499 Shares 3680 views

Dzień przemyśle spożywczym – co to za święto?

Dzień przemyśle spożywczym – święto wszystkich profesjonalnych piekarzy, kucharzy i specjalistów w dziedzinach pokrewnych. Mówi, że jest nie tylko w Rosji, ale także na Ukrainie. Jest on zazwyczaj obchodzony przedostatniej niedzieli w październiku tego roku.


historia

Z prawie pół wieku historii tego wspaniałego dnia ma swoje korzenie w Związku Radzieckim. Duma Państwowa w 1966 roku wydał uchwałę zatwierdzającą Dzień przemyśle spożywczym. Zgodnie z tym dekretem nakazał obchodzić ten nowy profesjonalny wakacje w przedostatnim niedzielę października, ale najbardziej zadziwiające jest to, że odbywa się do dnia dzisiejszego.

Ponadto, ponieważ Rosja jest następcą absolutnie prawny ZSRR, to nie był zobowiązany do podjęcia absolutnie żadnych dodatkowych decyzji, dokumentów i aktów prawnych, aby go zapisać.

Niestety, sytuacja była zupełnie inna na Ukrainie. Po upadku Związku Radzieckiego, Dzień przemyśle spożywczym, podobnie jak wiele innych świąt, konieczne było formalnie przyjąć i zatwierdzić ponownie. Tak, wiele z nich przetrwało święta, ale potem przełożono ich daty. Ta uroczystość – jeden z najrzadszych wyjątków, ponieważ nadal świętować trzecią niedzielę drugiego miesiąca jesieni. W 1995 roku, Leonid Kuczma – w tym czasie prezydent Ukrainy – podpisał dekret zatwierdzającą obchody Dnia Żywności pracowników przemysłu, podobny do tego, co zostało przyjęte w ZSRR.

Celebration

Władze Federacji Rosyjskiej od dawna tradycja pogratulować pięknych pracowników przemysłu spożywczego na ich profesjonalnej wypoczynku i życzymy im powodzenia w tej trudnej i trzeba pracować.

Wiele osób zastanawia się, jak uczcić ten dzień? Co do zasady, zrób to jak można się domyślać, wszelkiego rodzaju gadżety. Istnieje jednak jedna cecha. Zazwyczaj nie przygotowują się bohaterów z okazji i ich przyjaciół, krewnych i bliskich im.

Dzień pracowników przemysłu spożywczego w 2013 roku przeszedł na tyle cicho, nie było zwykłe masowe festyny z naleśniki, ciasta, galaretki i małży, które są zazwyczaj spełnione w różnych miastach. Ale, prawdopodobnie, to było z powodu złej pogody.

Pozdrowić swoich bliskich w tym dniu, to nie ma potrzeby zakupu drogich prezentów lub kart, to lepiej zrobić pyszne niespodziankę rękami. Może to być ciasto, ciasto lub nawet mięso, pierwotnie złożone i pięknie urządzony, jak mówi się, że prawdziwi kucharze, smak – to tylko jedna trzecia dobry posiłek, a pozostałe dwie trzecie – pyszny zapach i sposób zaprezentować swoje go.

wniosek

Dzień Przemysłu Spożywczego 2013 Suzdal, na przykład, zauważyć ogromną beczkę miodu na obszarze, który jest wolny dla wszystkich chętnych wylana.

Co najważniejsze, podłącz swoją wyobraźnię i podjąć odważne decyzje. I wtedy twój prezent będzie miał szansę przyćmić wszystkie inne. Bądź uprzejmy dla swoich bliskich i traktować ich ulubiony przysmak.