiele osób zastanawia się , jak to zrobić grilla w postaci silnika ręcznie. Radę do rozważenia końcowy produkt tego typu. Ponadto, nie jest w porządku, aby zwrócić uwagę na wizualny aspekt tych lokomotyw, które są pierwowzorem zintegrowanych urządzeń.

Materiały i narzędzia

Aby grill, pociąg parowy, będzie potrzebował materiału metalowego.

Aby przeprowadzić ciało, klatkę, koła, rury i różne elementy pomocniczego charakteru potrzebne będą:

 • Rury stalowe o różnych średnicach;
 • Zbiornik, beczki lub butelką z gazowym;
 • blachy;
 • profilowanej rury;
 • prętów stalowych;
 • armatura.

Do wytwarzania przyrządu jest to konieczne, aby przygotować w domu:

 • szlifierki;
 • file;
 • Urządzenie do spawania;
 • kucia ślimaka;
 • wiertarka;
 • Sledgehammer;
 • młot.

Wykonywania klatki

Przede wszystkim należy zdecydować jaki rozmiar lokomotywa grill chcesz, i sprawiają, że fundamentem. Aby stworzyć silną ramę, która wpisuje się w ideę można zastosować rury z profilu o przekroju w kształcie kwadratu. Stosuje się także okrągłe rury, armatura, kątowniki, i tak dalej. D.

Liczba części, ich rozmiary są określane przez rysowanie opracowanie. Pamiętaj, aby wyznaczyć miejsce montażu, ramka obudowy instalacji i wspierających części koła. Poprzeczne paski działają jako elementy wiążące i przyczyni się do wzmocnienia grilla.

Dokonywanie obudowa

Wytwarzanie wymaga doświadczenia z konstrukcją obudowy. Standardowa konstrukcja zakłada grill aparat poziome i pionowe wykorzystywane do palenia. Niektóre modele zawierają otwarty grill lub w sąsiedztwie pieca.

Do wytwarzania podstaw poziome będą musiały:

 • rury o większej średnicy;
 • używanym pojemnikiem z gazu;
 • zbiornik;
 • puszek.

Materiał ten pocięto na wymagane wymiary. Grill konieczne cięcie górę rury. Nacięcie jest przyspawany na zawiasach i jest zainstalowany w pokrywie. Aby chronić swoje ręce skóry przed oparzeniami do uchwytu pokrywki jest przyspawany do dyszy drewna.

Druga część obudowy po stronie aparatu w kształcie prostokąta. Na głównym zbiorniku jest połączone kanałem. Komora ta jest wykonana z blachy stalowej. Arkusze są spawane, tak aby uzyskać pól. Kąty wykorzystywane do tworzenia ramki. Część boczna tnie więcej drzwi.

Obie części kadłuba i ramy są połączone przez spawanie. Po każdej stronie ramy są zamknięte przez blachy.

Produkcja kół i dekorowanie

Koła powinny być przygotowywane wcześniej i przyspawać ramkę na podstawie montażowej. Do produkcji grilla lokomotywy trzeba cztery pary kół. Aby uzyskać więcej urody można ustawić różne koła średnicy. Ich podstawa może stanowić rura. Tylne koła mają większą średnicę niż z przodu. Pierścienie cut szlifierki. Powinny one być takie same i szeroki. Więc grill na kółkach jest stabilny.

Do dekoracji wnętrza koła, używane pręty stalowe, kraty, nity i loki. Ostatnie elementy dekoracyjne mogą być wykonane przez maszyny do kucia na zimno. Ozdobione różnymi wzorami i bocznej grill.

Nie zapomnij, aby pręty, tłoki i inne akcesoria dać oryginalność produktu.

Jest podejmowania dodatkowych urządzeń

Konstruowanie kosza lokomotywę, należy rozważyć, będą wyglądać elementy pomocnicze, które ułatwiają korzystanie z urządzenia.

Potrzebne będą:

 • półki;
 • haczyki;
 • kaptur;
 • baldachim.

Haczyki o małych wymiarach mogą być spawane do części grilla lub w górnej części ramy. Będą one służyć jako wieszak na osprzęt pieca. poker, łopaty, szczypce, itp Dodać do nich proste. Podstawą jest zwykłym urządzenia przewodowe lub duży gwóźdź.

montowane także półki do przechowywania przyborów. Stosowane wystającej części bębnów metalowych.

Kolejny ważny szczegół – okap. W niektórych przypadkach, działa jako dekoracja, ale w zdecydowanej większości funkcji komina. Rura jest zamocowana z przodu poziomym wzorem lub wytwarzane w pobliżu komory wyjściowej pionowej. Górna płyta jest przyspawany w postaci stożka. Zapobiega to przedostawaniu się strącanie w palenisku.

przycięte powierzchni produktu, odtłuszczone i pokryte farbą ogniotrwałej. Może chronić metal przed rdzą i wypalenia. Kolor grille zaleca się przeprowadzenie farby żaroodpornej. Po urządzenia grzejnego temperatura może wzrosnąć do 700 ° C,

wniosek

W obecności ćwiczeń nie jest tak trudne do wytworzenia pewnych umiejętności grilla własnymi rękami. Urządzenie nie tylko oszczędza domowej roboty przepływu środków pieniężnych, ale także stać się dumą i wykwintne dekoracje dom stoczni.