400 Shares 6983 views

Gdzie w Rosji wydobywano sól? Produkcja soli w Rosji

Sól – to nie jest podstawą życia, ale dawno to było ważnym składnikiem niego. Raz było nawet wykorzystywane jako waluty. Osoba może zrobić bez soli, jeśli jego dieta obejmuje szereg produktów mięsnych. Ale społeczeństwo nadal uparcie sprawia, że kult. Psychoanalityk E. Jones, nawet napisał esej o tym, nazywając go obsesja materiału seksualnego. Miejsca, w których sól wydobywa się w Rosji, a dziś nie mają problemów z nadprodukcją. I to pomimo faktu, że od końca XX wieku NaCl odwrócił się od przyjaciela, aby wróg, a podstawą zdrowej diety stała się awaria, lub przynajmniej ograniczyć jej zużycie.


Historia produkcji soli w Rosji

Depozyty chlorek sodu rozwój rozpoczął się w ochronie Iletsk. Wysad może pójść do 1000 metrów głębokości. Rosyjscy prace geograficzne, sięga 1672 roku, kaucji, o której mowa w rzece Ilek. Więcej szczegółowych informacji na temat tej dziedzinie zawartym w protokole akademik Pallas, który odwiedził go w 1796 roku. Początkowo, sól wyekstrahowano bezpośrednio z powierzchni lub wykopane niewielkie wgłębienia. Pod koniec 19 wieku zaczęto tworzyć specjalne doły, ale nie dostaje ścieków.

Dlatego w 1889 roku w ochronie Iletsk po raz pierwszy położył kopalni do wydobycia soli. Początkowo pracował tu skazany więźniów, którzy wybuchło ogromne kawałki osi w świetle lamp naftowych. Sól podnieść skrzynie dostarczane z wykorzystaniem koni, uprawiane pod ziemią. W 1906 roku było to pierwszy przypadek zalania kopalni, ponieważ nie można zapisać większość łańcuchów skazańcy.

rodzaje soli

W starej rosyjskiej tradycji wytwarzania NaCl, ponieważ zapasy substancji są największe na świecie. Jeśli weźmiemy pod uwagę miasta, w którym sól jest wydobywany w Rosji, możemy zwrócić uwagę na fakt, że istnieją cztery podstawowe rodzaje soli: rock, odparowuje, osadowe i osadza ryczałtowe. Specjalna GOST R 51574-2000 nawet zaprojektowany dla tego produktu. Sól kamienna wydobywany lub sposób wydobycie kamieniołomu, zawiera wysoki procent chlorku sodu. To minimalne ilości zanieczyszczeń i wilgoci. Odparowuje przygotowując grunt przez odparowanie miejscach, gdzie sól wydobywano w Rosji. Osadowa produkowane w podobny sposób, tylko przetwarzanie odsłoniętej wody z morza lub jeziora. Proces ten zazwyczaj odbywa się w specjalnie wyposażonych basenów. Osadza się bezpośrednio sól bryła osadza się na dnie jeziora niektórych sposób naturalny. Miejsce, w którym sól jest wydobywany w Rosji, metoda ta – chodzi. Baskunchak.

Koszt i różnorodność

W jaki sposób wydobywa się sól, jego jakość zależy w dużym stopniu. Im wyższa klasa, tym lepiej radzi sobie i miele. Wiele ludzie mają tendencję do zakupu białą sól, która jest często droższe. W rzeczywistości, to jest fundamentalnie błędne. Gruba sól zawiera więcej zanieczyszczeń. Według dietetyków mają pozytywny wpływ na układ pokarmowy, ułatwiając negatywnie z chlorkiem sodu. W zależności od wielkości większości kryształków pięć typów soli: Dodatkowe, № 0 (0,8 mm), № 1 (1,2 mm), № 2 (2,5 mm), № 3 (4 mm). Do zapobiegania różnego rodzaju chorobom może dodać potasu, magnezu i jodu. Obecność dodatków do żywności i ich stężenie jest zawsze regulowana w opakowaniu.

NaCl + K

Głównym polem gdzie wydobywa się w Rosji potażu, znajduje się w regionie Perm. Górnictwo cechuje łatwość i taniość. W rud Verkhnekamskoye depozyt zawiera około 18% K 2 O. Około 15% światowych rezerw są tutaj. Nie w pełni rozwinięte jest East Siberian umywalka potas łożysko. Eksperci uważają, że jego ogromne depozyty (60% wszystkich rosyjskim). Również wydobycie soli w Rosji odbywa się w Basenie Karpackim. Uważa się, że produkowane Eltonskogo Gremyachinskoye, a zatem o wysokiej jakości.

Jako sól wydobywa się dzisiaj

Obecnie NaCl ekstrahuje się przede wszystkim metodą górniczego. Pod ziemią wszystko jest oświetlona elektrycznie. W centrum uwagi kryształy wyglądają niezwykle piękny. Większość procesów przeprowadzanych nie są ludzie i maszyny. Wydobywa kawałki są ładowane na przenośnik, są mielone w specjalnych młynach, mechanicznych, a następnie dostarczane do wagonów na powierzchnię. Na Iletsk depozyt nadal kopalnia soli w Rosji co roku tutaj produkuje około 1,25 tony.

Jezioro wyjątkowość Baskunchak

Ale wydobycie soli w nowoczesnej Rosji odbywa się nie tylko metodą górniczą. Przez wiele wieków, nad jeziorem zdeponowane guzek Baskunchak zbierać mineralnych. Lokalna atmosfera fascynuje wielu artystów i filmowców nie męczą zrobić film w tych miejscach. Jezioro znajduje się na szczycie góry soli, warstwy minerałów sięga tysiące metrów głębokości. Wyciąg zaczął w VIII wieku, wysyłając produkt otrzymany w Wielkim Jedwabnym Szlaku. Od tego czasu praktycznie nic się nie zmieniło, tylko wielkość produkcji wzrosła do kilku milionów ton rocznie. Ale Baskunczak – to nie tylko obszar przemysłowy, ale od 1997 roku rezerwatu o powierzchni 53,7 ha.

Korzyści i szkód zdrowotnych

Salt – ważnym elementem, bez którego nie może wykonywać żadnej kasie sklepu. Dlatego trudno jest uwierzyć, że kiedyś dostępne tylko dla wyższych sfer. Zol jest częścią krwi i limfy, ale ze względu na jej nadmiar może rozwinąć się ogromną liczbę schorzeń: osteoporoza, stawów, zaburzenia metabolizmu wapnia, wysokie ciśnienie krwi, nerek i wielu innych.

Normalnie powinien dostać 5-8 gramów dziennie, ale należy pamiętać, że jest ona również znaleźć w mięsie, rybach i innych produktów. „Salt-free” dieta jest również pomocne, którzy chcą schudnąć, ponieważ mineralnych przyczynia się do zatrzymywania płynów w organizmie. Ale takie eksperymenty nie lepiej spędzić lato, bo o tej porze roku stracił znaczną ilość wody, a wraz z nim, a elementy, które mogą prowadzić do osłabienia i zmęczenia śladowe. Zatem sól – to przynajmniej nie jest podstawą życia lub niezbędnego obiekt kultu, ale ważny element w procesie wymiany. I zdrowego stylu życia – nie jest to odrzucenie stosowania bynajmniej zrównoważonej diety, która zawiera wszystkie niezbędne materiały.