560 Shares 5384 views

Tserukal podczas ciąży: za i przeciw.

Nadchodzi długotrwała chwila – nowe życie w twoim łonie, część ciebie i twoja druga połowa. Jednym z prawidłowych sposobów wczesnego diagnozowania ciąży jest monitorowanie ogólnego stanu kobiety. Tonem układu pokarmowego i częstym wymiotem mogą być objawy ciąży. Dyskomfort i częste wymioty w godzinach porannych wyczerpują kobiece ciało. Wczesna toksykologia niekorzystnie wpływa na ogólną kondycję kobiety w ciąży, a następnie szuka lekarza w celu uzyskania pomocy. Jednym z leków, które niedawno przepisano kobietom w ciąży jest cerukal.

Tabletki cerukal mają działanie przeciwwymiotne i normalizują brzmienie narządów trawiennych. Jeśli zdecydujesz się na lek Cerucal, dawkowanie powinno być zgodne z lekarzem prowadzącym leczenie. Ze względu na substancję czynną zwaną metoklopramidem, lek blokuje selektywnie dopaminy i receptory serotoninowe i normalizuje funkcje motoryczne górnego przewodu żołądkowo-jelitowego (GIT), sprzyja normalnemu wydzielaniu żółci i zmniejsza przejawy dyskenezii pęcherza żółciowego. Należy pamiętać, że jeśli wymioty mają charakter psychogenny i przedsionkowy, nie zaleca się stosowania leku na narkotyki.

Tserukal w czasie ciąży niedawno powołał większość ginekologów, ale w przeciwwskazaniach wskazano, że lek nie można wyznaczyć w pierwszym trymestrze ciąży. Podczas przyjmowania leku należy zauważyć, że wydalanie go do mleka kobiecego, w związku z tym, jeśli zaleca się cekur podczas laktacji, konieczne jest przerwanie karmienia piersią.

Wiele kobiet w ciąży w pierwszych miesiącach cierpi na bardzo silną toksyczność, w której tracą wagę, co niekorzystnie wpływa na płód, dlatego przepisują cerulek podczas ciąży. Dawkowanie dobiera się indywidualnie, najczęściej 10 mg 2 – 3 r. Dziennie doustnie. Większość kobiet narzeka na wystąpienie reakcji alergicznych po zażywaniu leku. Dlatego też, jeśli były wcześniej narażone na reakcje alergiczne, odmówić przyjęcia tych tabletek, użyj innych środków.

Pamiętaj, że kiedy obudźesz się wcześnie rano, nie powinieneś szybko wyskakiwać z łóżka. Jeść, nie wstając, trochę ciasteczek lub garść orzechów, ugotował je wcześniej. Staraj się też nie jeść obiadu lub kolacji. Posłuchaj ciała, może kwaśnego jabłka, plasterka cytryny lub pomarańczy pomoże Ci radzić sobie z przejawami nudności rano.

Cerucal w czasie ciąży jest kolejnym sztucznym preparatem, którego konsekwencje mogą być nieprzewidywalne. Jeśli uważnie zapoznasz się z instrukcjami dotyczącymi tabletek, możesz przeczytać, że jeśli zostaną podjęte, mogą wystąpić skutki uboczne, a mianowicie: kobieta w ciąży może mieć uczucie strachu, depresji lub szumu usznego, być może także nierozsądnego lęku lub silnego bólu głowy, zawroty głowy. Mogą wystąpić inne naruszenia z centralnego układu nerwowego – przymusowe skurcze mięśni szyi i twarzy. Czasami występują również pogwałcenia układu krwiotwórczego i układu sercowo-naczyniowego: zmiany ciśnienia krwi, częstoskurcz, agranulocytoza. Mogą wystąpić problemy z taboretem, zmiany smaku, suchość w ustach. Czasami jest świąd skóry, pokrzywka lub inne wysypki. Podczas karmienia piersią lek jest przepisywany tylko w skrajnych przypadkach. Cykl w okresie ciąży w pierwszym trymestrze jest przeciwwskazany. I w późniejszych terminach należy wziąć pod uwagę tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, uważnie ważąc wszystkie zalety i wady. Czasami warto powstrzymać się od użycia tego leku w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji.