276 Shares 3681 views

KrAZ historia roślin, samochody. Kremenczug Automobile roślin

KrAZ Kremenczug roślin podczas swojego istnienia przeszedł wiele rzeczy – wojny, niekończącej restrukturyzacji przemysłu maszynowego, przetasowania zarządzania kryzysami. Nawet data urodzenia w tym przedsięwzięciu dwa. Utrzymać się na powierzchni roślin udało się także w trudnych latach 90-tych. Dziś KrAZ jest jednym z największych producentów Ukrainy branży motoryzacyjnej.


Historia KrAZ rośliny: roślina w 30-40 lat. ubiegłego wieku

ушедшего столетия. Budowanie KRAZ, jak również wiele innych gigantów przemysłowych, rząd radziecki zdecydował się w latach 30. ubiegłego wieku. Położenie nowej spółki został wybrany miasteczko Kremenczug , regionie Połtawy. Początkowo zakład został zaprojektowany do produkcji złożonego samolotu. Jednak prawda te gigantyczne plany rządu radzieckiego, niestety, było nie tak miało być. To rozpoczęło II wojnę światową. Budowa fabryki musiały zostać zamrożone na kilka lat.

mosty Manufacturing

Po wojnie, profil firmy postanowił zmienić przyszłość. Zniszczenie kraju, między innymi, muszą zostać przywrócone i wiele zbombardowany podczas mostami walki. Pierwsze nowe produkty obejmują firma Kremenczug produkowane już w roku 1948. Kolejne osiem lat, fabryka KrAZ specjalizuje się wyłącznie w produkcji zaledwie mostów. Przez cały ten czas nie zebrano ponad sześćset tych projektów, łączna długość wynosiła 27 km.

Kombajny

Z biegiem czasu, kraj zaczął odzyskiwać stopniowo i stał się priorytetowym zadaniem poprawy rolnictwa. W 1956 roku zakład Kremenczug ponownie postanowił modyfikowanie. W tym czasie firma została przeniesiona do Ministerstwa Rolnictwa i ciągnik Engineering. KrAZ (Ukraina) Plant Od tego czasu rozpoczęła produkcję procesorów zbierać kukurydzę. I choć szczególną popularność w kraju, kultura ta nie będzie dalej odebrany, a wkrótce został niemal całkowicie zapomniany, firma zdołała umieścić gospodarstw z ponad 11 tys. Sztuk takich urządzeń.

Oprócz zbiorów roślin w tych latach również produkowanych sveklopogruzchiki, stos przenośniki wyładowcze, koła ciągnika i rolki.

Pierwsze samochody

Kolejnym punktem zwrotnym w historii firmy, w rzeczywistości jest jego drugie narodziny, rozpoczęła się w 1958 roku po czym kierownictwo radzieckie postanowił odroczyć zaplecze Kremenczug Automobile roślina Jarosławiu. W ten sposób firma przeszła kolejny, tym razem ostatni, przebudowę i włączony do produkcji ciężkich trzyosiowych samochodów ciężarowych. Fabryka Jarosław był także w tym przebudowana na napędowych produkcyjnych.

Pierwszy samochód „Dniepr-222” opuścił linię montażową w przedsiębiorstwie w roku 1959. Było to dziesięć ton ciężarówka z silnikiem dwusuwowym produkcji roślinnej Jarosław. Konstrukcja tego potężnego silnika został opracowany przez inżynierów na podstawie YAZ-214 i 219. Nazwa „Dniepr” w przyszłości maszyny postanowił nie oszczędzać. Dostępne w samowyładowczych Kremenczug otrzymał tradycyjne oznaczenia radzieckich, koniec w „AZ”.

dla maszyn eksportowych

W latach 60. i poza Kremenczug roślin zajmuje się produkcją wyłącznie rzeczywistych ciężarowych KRAZ. W 1960 roku, wyprodukowany w maszyny roślina była eksportowana po raz pierwszy. W tym czasie zakład zaczął zbierać w tym modyfikacji samochodów ciężarowych przeznaczonych do pracy w regionach tropikalnych. Konkurencja na rynkach zachodnich już w tym czasie był wysoki. Przekroczony w cokolwiek, można stracić klientów na długie lata. Ale takie szczęście, że tak się nie stało. Ciężarowe produkowane przez rośliny Kremenczug zaczęli używać wielką popularność w wielu krajach. Zostały one dostarczone, na przykład w Chinach, Indiach, Afganistanie, Argentynie. Również ten sprzęt marki eksportowane z ZSRR i Finlandii. завод КрАЗ поставлял за рубеж около 500 машин в год. Początkowo zakład KrAZ dostarczania za granicą około 500 samochodów rocznie. Przez lat 70., liczba ta wzrosła do kilku tysięcy.

