756 Shares 6619 views

"Siofor 500"

„Siofor 500” – lek stosowany w celu obniżenia poziomu glukozy we krwi u pacjentów z cukrzycą. Dostępne tylko lek w postaci tabletek, to jest objęte specjalną kopertę i przeznaczone do wewnętrznej recepcji.

Substancja czynna, która jest stosowana do wytwarzania „Siofor 500„jest chlorowodorek metforminy. Te substancje pomocnicze obejmują stearynian magnezu, powidonu, hypromellozy, ditlenek tytanu, makrogol 6000.

Farmakologiczne działanie leku jest w związku należącego do grupy biguanidu. W bezpośrednim kontakcie z przepływem krwi przejawia działanie hipoglikemiczne (zmniejszenie stężenia glukozy). „Siofor 500„nie działają na funkcji wydzielniczej trzustki, więc gdy działanie na poziom insuliny nie ulega zmianie. Substancja czynna metformina hamuje glukoneogenezy i glikogenolizy, a tym samym wytwarzanie glukozy w komórkach wątroby zmniejsza się. Ponadto zwiększa wrażliwość na insulinę mięśni, hamuje wchłanianie substancji w jelitach. Podobne efekty pozwalają niekiedy stosowanie „Siofor 500” do utraty wagi. Lek ma szereg innych użytecznych własności, które obejmują stymulację syntezy glikogenu wewnątrzkomórkowych zwiększonej zdolności transportu glukozy białek błonowych, obniża poziom cholesterolu, triglicerydów.

Maksymalne stężenie leku, obserwuje się po wykonaniu dwóch godzin. Przyjmowanie pokarmu zmniejsza tę liczbę. Wskazanie biodostępność wynosi pięćdziesiąt procent. Lek jest wydalana z moczem. Okres półtrwania wszystkich składników wynosi sześć i pół godziny. Przez zmniejszenie aktywności funkcjonalnej nerek aktywnych składników wzrasta. Ponadto w osoczu krwi, wzrost zawartości preparatu substancji czynnej.

Dawka jest ustalana indywidualnie. Jest ona określana przez wskaźnik poziomu stężenia glukozy we krwi. Leczenie odbywa się na zasadzie stopniowego zwiększenia dawki. Lek należy podjąć podczas korzystania z jedzeniem, piciem dużych ilości cieczy, nie żuć. odbiór dwukrotny jest możliwe tylko w dawce, która jest więcej niż jedna tabletka dziennie. Czas trwania leczenia zależy od lekarza. Pominięte techniki przygotowanie, nie może kompensować użycia znacznych ilości tabletek. Dawkę należy natychmiast zmniejszona z pojawieniem się zaburzeń metabolicznych.

„Siofor 500” jest lek, który powinien być stosowany pod nadzorem lekarza. W przeciwnym razie, powikłania opracowanie, którego głównym obejmują kwasicy metabolicznej, zaburzenia układu oddechowego, osłabienie, nudności, wymioty, senność, biegunka, bóle brzucha, hipotermii, refleksyjny spadek częstości akcji serca, dezorientacja, utrata przytomności. Ponadto charakteryzują się występowaniem niedokrwistość megaloblastyczna, reakcje alergiczne.

Podczas konsultacji z lekarzem jest konieczny do wyjaśnienia przeciwwskazania do stosowania leku. Najważniejsze z nich to kwasicy cukrzycowej, śpiączka, niewydolności nerek, wątroby, mięśnia sercowego, niewydolności krążenia, choroby zakaźnej, urazu, operacji, nadwrażliwość na poszczególne składniki. Nie wolno stosować leku przez kilka dni przed badań radionuklidów.

Ważnym przeciwwskazaniem do stosowania leku jest w ciąży, laktacji. „Siofor” i alkohol są również kompatybilne, to połączenie może być przyczyną poważnych powikłań metabolicznych, które wymagają, aby wyeliminować eliminacji czynniki wywołujące oraz zastosowania objawowej terapii.