497 Shares 2776 views

Kastracja królików (sterylizacja): dlaczego i jak rzeczy są zrobione

Hodowla królików z właściwym podejściem może być bardzo dochodowy biznes. Ale, oczywiście, tylko wtedy, gdy dobra opieka nad zwierzętami. Właściciel mini-farmie musi wiedzieć nie tylko jak karmić zwierzęta i przeprowadzić kojarzenie, ale także, na przykład, jak zrobić kastrację. Procedura ta jest często uważane za konieczne i przeprowadzane w większości gospodarstw królika.

Co trzeba zrobić kastrację

Króliki – zwierzęta są bardzo aktywne i mobilne. Podczas mężczyźni rui mogą ze sobą walczyć, gryźć się, a nawet zaatakować otaczające przedmioty. W rezultacie zepsuć ich skórę. Kastracja królików można całkowicie rozwiązać ten problem.

Również zastosowanie takiej operacji jest następujący:

 • Szybki przyrost masy ciała. Ponieważ wykastrowane króliki zachowują się spokojnie, masa tłuszczu i mięśni rozwijać je szybciej. W ten sposób zmniejszona (do 30%), wielkości posuwu konsumpcji. Między innymi, a mięso tych zwierząt staje się dużo bardziej delikatne i smaczne.

 • W poprawie czystości zwierząt. Króliki zatrzymać znak terytorium, nie zostawiaj gdzie „granulki” Horrible.

 • W poprawie wyglądu skóry. Futro wykastrowany staje się gładka i czysta, a nie po cenach dumpingowych.

 • Wzrost odporności zwierząt. Po kastracji cierpią mniej królików, a ich średnia długość życia wzrasta (co jest ważne zwłaszcza w przypadku ozdobnych kamieni).

W jakim wieku jest przeprowadzenie operacji

Kastracja nie można zrobić wszystkie króliki. Zwierzęta starsze niż sześć lat, jest całkowicie przeciwwskazane. W wyniku kastracji starego królika może nawet umrzeć. Nie zaleca się wykonywania tej operacji i zwierząt starszych niż 4 lata.

Jądra moszny u młodych zwierząt małych ras (motyl, California) spadnie w ciągu 3-4 miesięcy, w dużych (olbrzymich królików białych i szarych, Flandria) – 4,5-5 miesięcy. Jest to czas, i jest uważany za optymalny dla kastracji. Większość hodowców wierzy, że po tej operacji przeprowadzono nawet niewłaściwe. Zwierzęta starsze niż dwa lata przed kastracją powinno być badane pod kątem obecności chorób układu sercowo-naczyniowego. Działanie to króliki zwykle jedynie w celach leczniczych. Na przykład, w przypadku problemów zdrowotnych, takich jak obrzęk moszny przepukliny, żylaki, i tak dalej. D.

Metody kastracji królików w domu

Przeprowadzono operację usunięcia jąder można na dwie główne technologie:

 • odkrywkowa;

 • zamknięty.

Pierwsza metoda jest najczęściej stosowany u małych zwierząt. Dojrzałe króliki kastracja jest najlepiej wykonać metodą zamkniętą.

czynności wstępne

12 godziny przed operacją powinien zatrzymać paszy królika. W przeciwnym razie po kastracji w jelitach zwierząt może spaść. Pozwolono, aby umieścić w klatce królika trochę trawę lub siano. Woda w pijących powinien odejść. Przed kastracja klatki powinny być dokładnie zdezynfekowane przy użyciu specjalnych leków, lub po prostu oznacza „biel” i zastąpić śmieci.

Właściwie ona sterylizacja królików jest przeprowadzana przy użyciu:

 • silne gwint grubości;

 • alkohol;

 • lub kawałek tkaniny bawełnianej;

 • 5% jodu barwnik;

 • skalpel, nożyczki, a szczególny proszku (do otwartej metody).

Na rękę, trzeba położyć nowe rękawice gumowe. Nici, nożyczki i skalpela przed kastracją należy umieścić na kilka minut w alkoholu.

Odkrywki operacja

Kastracja królików – procedura jest stosunkowo proste. Ale do przeprowadzenia najlepszym z asystenta, który będzie utrzymywał zwierzę. Jeśli przyjaciele gotowi pomagać podczas operacji, nie ma, i dopuszcza się stosowanie środków pod ręką. Może to być, na przykład, puszek, lub starych butów. Należy zwierzę umieszcza się do góry nogami tak, że ramiona i miejsce manipulacje pozostaje na zewnątrz. Ale oczywiście, to powinny być starannie wykonane (króliki są bardzo wrażliwy nos i słabe strony kręgów szyjnych).