W szczególności, podczas radzieckich ciężarówek ery docenione ukraińskiego pochodzenia w gorących krajach tropikalnych. Western „chwiejny” technika, w przeciwieństwie do KRAZ, szczególne warunki klimatyczne w tych regionach często po prostu nie może się ostać.

modernizacji wózków

новая модификация КрАЗ сошла с конвейера завода в 1965 году. Pierwsza nowa modyfikacja KrAZ zjechał z linii produkcyjnej w 1965 roku. авод КрАЗ вплоть до 1995 г. To był nowoczesny jak na swoje czasy potężne maszyny, wyposażonej w pięciobiegową manualną skrzynią biegów oraz zaawansowaną YaMZ-238, które otrzymały oznakowanie 257. wywołują takie ciężarówki KRAZ Pracy do 1995

предприятие начало производство модификации грузовика с маркировкой 250. В 1979 г. эту модель решили усовершенствовать. W 1978 roku, równolegle z KRAZ-257, firma rozpoczęła produkcję modyfikacji samochodów ciężarowych z oznaczeniem 250. W 1979 roku model ten zdecydował się poprawić. W rezultacie, linia montażowa przedsiębiorstwa poszedł modyfikację KrAZ-260 terenowych o wzorze koła 6 x 6. Samochód się przodka nowoczesnego rodziny Kremenczug samochodów ciężarowych i terenowych.

"AvtoKrAZ"

W celu zwiększenia liczby samochodów wyprodukowanych w 1976 roku przez rząd ZSRR, że postanowił założyć stowarzyszenie produkcji „AvtoKrAZ”. Oprócz zakładu Kremenczug, obejmowała kilka bardziej gigantów przemysłu maszynowego kraju. Taka reorganizacja w przyszłości naprawdę się opłaciła i spowodowało znaczny wzrost produkcji samochodów ciężarowych w kraju. Wraz z Kremenczug zawarte w roślinach stowarzyszenia:

 • Kamenetskaya-Podolski kruszywo.

 • Mariupol radiator.

 • Tokmak prasowego.

 • колесный . Kremenczug Wheel.

Симферопольский завод авторулей. Również część „AvtoKrAZ” była fabryka avtoruley Symferopol. предприятия : W kolejnych latach, Unia dodano do przedsiębiorstwa:

 • Sinelnikovskoye wiosna.

 • Wały kardana Chersoniu.

 • Połtawa Jednostka Automobile.

а выпускаться в стране машина КрАЗ -260В – сверхпопулярный тягач повышенной проходимости. To na podstawie tych wszystkich przedsiębiorstw i stał się maszyna produkowana w kraju KrAZ -260V – traktor niezwykle popularny terenu. от мощный грузовик в последующем на долгие годы стал эталоном качества, в том числе и для западных конкурентов. Podłoga potężną ciężarówką następnie stał się standardem jakości przez wiele lat, w tym dla zagranicznych konkurentów.

dzisiaj roślin

W 1996 roku Stowarzyszenie „AvtoKrAZ” została przekształcona w spółkę holdingową. W 1999 roku kupił wspólne ukraińsko-niemieckie przedsięwzięcie „Mega-motoros”. W 2002 Trading House „AvtoKrAZ” został stworzony w oparciu o gospodarstwa. Obecnie gospodarstwa zarejestrowany jako publiczną spółkę akcyjną.

Produkcja w 90 lat w fabryce, oczywiście, znacznie zmniejszone. Przez długi czas firma działała znacznie poniżej swoich możliwości. Jednak na początku nowego tysiąclecia sytuacja w zakładzie stopniowo zaczęła się stabilizować. Obecnie praca jest w pełnym rozkwicie w Kremenczug, a firma korzysta większość jego pojemności. Samochody są teraz dostępne tutaj wiele różnych modyfikacji. Na przykład, tylko w pierwszej połowie 2016 roku wielkość sprzedaży spółki wyniosły 618 mln hrywien. W 2017 roku zakład planuje wydać co najmniej 1200 samochodów. Oczywiście, w porównaniu z czasów radzieckich, liczba ta nie jest szczególnie duża. Na przykład, w 1986 roku z linii produkcyjnej zszedł 30655 maszyn. Jednak tempo produkcji zakładu zbudowanego kontynuować jak przedtem.

