539 Shares 8029 views

Korzyści, szkody i kaloryczność granatu z nasion

Czerwone, soczyste, jedyny w swoim rodzaju jest on już powodując apetyt. I uznano za symbol płodności Wschodu i dał nowożeńców. Na czym to polega? O granatu. Owoc ten jest często używany dzisiaj zwrócić uwagę. Na przykład, gdy reklamuje jedną markę soku został pokazany przez niego. Korzyści i niskiej kaloryczności granatu z nasion już dawno zrobiony go popularnym wyborem wśród czołowych dietetyków na całym świecie. I nie tylko oni. Wiele osób jeść owoc granatu, nawet nie wiedząc o jego dobroczynnych właściwości.


Skład i kaloryczność granatu z nasion

Jest to unikalny zestaw witamin, substancji mineralnych i kwasów organicznych, pod warunkiem, że granat więc cenne. Obecność w miąższu owocu, potasu, sodu i żelaza czyni niezbędnym dla układu sercowo-naczyniowego. To nie tylko wzmacnia mięsień sercowy, ale jest bardzo przydatny w niedokrwistości i dystonia wegetatywna-naczyniowego. Ponadto, zmniejsza ryzyko miażdżycy i po prostu niezbędna dla diabetyków.

Pomimo niskiej kaloryczności z nasion granatu, owoce ma regenerujący wpływ na cały organizm. To wszystko dzięki zawartości w swoim składzie witaminy B i C. W łagodnych zimną szklanką soku z granatów może zupełnie zastąpić do herbaty z cytryną. Ale wciąż ma i proste działanie dezinfitsirueschim. Tradycyjnych uzdrowicieli nawet zalecane płukania jamy ustnej rozcieńczony sok z granatów.

Duża ilość przeciwutleniaczy w soczystym miąższu granatu uczynił go prawdziwą „superowoców”. To pomaga na raka i lekarze zalecają go w złożonych środków terapeutycznych. Ponadto wyświetla organizm z toksyn i pierwiastków promieniotwórczych, które ułatwia bieżące konsekwencje himioterpii. Niedawne badania wykazały, że istniejące w jego ellagitannins skład pomaga spowolnić wzrost niektórych nowotworów. Dlatego ludzie z rakiem trzeba koniecznie uwzględnić w swojej diecie granatu, kaloryczny 1 szt. który jest tylko 130 kalorii.

Korzyści z granatu z nasion

Ale nie tylko w poważnej choroby trzeba go mieć. Jest to bardzo przydatne dla kobiecego ciała. Granat wpływa na produkcję estrogenów, a tym samym ułatwia menopauzy i zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jak również zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka piersi i macicy. Poprawia krążenie krwi, ale również pomaga spalić tłuszcz w tkance podskórnej. Ale nie tylko z powodu coraz to odchudzanie pań w diecie granatu. Kalorii (Ducane diety Miramanovoy i inni) to właściwości w niskich i bardzo użyteczne. Ale ludzie nie zaniedbywać tego owocu. Od granatu poprawia krążenie, może to mieć wpływ na moc i normalizujące erekcji.

Szkoda z nasion granatu

Niskokaloryczne z nasion granatu, że bardzo popularne. Ale jest to niezbędne do korzystania z wielką ostrożnością. Zatem, skoncentrowany sok z granatu jest przeciwwskazany u wrzód żołądka i mogą uszkodzić szkliwo. Dlatego lepiej jest pić rozcieńczony. A trzeba pamiętać, że w skórach, kora i liście granatu, który jest często zalecany w leczeniu zawiera trujące alkaloidy. mikstury upijania z nich może spowodować poważne zatrucie organizmu.