442 Shares 5589 views

studzienki osłonowe

Obudowa szybu stosuje się, gdy jest to wiercenie. Celami tego elementu składa się zawierać przelania glebie wewnątrz. Zainstalować kolumny w otworze jest początkowo wiercony.


W końcowym etapie, przestrzeń pomiędzy ścianą otworu wiertniczego a obudową wypełnia się betonem. Co można dowiedzieć się więcej poniżej. Dalsza instalacja sprzętu towarzyszy montaż urządzeń w obudowie, która musi być wybrany z uwzględnieniem warunków realizacji projektu. Nie będzie przepisywany średnica otworu i wielkość.

Jak wybrać średnicę

Średnice obudowy wpływa na wydajność odwiertu. Im więcej jest ta wartość, tym większa ilość wody będzie w stanie uzyskać. W celu zmniejszenia natężenia przepływu powinien określić najmniejszą średnicę, która będzie w stanie zaspokoić potrzeb rodzin w wodzie. Parametry te są konieczne dla prawidłowego doboru obudowy.

Szczytowy pobór wody do domu na wsi lub willi można określić obliczając liczbę punktów konsumpcji. Może to być kuchnia, nawadnianie działki, pralka i łazienka. W takim przypadku pik zużycie wody wynosi około 3 m 3 / godz. Jeśli mówimy o domu lub domku, parametr ten będzie się zmieniać w zakresie od 4 do 8 m 3 / h.

Trzymając obliczenie średnicy

Obliczanie obudowy powinny być realizowane, próbując obliczyć średnicę, która będzie zależeć od zatapialnych pomp. Jeśli kolumna jest usytuowany w kraju vodoraskhod około 3 m3 / h 75 mm użyciu pompy. Jeżeli prędkość przepływu jest zwiększona do 8 m3 / h, średnica pompy powinna osiągnąć 102 mm. Czasami zdarza się, że różne warstwy wodonośnej zwiększona dynamiczny lub statyczny poziom wody w tym przypadku pompy w rurze powinien wisieć.

Wybór średnica rury 75 mm pompy musi być następująca: 75 + 4 + 8 = 87. W przypadku 4 – szczelina pomiędzy kolumną i urządzenia, podczas gdy 8 – jest grubość ścianki rurociągu. Z tego powodu, że obudowa o standardowych wymiarach, konieczne jest, aby wybrać te parametry, które są najbliżej wyliczonej. Na przykład, 87 do 89 mm, są najbardziej korzystne, 108 lub 114 mm.

W ramach wybranej średnicy należałoby wyposażyć dobrze, ten przykład wykonania będzie uważany za najbardziej ekonomiczny. Jeśli wybierzesz 102 mm pompy, obliczenia należy przeprowadzić według powyższej procedury do niego. Do tego należy dodać parametr 4 do 8 mm, która będzie odbierać 114 mm.

Wybór rury osłonowej w tym przypadku 114 mm, może być jednak korzystne, ekspertów zaleca kupić średnicy rury obrazów, w końcu można nabyć obudowy, których średnica waha się od 127 do 133 mm.

Cementowanie obudowę

Ściągające łańcuchy osłonowe mogą być wykonane z jednego z kilku systemów. Pierwszy jest nazywany bezpośrednia i wymaga iniekcji do kolumny z mieszaniną przejściu do buta. Roztwór dostaje się do przestrzeni pierścieniowej i jest wypełniany z dołu do góry. Drugi schemat nazywa odwrotnej mieszaniny zasilającej i różni się od tej powierzchni. Wstrzyknięta kompozycja jest przemieszczany do dołu.

Jeśli chodzi o skalę przemysłową, to jest najczęściej używany przez pierwszego sposobu. W tym przypadku cementowania przeprowadza się w jednym etapie, w którym objętość roztworu jest wytłaczana bezpośrednio. Gdy obudowa ma znaczną długość, uciekają się do dwustopniowej klejenie. Zakres prac w tym przypadku jest podzielony na przedziały, wykonywane przy użyciu alternatywnego sprzętu.

Dalszy sposób klejenie wystaje mankietu, który jest wykorzystywany, gdy trzeba chronić lufę przenikanie roztworu. Izoluje obszar mankietu umieszczony w przedziale produkcyjnej formacji. Istnieją sposoby napełniania rozwiązanie ukryte kolumny i sekcje, które zostały przydzielone w oddzielnej grupie.