W niektórych dziedzinach gospodarki używa produktów przedsiębiorstwa

Główne produkty wytwarzane przez PJSC „AvtoKrAZ” są dziś nora. Jest to rodzaj brutalne technik w naszych czasach najbardziej popytu w gospodarce Ukrainy i wielu innych krajach. Firma produkuje również:

 • samochody z boku;

 • ciągników;

 • podwozie;

 • ciężarówki i pojazdy do przewozu drewna zalogować;

 • cysterny;

 • uzupełniania.

ликвидации ЧС. Na zebrane na podwoziu przedsiębiorstwa mogą być instalowane skomplikowanego sprzętu górniczego, ropy i gazu, narzędzia, usługi drogowe, a nawet eliminację sytuacjach awaryjnych.

Sprzęt dla wojska

завод КрАЗ (Кременчуг) сегодня не только на выпуске грузовиков, предназначенных для использования в мирных гражданских целях. Specjalizuje KrAZ (Kremenchug) dzisiaj roślin, nie tylko w produkcji samochodów ciężarowych przeznaczonych do pokojowych celów cywilnych. в армии как самой Украины, так и других стран мира. Gromadzone w zakładzie oraz dwu- i trzyosiowych pojazdów wojskowych pobranej do użytku w armii zarówno na Ukrainie iw innych krajach świata.

КрАЗ-5233 «Спецназ» . W 2011 roku, pierwszy quad KRAZ-5233 „Spetsnaz” został wydany w przedsiębiorstwie. Ponadto, zakład dostarcza na rynek:

 • Płyta KRAZ-6322 "Żołnierz";

 • KrAZ dla sprzętu wojskowego (63221, 6322 i 5233HE);

 • 6446). wojskowe ciężarówki KRAZ (6443 i 6446).

Zalety sprzętu wojskowego produkowanego przez przedsiębiorstwo, jest w tym swój szczególny układ kopotnaya. Poprzez tę strukturę, stopień bezpieczeństwa załogi znacznie się poprawiła. W przypadku zderzenia z kopalni w tym samochodzie zniszczył przednią oś. Ludzie są jednocześnie pozostać w kabinie podczas oszołomiony, ale wciąż żyje.

nowoczesne wersje

ПАО «АвтоКрАЗ» техники может быть равна 13-22 тоннам. Ładowność produkowane dzisiaj PJSC technika „AvtoKrAZ” może być równa 13-22 ton. самосвалы КрАЗ- 6510, 65055, 7133С4 и 65032. Их технические характеристики можно посмотреть в таблице, представленной ниже. Najbardziej popularne wśród konsumentów są produkowane w firmie KrAZ- samowyładowczych 6510, 65055 i 65032. 7133S4 ich specyfikacji można znaleźć w poniższej tabeli.

Wozidła KrAZ

modyfikacja KrAZ

Osie

Waga (w tonach)

wielkość ciała (m3)

6510

6 x 4

13,5

8

65055

6 x 4

16

10,5

65032

6 X 6

18

12

7133S4

8 x 4

22

20

КрАЗ (Кременчугский автомобильный завод) производится популярный самосвальный автопоезд-полуприцеп «ВАРЗ-0192» . wyprodukował także popularny naczepa przyczepa wywrotka "VARZ-0192" KrAZ (Kremenchug Automobile roślin). To zwykle przychodzi wraz z ciągnikiem „KrAZ-6443054”. Szczegóły tej pary to:

 • wielkość ciała – 25 m3;

 • ładowność – 34 ton.

zamiast wniosku

«АвтоКрАЗ» вот уже несколько десятилетий пользуются огромной популярностью как на рынке Украины, так и за рубежом. Samochody „AvtoKrAZ” przez dziesięciolecia cieszył się dużą popularnością zarówno na Ukrainie, jak i za granicą. Nabyć swoim klientom dość łatwo. Jednak kierunek przystanek gospodarstwa, oczywiście, nie będzie. Aby firmy do prosperować i dalszych ciężarowych produkowanych przez nich, oczywiście, zawsze powinny pozostać konkurencyjnym. о совершенствованию тяжеловесной техники ведется поэтому постоянно. Praca w Kremenczug poprawy bp ciężkim maszyn jest więc stale. Efektem wysiłków zarządzania, inżynierów i innych specjalistów KrAZ było to, że roślina w ostatnich latach zyskuje znacznie na światowym rynku pojazdów ciężarowych.