796 Shares 1307 views

Ciało rzęskowe (ciało rzęskowe) strukturę i funkcję. oczy jazdy

Naczyniówki, która jest odpowiedzialna za zakwaterowanie, adaptacji i siatkówki żywności – bardzo ważną częścią struktury gałki ocznej. Składa się on z kilku części, z których jedna jest rzęskowego (rzęskowy) korpus. Składa się on z wielu naczyń i komórek, strukturę, która jest charakterystyczna dla mięśni gładkich.


Komórki te są rozmieszczone w warstwach, z których każdy ma swoją stronę. Zapewnia to prawidłowe działanie ciała rzęskowego, który jest utrzymanie ciągłości dostaw własnych włókien mięśniowych i zapewnienie zdolności oka skupić się na różnych dystansach (Nocleg). Inną ważną funkcją wykształcenia uważa się stabilizacji i utrzymania żądanego ciśnienia w gałce ocznej.

Struktura anatomii oka

Więc co jest nazywane częścią naczyniówki i jakie są jego funkcje? Aby zrozumieć, trzeba wziąć pod uwagę strukturę oka. Anatomia odróżnia wizualne narządów 4 główne komponenty:

 1. Część obwodowa, zwany nadal postrzegana (to obejmuje bezpośrednie Eyeball, organy ochrony oczu, organów podległych i układu mięśniowego jest odpowiedzialny za ruch gałki ocznej).
 2. Ścieżki polegające na przecięciu nerwu wzrokowego i ścieżki.
 3. centra wizualne w subcortex.
 4. Wyższe ośrodki wzrokowe, które znajdują się w tylnej części kory mózgowej.

Gałka oczna – jest bardzo skomplikowane urządzenie optyczne, które potwierdza schemat poniżej oka.

Głównym zadaniem ciała nazywana jest wierny przekaz obrazu nerwu wzrokowego. I obejmuje wszystkie składniki gałki ocznej:

 • rogówki;
 • Do przedniej komory oka;
 • tęczówki;
 • źrenica;
 • obiektyw;
 • ciało szkliste ;
 • siatkówki;
 • twardówki;
 • naczyniówki (w rzeczywistości część jest ciało rzęskowe oka).

Znajduje się, jak pokazano na schemacie pomiędzy twardówce tęczówki i siatkówki.

Ciało rzęskowe Struktura i funkcja

Z punktu widzenia budowy anatomicznej opisano części gałki ocznej – zamkniętą pierścieniową figura za tęczówką, twardówkową powłoki oczu. Taki układ, nawiasem mówiąc, nie pozwala na bezpośrednie badanie ciała rzęskowego.

Biorąc pod uwagę ramy konstrukcyjnej edukacji, jej dwa składniki można wyróżnić: the rzęskowego i płaskie.

 • Pierwszy zbliża się do krawędzi koła, a jej szerokość wynosi około 4 mm.
 • Drugi rzęskowego, maksymalna szerokość wynosi do 2 mm. Jest na nią są procesy specjalne (rzęskowe lub rzęskowego), które razem tworzą rzęskowego koronę. Są bezpośrednio zaangażowane w tworzenie płynu wewnątrz oka. Dzieje się tak ze względu na filtracji krwi w wielu naczyniach krwionośnych, które wnikają dosłownie każdego z procesów o Nawiasem mówiąc, kształt płytkowy.

Biorąc pod uwagę, ciała rzęskowego na poziomie komórkowym, widzimy, że składa się z dwóch warstw mezodermalnych i zarodkowego. Struktura składa się z dwóch pierwszych typów tkanek – łącznej i mięśni. Neuroektodermalnych jednak ograniczone do posiadania tylko komórki nabłonkowe, których obecność wynika z rozprzestrzeniania się te ostatnie warstwy siatkówki.

Okazuje się, rodzaj warstwowego ciasta, warstwy, które są umieszczone w sposób następujący (od głębokości)

 • warstwa mięśni;
 • Warstwę naczyń;
 • błony podstawnej;
 • Nabłonek barwnikowy;
 • bez warstwy nabłonka barwnikowego;
 • Membrana oddzielenie wewnętrznego.

Następnie omówimy główne komponenty ciała rzęskowego, który zawiera schemat oczu.

mięśniówki

Warstwa ta odznacza się kilku mięśni, w odległości w różnych kierunkach: podłużnym, promieniowych i obwodowych. Podłużnie różnych włókien mięśniowych o nazwie mięśnie Brucke i stanowią część warstwy zewnętrznej. Poniżej nich są skierowane promieniowo mięśni Iwanow. I zamykają się kołowo skierowane mięśni Mueller.