Przygotowanie sprzętu do cementowania

może trzeba następujący sprzęt do pracy na cementowania kolumny:

 • urządzenie klejące;
 • Cement mieszania urządzeń;
 • cementowanie głowę;
 • odlewania korki.

zespoły ściągające są wymagane do wytwarzania cementu i zmuszając roztwór do studzienki pod ciśnieniem. maszyny do mieszania cementu są stosowane do tych samych celów, lecz głowica cementowanie trzeba przepłukać korpus i spoinowanie ścian.

Wtyki są używane, jeśli chcesz uciec się do cementowania dwustopniowego. Czasami nawet drobny sprzęt potrzebny do pracy, a mianowicie:

 • Elastyczne przewody metalowe;
 • zawory ciśnieniowe wysoka;
 • Urządzenia do rozprowadzania roztworu.

Jakie są cele ściągające

Klejenie odbywa się wypierać płuczki wiertniczej z pierścienia. Roztwór zatykania wzrasta do pewnej wysokości, który jest zarejestrowany we wstępnym obliczeniu. cementowanie technologia dostarcza:

 • przemieszczanie płynu do zmywania;
 • ochrona roztworu przed kontaktem z płynem do mycia;
 • napełnianie beczki przedział roztwór na całej jej długości;
 • doskonała przyczepność do cementu pasta o otworów wiertniczych ściany.

Jeśli obudowa dobrze będzie cementuje jakościowo, zwiększy trwałość struktur bazowych i czasu produkcji, jak i eksploatacji.

Zejście obudowy Wytwarzanie

Kilka dni przed jego obudowy migawki konieczność dostarczenia platformy. Rozładowania powinny być przeprowadzane w specjalnym górską lub za pomocą dźwigu. Zdecydowanie nie jest odprowadzany w obudowie wylotowego.

W badaniu rury przed montażem należy sprawdzić deformacji stawów rozdzielania krzywizny materiału, obecność nacięć i cięte końce. Rury muszą być sprawdzane okrągłości i ułożone na mostku kolejno celu schodzenia. Zejście obudowa musi być przeprowadzona po elementach numeracji i taśmy stalowej pomiaru.

Wytwarzanie bębenka

Aby uniknąć komplikacji podczas opadania w kolumnie, to jest konieczne, aby przygotować odwiertu. Rodzaje i zakres prac będzie zależeć od stanu tułowia, długość i złożoność otwartej części sekcji geologicznej. Jest to konieczne do określenia zakresów, istnieją trudności w obniżanie narzędzia. Mogą być tworzenie półki, zwężenie sekcji strefy bębna i przegięcia.

Przed właściwości cieczy myjącej wyrównywania należy płukane. Czas trwania tego procesu powinny być dwa lub więcej cyklu. Na koniec płyn do płukania dodaje się do grafitu lub olej w celu ułatwienia opadania obudowy.

zejście obudowa

W następnym etapie obudowa opuszcza się w studzience dla tego celu: centralizers, zgarniaczy i elementów zawirowujących. Podczas opadania, ważne jest monitorowanie przestrzegania kolumny kompletacji danych grup zaplanować grubość ścianki rury wytrzymałość stali.

Pierwszy odwiert ma dolną część obudowy, która zawiera stopkę. elementy dołu kolumny muszą być przetwarzane przez zastosowanie smaru utwardzający na bazie żywicy epoksydowej. Stosując zawór zwrotny w tym przypadku, jestem pewien, że to prawda, jeśli ma dobrze pokazy gazu.

Do głowicy odwiertu w celu rurociągu zasilającego, oraz ich shabloniruyut przed przekazaniem. cylindryczny miernik musi być sztywna w rurze ze sprzężenia. Obniżenie obudowy, konieczne jest utrzymanie konta rur wieżowych wprowadzić numer pozycji siły grupa długość grubość ścianki rury stalowej. Co ważne końcowa długość rury i jej masy całkowitej.

wniosek

Ponieważ rury osłonowej stosuje się z różnych materiałów, może być z tworzywa sztucznego, drewna, metalu i produktów azbestowo-cementowych. Części plastikowe zostały zyskuje na popularności, przyczyniły się do tego doskonałą wydajność.