275 Shares 5909 views

Wenus w Skorpionie: Niszczycielska Pasja

W życiu ludzkim Venus reaguje przede wszystkim na relacje z płcią przeciwną, a Scorpio jest chyba najbardziej zagadkowym, tajemniczym znakiem zodiaku: bardzo boi się pokazać swoje uczucia, które mimo to odznaczają się nadzwyczajną siłą. Przewodniki Scorpio to agresywny Mars i mistyczny Pluton. Mają gościa Wenus, władca cichej i domowej marki Taurusa, czuje się bardzo zmęczony i wykazuje jego cechy boleśnie i dramatycznie.


Wenus w Scorpio czyni osobę pasjonującą, patologicznie zazdrosną, podejrzaną i podejrzaną. Sfera uczuć dla niego jest wartością i problemem. Chce być blisko kogoś i się jej boi. Dlatego jest głęboko przywiązany do swojego partnera i stara się przywiązać go do siebie tak mocno. W tym celu Wenus w Scorpio daje człowiekowi magnetyczną atrakcję: po prostu hipnotyzuje. I nie tylko słowami i działaniami, ale bezpośrednio emocjami: bez wyrażania swoich bardzo intensywnych uczuć bezpośrednio, Scorpio "infekuje" ich, prowokuje "emocjonalne i seksualne załamanie" w "ofierze". Więc Wenus w Scorpio w kobiecie jest oznaką "śmiertelnego piękna", tajemniczego, seksualnego i okrutnego. Prawdopodobnie taka dama potrafi uwodzić świętego. Łatwo manipuluje uczuciami innych ludzi, a figlarnie niszczy rodzinę, żyje, jednak często pozostaje "w złamanej korycie".

Wenus w Scorpio w człowieku – znak patologicznej zazdrości i właściciela. To ci mężczyźni, którzy zatrudniają detektywi do oglądania swoich żon, nawet jeśli nie ma racjonalnych podstaw do podejrzeń. A jeśli zdradzie się pokaże, taki człowiek jest w stanie zabić niewiernego kochanka i popełnić samobójstwo.

Wenus w Skorpion pragnie niepodzielonej mocy, musi podporządkować się uczuciom swojego kochanka, kontrolować jego działania i podążać za jego każdym krokiem. Niewielu ludzi lubi ten tyraniczny reżim, ale to nie wszystko. Nawet pełne podporządkowanie i absolutna wierność to za mało: Wenus w Scorpio, a następnie sztucznie komplikuje już skomplikowane relacje, wywołuje trwałe kryzysy – testy siły. Dla mężczyzny z takim położeniem Wenus, są one mniej bolesne niż dla "ofiary": siła uczuć Skorpiona i głębia przywiązania sprawia, że ich przerwa jest bardzo bolesna, niemal śmiertelna.

Jednak Scorpio – znak ryzyka i skrajności, które muszą stale być na skraju śmierci. To zapewnia mu maksymalny wzrost emocjonalny. Im silniejsze jest niebezpieczeństwo, tym bardziej "kwitnie", a jego duchowa śmierć następuje po odrodzeniu, odnowie i transformacji. Ale nieliczne ukochane Skorpiony stoją na najtrudniejszych próbach.

Wenus w Skorpion daje ludziom szczególnie dotkliwą wrażliwość i dodatkowo komplikuje już trudne życie umysłowe. Można to jednak wyrazić poprzez łagodność, która jest sprzeczna z jej naturą, co uniemożliwia jej "słaby smak", wydaje się być słabością, ale w rzeczywistości rozszerza jej zasięg sensoryczny, rozwiązuje problem emocjonalnego wyrażania siebie. Ta pozycja Wenus nadaje się dla ludzi sztuki: sprawdzają wytrzymałość wszystkich istniejących systemów estetycznych, nabierają szczególnie delikatnego smaku i tworzą niezwykle przebijające dzieła, które mają głęboki wpływ na ludzi, zmuszając je do wewnętrznej transformacji i trwale "nadrukowane" w pamięci.