Głównym celem każdej warstwy jest uczestnictwo w procesie zdolność oka do jasnej wizji w różnych odległościach (Nocleg). Dzieje się w następujący sposób. Wewnętrzna część ciała rzęskowego komunikacji z otoczeniem zewnętrznym obiektywem (kapsułę) za pomocą pasa rzęskowego złożonej z wielu włókien najcieńszych. Celem tej konstrukcji jest przymocowanie soczewki w pozycji i wspomaganie mięśnia rzęskowego w procesach akomodacyjnych.

Włókna obręczy rzęskowego zwanego zonulyarnymi jeszcze podzielić na dwa rodzaje: z przodu iz tyłu. Załączony równikowej i przedniej powierzchni soczewki kapsułkę pierwszy i drugi równikowej i, odpowiednio, z tyłu. Ze względu na ich napięcia i relaksacji mięśnia rzęskowego jest transmitowany powłoki obiektywu, i staje się bardziej zaokrąglony lub bardziej wydłużone w procesie ogniskowania oka przy określonej odległości.

Warstwę naczyń

Struktura tej warstwy nie różni się znacznie od struktury naczyniówki, kontynuacją której jest. Warstwę kompozycja naczyń zawiera głównie żyły o różnych rozmiarach. Wynika to z faktu, że duża część tętnicy oka znajduje się w pobliżu naczyniówki, i, co dziwne, w tym ciała rzęskowego, ale w części mięśniowej. To właśnie z małych naczyń tętniczych i wprowadź naczyniówkę.

błony podstawnej

Kontynuacja naczyniówki i ta warstwa. Na wewnętrznej części pokryty jest dwoma typami komórek nabłonka: amelanotic i pigment. Te typy komórek są niczym więcej niż nie-funkcjonowania siatkówki. Za nimi znajduje się błona, która nie ograniczając tylko końcowa warstwa ciała rzęskowego, a także oddziela się od ciała szklistego.

Fizjologiczna rola ciała rzęskowego

kilka podstawowych funkcji ciała rzęskowego można zidentyfikować:

 • Udział w pomieszczeniach, z możliwością zmiany kształtu torebki soczewki przez warstwę mięśni ciała rzęskowego. zakwaterowanie zapewnione przez dokładnej regulacji ciągu 5 dioptrii.
 • Zapewniając dostateczną ilość płynu śródgałkowego, z uwagi na fakt, że korpus rzęskowy składa się z dużej liczby zbiorników, a więc ma dobre dostaw krwi. Następnie za pomocą tego płynu jest wymagane w pewnym momencie ciśnienie w innych składników gałki ocznej.
 • Utrzymanie właściwego ciśnienia w oku, który jest jednym z warunków, aby zapewnić wyraźny jasną wizję.
 • układ naczyniowy udział w zapewnieniu dostaw w ciało rzęskowe, odżywia i siatkówki.
 • Ciało rzęskowe działa jako wsparcie dla tęczówki.

Patologia ciała rzęskowego

W medycynie, dedykowanych tej choroby, która podlega ciała rzęskowego:

 • Jaskra. W tej chorobie zakłócenia równowagi pomiędzy zsyntetyzowanego płynu śródgałkowego i jego odpływem.
 • Ciała rzęskowego. Charakteryzuje się występowaniem stanów zapalnych w organizmie, rzęskowego.
 • Zmniejszone ciśnienie w gałce ocznej, przez zmniejszenie objętości płynu w nim. To może prowadzić do pęcznienia warstw nabłonka.
 • Guzy ciała rzęskowego. W niektórych przypadkach mogą one być gorsze.
 • Różne patologie wrodzonej natury.

Przy pierwszych objawach problemu konieczne jest, aby zdać specjalny egzamin, pozwalając, aby zobaczyć ciało rzęskowe oka, aby dowiedzieć się, co patologiczne procesy zaczyna, i traktowane w razie potrzeby.

wynik

Podsumowując, należy jeszcze raz powiedzieć, że ciało rzęskowe, będąc częścią naczyniówki, jest odpowiedzialny za wiele ważnych funkcji w obrębie gałki ocznej. Wśród nich – normalizacji ciśnienia wewnątrz oka oraz utrzymanie równowagi syntezę płynu śródgałkowego, utrzymanie normalnego przepływu krwi w otaczającej tkance oraz, oczywiście, zaangażowanych w procesie akomodacji. Trzeba pamiętać, że choroby ciała rzęskowego zostaną odzwierciedlone na ogólny stan danej osoby.