437 Shares 6356 views

"Siarczan atropiny": krótki opis preparatu

"Siarczan atropiny": ogólne informacje i właściwości farmakologiczne leku . Substancja jest skutecznym i niespecyficznym blokerem receptorów cholinoergicznych.


Wpływ na organizm "siarczan atropiny" jest dość zróżnicowany. Aktywne składniki wpływają na gładkie mięśnie narządów wewnętrznych, zmniejszając ich ton. W wyniku przyjmowania tego leku palpitacja może być szybka, a także zmniejszenie aktywności gruczołów ślinowych, żołądkowych, oskrzelowych i potowych.

Lek powoduje również silne rozszerzenie źrenic w wyniku narażenia na mięśnie oczu.

"Siarczan atropiny": wskazania i zalecenia dotyczące stosowania . Ponieważ lek ma dość szeroki zakres efektów, jest on również stosowany w leczeniu różnych chorób.

Na przykład, zaleca się wrzody dwunastnicy i żołądka, jak również skurcz zwieracza pylorycznego, zmniejszenie ścianek jelit. Stosowany w leczeniu kamicy żółciowej, astmy oskrzelowej i bradykardii, która powstała w wyniku zwiększonego napięcia nerwu błędnego.

"Siarczan atropiny" jest stosowany razem z innymi lekami przeciwbólowymi w celu wyeliminowania zespołu bólu związanego ze spazmem włókien mięśni gładkich. A ponieważ lek zmniejsza poziom pocenia się, czasami jest używany do tego celu. Ponadto, atropina jest uważana za bardzo skuteczną antidotum na ciężkie zatrucia substancjami organofosforowymi.

Lek jest przepisywany pacjentom poddawanym badaniu rentgenowskiemu przewodu pokarmowego w celu zmniejszenia aktywności motorycznej jelita i żołądka.

"Siarczan atropiny" znalazł zastosowanie w anestezjologii – jest podawany pacjentowi przed znieczuleniem, aby zapobiec skurczowi oskrzeli, w celu zmniejszenia wydzielania śliny i gruczołów oskrzelowych.

Jest dobrze znany i szeroko stosowany w okulistyce – głównie w celach diagnostycznych, odkąd lek jest narażony na znaczne rozszerzenie źrenicy, co pozwala na badanie dna. Jest on również przepisywany pacjentom z zapaleniem tęczówki i rogówki w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych.

"Siarczan atropiny": formy uwalniające i sposoby ich stosowania . Substancja jest wydawana w różnych postaciach. Mogą to być tabletki, a także krople do oczu i proszki do wstrzykiwań. Każda indywidualna forma leku ma własne widmo użytkowe.

Lek w tabletkach i roztworach jest wskazany przed jedzeniem. Dawka dzienna i tryb przyjmowania są ustalane oddzielnie w każdym przypadku i tylko przez lekarza prowadzącego.

Jeśli chodzi o krople do oczu, maksymalne rozszerzenie źrenicy występuje około połowy lub czterdziestu minut. Wpływ takiego wpływu na oko utrzymuje się przez dziesięć dni.

Wstrzykiwanie "Atropina" jest stosowane tylko w bardzo ciężkich warunkach – na przykład przy ciężkim zatruciu, atakach, skurczach, itp.

Skutki uboczne przyjmowania leku . Recepcja "Atropina" może powodować reakcje z organizmu. Obejmują one wzrost liczby uczniów i częściową utratę percepcji wzrokowej. Ponadto, możliwe jest utratę brzmienia jelit ściany, a także trudności w oddawaniu moczu. W niektórych przypadkach pojawienie się szybkiego tętna, a także silne zawroty głowy.

"Siarczan atropiny": przeciwwskazania . Leku nie można stosować u mężczyzn z łagodnym nowotworem gruczołu krokowego, ponieważ lek powoduje jeszcze większe trudności w oddawaniu moczu. Jest to również przeciwwskazane u osób z jaskry i zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, ponieważ tylko zwiększa efekty.

Warto zauważyć, że "Atropine" nie można przypisać do siebie, ponieważ jest to raczej ciężki narkotyk. Stosuj się tylko po zaleceniach lekarza, przestrzegając schematu i dawki leku. W innym przypadku mogą wystąpić niepożądane konsekwencje.