411 Shares 1800 views

Tajemnice Wietnam: opuszczony park wodny

Wietnamski park wodny „Ho Thuy Tien”, położony 5 km na południe od miasta Hue, nie jest zaznaczone na żadnej mapie turystycznej. Opuszczony przez ponad dziesięć lat temu, utonął w dżungli, a na jej terytorium osiedlili krokodyle. Jednak gospodarze zdesperowanych turystów ściągają tu z całego świata. Po tym wszystkim, tutaj czekają na niesamowitą przygodę pośród pięknej scenerii, pełne tajemniczego i mrocznego romansu.


„Ho Thuy Tien”: od zamożności spadać

„Ho Thuy Tien” został otwarty w 2004 roku, kiedy Wietnam nie był jeszcze popularnym miejscem turystycznym. Udało jej twórców 3 mln $, ale duże koszty nie uzasadnione.

Kilka lat później, park wodny wpadł próchnicy i został zamknięty na zawsze.

Zaskakująco, „Ho Thuy Tien”, nad którym natura szybko zyskał władzę absolutną, nie zapomniano całkowicie.

Stał się jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów niż w dawnych czasach.

miejsce opuszczone z postapokaliptycznym krajobrazie stał się niezwykle atrakcyjny dla fotografów i podróżników, awanturników.

Popularność-found powodu plotek, nie pozostają niezauważone dla mieszkańców, którzy postanowili zarobić dodatkowe pieniądze na nowo poznanymi zabytków i sprawił, że opłaty za wstęp do parku. Po tym wszystkim, że naprawdę jest coś do zobaczenia!

Główną atrakcją

Każdy, kto wchodzi na teren „Ho Thuy Tien”, natychmiast uderzony gigantyczną trzypiętrowy smoka, który wydaje się być w stanie w każdej chwili przyjść do życia i wydać grzmiący ryk, tak realistycznie Gotowe Budowanie!

Jednak tylko olbrzymia nieruchomo i cicho, „chroni” lokalną opuszczony akwarium.

Po wejściu do budynku, podróżny będzie w tym labiryncie korytarzy serpentyn.

Przechodząc przez nich i odebrać, pójdzie prosto do paszczy smoka, który wychodzi na terytorium, „Ho Thuy Tien” – pustynia, dziki, opuszczony.

Niebezpieczne mieszkańcy waterpark

U podnóża budynku ze smokiem jest małe jeziorko, które zejść długim kręte zjeżdżalnie, zakopane w wietnamskich liści palmy.

Dla turystów, stały się jednym z ulubionych miejsc do badań.

W tym samym jeziorze, wielu woli ominąć, pomimo faktu, że woda w nim wyjątkowo czyste.

Nie tak dawno temu były prowadzone krokodyle, i chociaż nie zostały przeniesione do parków narodowych, obawia się, że nowy dom nie znajduje się wszyscy mieszkańcy jeziora, są całkiem uzasadnione.

Ruiny w tropikalnym Kusch

„Ho Thuy Tien” jest pełna ciemnym urody.

nadal można zobaczyć zniszczony amfiteatr przykryty lasu w parku wodnym, kilka ocalałych scenerii i gości domów.

Wiele budynków do tej pory pozostał sam ramek.

Ściany ozdobione graffiti, lokalne budynków – pomników dzielnych podróżników, którzy odwiedzili tutaj raz.