814 Shares 9025 views

Semantyczna analiza tekstu – podstawa jakości wyrobu

Wysokiej jakości papier – to nie tylko właściwy i niepowtarzalny tekst, zaprojektowany w tym samym stylu, powinna być zoptymalizowana dla indeksowania przez wyszukiwarki. I naprawdę dobry tekst powinien być czytelny i pozwala odbiorcy łatwo dostać się do głównych problemów ujawnionych.

Może się wydawać, że pisanie artykułu doskonale spełnia wszystkie powyższe wymagania – tę rzecz pięć minut i nie wymaga wiele wysiłku. Ale rzeczywistość jest taka, że większość młodych dziennikarzy i copywriterów zmuszony do ciężkiej pracy, aby osiągnąć dobry wynik. Problem polega na tym, że jakość może być wywołana tylko, że artykuł, który wziął głęboki analizy semantycznej. Koncepcja ta obejmuje porównanie obecności konkretnej listy wskaźników z dopuszczalnymi normami. Jeśli dane nie przekracza dopuszczalny limit, artykuł można uznać za sukces.

Pierwszy wskaźnik – tak zwana „woda”. Koncepcja ta obejmuje fragment tekstu, który nie jest wystarczający dla istoty problemu lub kwestii poruszonej w artykule i nie ponoszą żadnej szczególne znaczenie. Maksymalny limit „woda” w tekście – 40%, w przeciwnym razie będzie to po prostu nudne i bezsensowne. Ale, oczywiście, że też nie może się obejść bez niego, w przeciwnym razie ryzyko, aby uzyskać tekst suchą i złożone. Jednakże, istnieje copywriterów, którzy świadomie dążą taką suchość dać tekst wiarygodności i naukowe.

Semantyczna analiza tekstu zawiera także pojęcie takie jak „Stop słowami”. Ta kategoria obejmuje związki, przyimki i inne słowa, grono, które nie są rozpoznawane i nie są postrzegane przez wyszukiwarki. W pracy konieczne jest wzięcie pod uwagę, że są konieczne „Stop słowa”, ale ich liczba nie powinna być większa niż 5% zawartości artykułu.

Głównym wskaźnikiem w analizie tekstu jest jego „nudności”. Od tego koniecznie trzeba zrezygnować, ponieważ takie artykuły pojawiają się analfabetami i nieczytelny. Ten czytnik od pierwszych propozycji w stanie uzyskać nieprzyjemne wrażenie tekstu. Na tym rysunku zawiera tautologii, która rzuca się w oczy. W normalnym wskaźnika zasięgu „chory” tekstu nie powinna przekraczać 10%.

Dla prawdziwych copywriterów również ważne semantycznej analizy słów kluczowych. Są one podstawą każdej optymalizacji i są niezbędne dla promowania stron z wykorzystaniem artykułów. Nowoczesne wyszukiwarek już istnieje specjalny rodzaj wyszukiwania – semantyczne. Jest to technologia przeznaczona do określenia, jakie użytkownik chce powiedzieć wprowadzenie konkretnych słów w pasku wyszukiwania. Podstawą semantycznej wyszukiwarki jest bezpośrednim znaczeniu tego słowa.

Technologia ta określa, jak słowa w zapytaniu powiązane ze sobą, a także bierze pod uwagę ich lokalizację oraz inne parametry.

Rozważmy mały przykład: używasz wyszukiwarkę na smartfonie, aby szukać wszelkiego rodzaju usługi. Analiza semantyczna słowa, co ma kluczowe znaczenie w zapytaniu, w celu określenia przybliżonej lokalizacji i dać wyniki, które są odpowiednie dla Ciebie, na podstawie uzyskanych danych.

Jest też coś takiego jak semantycznej rdzenia. Obejmuje ona analizę problemu i tworzenia tak zwanych „wieloznacznych zapytań”, czyli listę fraz, które awansują projektu. Podczas tworzenia maski „żądanie” konieczne do przeprowadzenia analizy semantycznej słów kluczowych bezpośrednio związanych z tematem promowanego przez artykułu i wyświetlić listę synonimami i wspólnych fraz.

Następnie, dla każdego „maski” jest niezbędne do wyboru klasy średniej i niskiej częstotliwości zapytań. powinno się wziąć pod uwagę żargonu i pożyczek z innych języków, co pozwala zmaksymalizować liczbę możliwych fraz. Leksykalny semantyczna analiza ekspresji w tym przypadku będzie szczególnie przydatna, ponieważ słowo podzielone na części składowe ułatwia przeszukiwanie lub pokrewne słowa są bliskie wartości, które mogą być również wykorzystywane w semantycznego jądra.

Ostatni etap – to wyjątek z listy bardzo rzadkie i nie-zapytaniami.

660 shares 4125 views
152 shares 1409 views
533 shares 7789 views