237 Shares 3168 views

Nadtlenek wodoru na obcasy: recenzje, zastosowanie. Jak czyścić piętę z nadtlenkiem wodoru?

Nadtlenek wodoru jest niezbędny w każdej gabinecie lekarstw domowych. Jest wydawany we wszystkich aptekach bez recepty lekarskiej i jest z reguły używany jako antybakteryjny i dezynfekujący.

Uzbrojeni w kosmetologów

Kosmetyk od dawna stosuje ten lek dla siebie i z powodzeniem wykorzystuje go w swoich manipulacjach. Jest bardzo skuteczny, odmładzając grubą skórę stóp. Nadtlenek wodoru na obcasy jest stosowany w różnych wariantach, ale efekt ten jest jednym – Twoja skóra staje się młodsza i bardziej miękka.

Unikalny lek

Nadtlenek wodoru jest związkiem wzbogaconym w tlen i produkowanym chemicznie. W swojej czystej postaci nie występuje w naturze, ponieważ substancja ta ulega zniszczeniu w wyniku kontaktu z żywymi organizmami. Jeśli dostaną się do środowiska z nimi, substancja rozkłada się, niszcząc różne mikroorganizmy – bakterie, wirusy i tak dalej.

Ponieważ nadtlenek jest silnym utleniaczem, kosmetolodzy od dawna nauczyli się używać tego leku do manipulacji, co jest bardzo skuteczne. Jest on aktywnie używany do rozjaśniania włosów i czyszczenia skóry twarzy, do mycia auricles, a po prostu doskonale czyści piętę z nadtlenkiem wodoru.

Miękkie i miękkie

Nadtlenek wodoru na piętach jest używany przez długi czas i skutecznie. Każda kobieta marzy w lecie, aby wyglądać idealnie od wierzchołków jej włosów po piętach. Ale niestety, czasami trudno jest buty sandałowe lub klapki – obcasy są pokryte pęknięciami, stają się szorstkie, sztywne, nabierają szaro-żółtawej barwy. Powody tego nienaturalnego wyglądu mogą być wielkie. Ale w każdym przypadku jest bardzo dobre i skuteczne zalecenie: czyścić piętę z nadtlenkiem wodoru.

Po prostu nie spiesz się, aby to zrobić od razu, najpierw dokładnie zapoznaj się z wszystkimi zaleceniami. Ponieważ ta substancja ma bardzo agresywną naturę i jeśli ją użyjesz nieprawidłowo, możesz poważnie zaszkodzić sobie. Jeśli wszystko zrobisz poprawnie, przestrzegając wszystkich proporcji i kolejności działań, upewnij się, że po kilku zabiegach Twoje piętra staje się delikatne i miękkie.

Przepisy na tacki i okłady

Jak czyścić piętę z nadtlenkiem wodoru? Istnieje kilka bardzo skutecznych przepisów. Zapoznaj się z nimi.

  • Po pierwsze. Przygotuj słaby roztwór nadtlenku wodoru z wodą. Stosunek powinien wynosić: sześć części wody jedna część nadtlenku wodoru. Jednocześnie woda może być nieco ciepła, nie trzeba jej zbyt dużo rozgrzewać. Następnie bierzemy gazikową wymazówkę, mokrą w gotowym roztworze i po prostu wycieraj skórę na stopach, które wymagają czyszczenia. Należy to zrobić w ciągu 3-5 minut. Następnie usuwamy zmiękczone miejsca za pomocą kamienia pumeksowego.
  • Drugi. W małej umywalce (w taki sposób, że stopy są tam) wlewa się około 1,5 litra gorącej wody. Temperatura powinna być możliwie jak największa, np. Nogi mogą wytrzymać. Dodaj 3-4 łyżki nadtlenku do wody. I zaczynamy podnosić stopy. Nie jest to konieczne przez długi, wystarczy 3-5 minut. Następnie usuwa się podgrzewane obcasy twardą pędzelkiem lub kamieniem pumeksu.
  • Trzeci. Najpierw wlać 2 łyżki soli do ciepłej wody (około 4 litry). W tym roztworze soli, niezrównoważone stopy. Wystarczy utrzymać stopy w tym roztworze soli przez 7-8 minut. Następnie w tej samej kąpieli dodać nadtlenek wodoru 2-3 łyżki stołowe lub dwie suche tabletki. Dokładnie wymieszaj zawartość kąpieli i utrzymuj stopy w tej mieszaninie jeszcze przez pięć minut. Zobaczysz, jak martwa tkanka stanie się biała. Następnie myjemy piętę i stopy twardym kamieniem pumeksu.
  • Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi należy wykonywać tylko na czystych nogach. Najpierw umyj je dokładnie mydłem, a następnie idź do kąpieli i płynów.

Uważaj i uważaj

Zawsze pamiętaj, że nadtlenek wodoru na obcasach jest bardzo skutecznym środkiem zaradczym, więc nie musisz robić kąpieli czyszczących więcej niż 2 razy w tygodniu. Jeśli zdecydujesz się na taką procedurę po raz pierwszy, czas można wyciąć na pół, aby zobaczyć, jak zachowuje się ciało.

Po oczyszczeniu manipulacji konieczne jest smarowanie pięty i stóp pożywnym kremem. Możesz też rąbać glicerynę, która jest swobodnie sprzedawana w aptekach, w skórze stóp. Szczególnie przydatne jest to przed snem. Zaleca się również po pocieraniu kremu lub gliceryny na noszone wełniane skarpetki na stopach, tak aby skóra nadal miękała się podczas odpoczynku.