Znieczulenie podczas pracy w domu nie jest zwykle zatrudniony. Ale jeśli zrobisz to szybko i ostrożnie, ból królik prawie poczuć. W każdym razie, charakterystyczny pisk i specjalne próby ucieczki nie będzie. Fakt, że próg bólu u tych zwierząt jest dość niska.

Właściwie ona sterylizacja króliki odkrywkowych przeprowadzone w następujący sposób:

 • Jądro delikatnie wyjąć (króliki w stanie je wyciągnąć).

 • Smarować ją iodovoy nalewki.

 • Przyspieszone przeciąć skórę w kierunku wzdłużnym.

 • Jądra jest usuwany na zewnątrz.

 • Więzadła i wiązki naczyniowej zligowano gwint zdezynfekowaną (potrójny węzeł).

 • Cięcie wiązką a wiązka ponad gwintem nożyczkami.

 • Tuck więzadła Pozostałość i tylna belka do moszny.

Czasami kastracja odkrywkowa i zrobić trochę inaczej. W tym przypadku, węzeł i pęczka splotu naczyniowego w kilku turach (około 10). Następnie mocno trzyma twist prawą rękę, opuścił nagle rozdarty jądra. Metoda ta pozwala na dokonywanie szybszego kastrację. Jednak doświadczeni rolnicy powinni jąder nadal bandażowania. W tym przypadku, po operacji zmniejsza ryzyko niepożądanego krwawienia.

Kastracja zamknięty Sposób

W tym przypadku stosuje się skalpel. Królik powinien być wyprostowany, głowa do góry. W tej pozycji korpus odwrócony jąder zejść do moszny. Jeśli zwierzę jest bardzo przestraszony i nie powinno być tylko trochę wstrząsnąć w stanie relaksu.

Kastracja królików wytworzonych sposobem zamkniętym jest bardzo prosta technologia. Ci, którzy boją się krwi, jest to niezbędne do korzystania z tej techniki. Jądra idzie w parze z moszny w tym przypadku po prostu wyciągnął w kierunku poziomym i podwiązywany gwint prospirtovannoy (przed crunch powrózka nasiennego). Następnie, miejsce manipulacje posmarowana jodu. Ponadto, zwierzę wypuszczone na komórce. Po około 3-6 dni przywiązany jądra uschnąć i odpaść sami.

Opieki po operacji

Zgodnie z technologią opisaną powyżej może wykonać zabiegu zwierzęta wszystkich gatunków. Dokładnie wykastrowane króliki olbrzymy, rex, Flandria, a więc shishilly. D. Po usunięciu procedur jądra zwierząt muszą, oczywiście, w celu zapewnienia odpowiedniej opieki. W wykastrowanych klatce królika mieć pewność, aby umieścić jedzenie (trochę mniejszy niż zwykle). W ciągu następnych kilku dni dla zwierząt do oglądania. Najczęściej nie ma niekorzystnego wpływu na zabiegu kastracji u królików powoduje. Już około 2-3 dni, zwierzę porusza się z dala od stresu i zaczyna zachowywać się w zwykły sposób.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań – Falling pętlami jelit, sieci większej, itd. – .. Należy wezwać weterynarza. Jeśli praca odbywa się w sposób otwarty, rany należy sprawdzić dwa razy dziennie. Czasami zdarza się, że królik po kastracji własne szkody (w plastrach lub gryzienia). Jeśli takie próby będzie widoczne, rany należy traktować za pomocą nadtlenku wodoru i na zużycie tworzywa sztucznego kołnierz na samego zwierzęcia. Innym problemem, który może wystąpić po kastracji – naruszenie mikroflory jelitowej. Jeśli tak się stanie, trzeba traktować acidophilus zwierząt.

Koszt sterylizacja królika

Jak widać, procedura usunięcia jąder u królików jest stosunkowo prosta. Większość rolników przeprowadzi swoje własne. Jednak niedoświadczonych hodowców zwierząt kastracja jest nadal najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii. W tym przypadku rolnik okazję obserwować działania specjalisty. Uzyskaj wizualne doświadczenia i zalecenia w przyszłych podobnych operacji był w stanie przeprowadzić własne ręce.

Powinien on być w domu kastracja nie jest zbyt drogie – około 500 rubli. dla samej procedury i innej 500 s. Dla sprawdzenia lekarza weterynarii w ciągu dnia. Potrzeba ta prosta i praktyczna bezpiecznej eksploatacji tylko około 5-10 minut.