413 Shares 3889 views

truskawka nawożenie

Truskawka to produkt dietetyczny, który rośnie w ogrodzie, który nie tylko gasi pragnienie, ale również pomaga w trawieniu. Świeżych owoców przydatne w leczeniu chorób takich jak miażdżyca tętnic, choroby wrzodowej, wymiany soli, nadciśnienie. W tych soczyste czerwonych owoców jest bogata w żelazo, wapń, fosfor, mangan, karoten, itd.


Truskawki rosnące w prawie każdym ogrodzie lub letnim domku, jej uprawa przynosi dużo zabawy, chociaż hodowcy muszą ciężko pracować przed wypełnić kosz z tej pięknej i smaczne jagód.

Nawożenia truskawek, a także innych roślin ogrodowych i jagody, to zależy od kilku czynników: rodzaju gleby, pory roku, pogody. Ponadto młode rośliny potrzebują znacznie więcej nawozu podczas tworzenia zielonej części i dorosłych – w kształtowaniu plonu. jest dodatkowe wsparcie dla tej rośliny to konieczne, a po zebraniu jagody, gdy zaczynają rosnąć nowe korzenie i pąki, zbierając niezbędne materiały na zimę.

Nawożenia truskawek można zrobić zarówno podstawowe, jak i nawozów dolistnych, jednak należy wiedzieć, kiedy i jak do prowadzenia takiej działalności.

Do krzaków truskawek rozwiniętych normalnie i owoc przynosili, nie potrzebują one tylko minerały, ale także nawozów organicznych i mikroelementów. Najlepiej nadaje się do tego złożonych preparatów, które zawierają pierwiastki śladowe, jak torf kompost lub próchnicy. W tym samym czasie, ogrodnicy, że nawozy organiczne tej jagody należy podawać upadku lub sprężyny i azot – przed poluzowaniem glebę wczesną wiosną.

Nawożenia truskawek płacone od 15 do 25 kg na każde dziesięć metrów kwadratowych. Dokładna ilość jest obliczana na podstawie urodzajności gleb strefie klimatycznej i stanu samej rośliny.

W pierwszym roku, kiedy truskawki sadzi się bulw prostu trzeba zrobić wyłącznie ściółkowania ziemię bez nawozów tematyki opatrunek na sadzenie jest już w toku.

Podobnie jak w przypadku innych roślin, sos truskawkowy wiosna jest bardzo ważne. Tak szybko, jak topnienie warstwy śniegu i gleby wysycha, doświadczeni ogrodnicy są wolne od starych krzewów i suchych liści i poluzować gleby pod nimi, ściółkę go z humusu, mchu lub trociny. Minimalizując tym samym liczbę zachowanych szkodników w zimie, i ze światła słonecznego nagrzewa system korzeniowy. Jednocześnie spędzają zasilania każdej rośliny: dziesięciu litrów wody rozcieńczonej dwóch filiżanek dziewanny i łyżka siarczan amonu, stopy – na litr na każdym słoiku bawełnę.

Czasami celem pąków kwiatowych do zbioru zakładek następnym sezonie do przeprowadzenia kompleksowej sos truskawkowy: dziesięć litrów wody rozcieńczonej z lampką popiołu i dwie łyżki nitrofosfatu. Nawóz nanosi się na obu stronach łóżka predefiniowanych rowki o głębokości pięciu centymetrów. Roztwór wlewa się do nich, w ilości od jednego wiadra w czterech metrów i rowki są zamknięte z gleby. Pod koniec łóżka podlewane obficie.

W wielu ogrodach można zaobserwować następujący obraz: w krzaki truskawek jest bardzo bujny część zielony, dużo wąsów i nie ma żadnych kwiatów, a zatem nie przyniesie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest nadmierne nawozów jagody nawozów lub azot mineralnych nawozów. W takich miejscach, niewłaściwe jest nawóz.

Nawożenia truskawek na wiosnę – jeden z najważniejszych czynników wpływających na obfite żniwa.

Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że im mniej substancji chemicznych w nawozie będzie, tym lepiej będzie swoje zebrane jagody, który byłby szczęśliwy, że nie tylko dorosłych, ale także dzieci.