Jak dziecko

Ci, którzy używali nadtlenku wodoru na obcasach, opinie pozostawiają bardzo zachęcające. Niektórzy pacjenci, po miesiącu lub dwóch regularnych podobnych zabiegach, pozbyli się nie tylko krakowanej skóry na piętach, ale także pocenia się w stóp, co jest również dość nieprzyjemne. Chodzi o to, że ciepłe kąpiele z nadtlenkiem wodoru nie tylko zmiękczają skórę, ale także ćwiczą naczynia krwionośne na nogach, tonują i wzmacniają. I ten pomaga w stworzeniu systemu pocenia się.

Ponieważ bardzo dużo osób interesuje się nadtlenkiem wodoru na piętach, opinie można znaleźć bez większych trudności. Spośród nich dowiesz się również, że po takich zabiegach zniknie grzyb, co spowalnia ich. W końcu nadtlenek ma silne działanie antybakteryjne, a grzyb jest najbardziej realnym bakterią na stopach.

Tak więc nadtlenek wodoru na obcasy nie tylko leczy skórę na podeszwach nóg, ale także łagodzi inne problemy.

Powiedzmy natropismy "nie"

Innym problemem z podeszwami stóp jest zadziory. Mają nie tylko odpychający nieestetyczny wygląd. Niektóre natopty stają się prawdziwym problemem podczas chodzenia – zaczynają się jęczeć, pocić, a nie wszystkie buty, które wkładasz, mając nieprzyjemne zagęszczenie na podeszwach stóp.

Klamki z kukurydzy zazwyczaj pojawiają się z powodu noszenia butów, które nie pasują do Twojego rozmiaru lub są złej jakości. Bardzo często sportowcy uprawiają buty na trampkach – w nich stopa nie oddycha, nie poty i deformuje się. Oczywiście, nie dotyczy to trawników jakości, ale tylko tych, które są wykonane z materiałów innych niż naturalne.

Coraz częściej pojawiają się one na podeszwach, a także w miejscach, gdzie obuwie ciągle naciska na skórę. Jeśli nie pozbędziesz się ich w czasie, ule będą rosły, chwycą nowe obszary skóry i stają się bardziej rdzenniowi. Więc lepiej walczyć z nimi na samym początku, jak tylko się pojawią.

Nadtlenek rogówki

Nadtlenek wodoru z kukurydzy jest używany prawie w ten sam sposób jak przy usuwaniu napiętych skórek. Po dobrze upieczonym nóżku i usunięciu martwej tkanki kamieniem pumeksowym zaleca się umieszczenie jednej tabletki aspiryny bezpośrednio na gwoździe. Mocujemy go tynkiem, wkładamy skarpetkę i położyć się na spoczynek przez kilka godzin (jest to możliwe na noc). Po odpoczynku lub spania nie zapomnij starannie wyeliminować tego miejsca twardym kamieniem pumeksu lub specjalnym pilnikiem do czyszczenia stóp.

Nie przesadzaj! Nie ciąć ostrzem nożem lub nożem. To tylko pogarsza sytuację, a nawet rany.

Innym sposobem na pozbycie się corns. Nakładamy na nią aplikację z tamponu gazowego impregnowanego nadtlenkiem wodoru i wodą (w stosunku 1: 5). Utwarwamy go tynkiem i niech stopy odpoczywają przez około dwie godziny. Następnie usuwa się aplikację i umieścić plasterka cytryny na miejsce natyp. Ułóż ją skarpetkiem lub łatką i znowu odpocznij przez 2 godziny. Następnie oczyścimy brodawę pumeksową, smarujemy ją kremem lub gliceryną.

Procedura ta jest powtarzana co trzy dni, aż skóra staje się miękka i bez wad.

Ważne jest, aby rozważyć

Nadtlenek wodoru jest doskonałym lekiem w celu dostosowania stóp do organizmu i utrzymania tego stanu. Ale ważne jest, aby pamiętać, że w końcu jest to agresywna substancja, która w przypadku niewłaściwego dawkowania lub częstego używania może szkodzić, a nie pozytywnie. Dlatego przed umieszczeniem nóg w stół należy postępować zgodnie z następującymi zaleceniami:

  1. Zawsze uważnie przeczytać instrukcje, jak przygotować kąpiel stóp, jaka kompozycja trzeba przetrzeć obszary problemów.
  2. Nie zmieniaj dawkowania – jeśli zaleca się rozcieńczenie nadtlenku wodą jedną do pięciu, nie należy postępować w celu zwiększenia stężenia roztworu samodzielnie.
  3. Wszystkie procedury są wykonywane dopiero po uprzednim umyciu nóg mydłem.
  4. Nie za bardzo się angażuj – okłady z nadtlenku wodoru i kąpieli nie więcej niż dwa razy w tygodniu.
  5. Jeśli masz ważne wydarzenie przed sobą – śluby, urodziny lub właśnie się w trakcie wizyty – wskazane jest, aby spędzić procedurę czyszczenia pięty i pozbycia się zadziorów dwa lub trzy dni wcześniej.
  6. Najlepiej jest przeprowadzić wszystkie manipulacje wieczorem przed snem, tak aby stopy mogły odpocząć i zrelaksować się jak najlepiej. Wtedy efekt będzie znacznie wyższy.

Jeśli istnieją problemy z obcasami i podeszwami stóp, nadtlenek wodoru w celu odmłodzenia szorstkiej skóry nóg jest wiarygodnym asystentem w tej kwestii.