90 Shares 9142 views

Shmelev I., „Lato z Panem”: podsumowanie. „Lato Pański”: powieść autobiograficzna

W okresie od 1927 do 1948 roku, stworzył ten rzymski Shmelev. „Lato Pana”, podsumowanie, które będziemy patrzeć – jeden z najbardziej znanych dzieł tego pisarza. Po raz pierwszy została opublikowana w pełnej wersji w 1948 roku w Paryżu. I. A. Ilinu i Natalie, jego żona, poświęcił Roman Shmelev. „Lato Pana”, podsumowanie, które opiszemy – autobiograficzną pracę. Oczami prostego chłopca w nim opisuje życie kupca patriarchalnej rodziny. Ojciec Shmelev nazwie Siergiej Iwanowicz, podobnie jak jego ojciec Wani z powieści „Lato Pana”. Zawartość głównych wydarzeń i dzieł autobiograficznych. Wiadomym jest, że pobożny starzec Gorkin, byłego cieśli, jest wychowawcą Ivan Shmelev. Hero z tą samą nazwą iw tym samym roli reprezentowane w powieści.


Zwróćmy się teraz do krótkiego treść pracy. Powieść „Lato Pana” rozpoczyna się w następujący sposób.

czysty poniedziałek

W Zamoskvoretsky domu należącego do ojca głównego bohatera, budzi chłopca Wania. Wszystko jest gotowe na Wielki Post, a on zaczyna. Chłopiec słyszy Vasil Vasilich, starszy steward, przeklinając ojca. Fakt, że jego ludzie wczoraj wystawił przewody zapusty. Oni upił i jeździć z ludźmi, z prawie okaleczania publiczność. Siergiej Iwanowicz, ojciec Wani, znany wielu w Moskwie. On wykonawca, energiczny i uprzejmy gospodarz. Ojciec wybacza popołudniową Vasil Vasilich.

Kiedy przychodzi wieczór, Wania z Gorkin idzie do kościoła. Tu zaczyna usługę wielkopostne. Sputnik chłopiec Gorkin, wcześniej pracował jako stolarz. On jest stary, więc przestał działać. Ten człowiek jest teraz po prostu dba o Wani, żyjący „w domu”.

zwiastowanie

Wiosna rano. Chłopiec wygląda przez okno. Widzi piwnicę wypchaną z lodem. Potem idzie z Wania Gorkin dla dostaw na rynku warzyw. Pochodzi Zwiastowania. Wszyscy w tym dniu z pewnością ktoś musi się podobać. Ojciec chłopca postanawia wybaczyć Dennis, który propylu gospodarze przychodów. Pochodzi Solodovkin, śpiewające przedsiębiorcy. Zgodnie ze zwyczajem, niech je wszystkie razem. Wieczorem, że barka ojca „cut off” z powodu przepływu lodu. Ale jego ojciec i jego asystenci łapie je.

Wielkanoc

Następnie opisujemy wydarzenia, które miały miejsce w okresie Wielkanocy, opisać ich podsumowanie. „Lato Pana” nadal fakt, że w kościele parafialnym ojca chłopca organizuje oświetlenie. Zdarza się na Kremlu. Zaczyna się świąteczny posiłek. Gospodarze jeść na podwórku razem z pracownikami. Nowi pracownicy musieli zatrudnić po wakacjach. W domu przynosi Iberyjski ikona Matki Bożej, aby modlić się przed rozpoczęciem pracy.

Wania z Gorkin Trójca idzie brzóz na Sparrow Hills. Potem idzie do kwiatów z ojcem. Kościół ozdobione zielenią i kwiatami, na wakacje zamienia się w „świętej ogrodzie”.

uczta

Oto zbliża firmy Apple Zbawiciela – Przemienienia. W ogrodzie, zbierać jabłka. Następnie Gorkin i Wania są wysyłane do kupca na Swamp Krapivkin je sprzedać. To zajmuje dużo jabłek: dla siebie, dla przypowieści, dla pracowników, dla parafian.

Boże Narodzenie

Śnieżny mroźny zimowy. Wesołych Świąt. W celu „wielbić Chrystusa,” w domu szewca pojawia się razem z chłopakami. Grają trochę pokaz o króla Heroda. Potem przyjdź ubogich, podawane na cześć święta. Jak zawsze, dla wszystkich potrzebujących umieszczonym lunchu. Van zawsze interesujące zobaczyć różne dziwne ludzi.

Bożego Narodzenia

Tu doszliśmy do czasu Christmas Time, opisując podsumowanie. „Lato Pana”, jak już zapewne zauważyliście, opiera się na związanych z wakacji prawosławnego wydarzeń. W okresie Bożego Narodzenia rodzice chłopca poszedł do teatru, i został wysłany do ludzi w kuchni. Gorkin Van oferuje wróżę pomocą „kręgu króla Salomona”. Każde zdanie jest odczytywany porzucił. Jednak Gorkin wybiera tych słów, korzystając z faktu, że inni nie wiedzą liter. Wania ujawnia tylko jego dwulicowość. Gorkin porusza się w chęci do zapoznania się z najbardziej pouczające i odpowiednie dla każdego.

chrzest

W rzece Moskwie Epiphany wody uświęcone. W tym czasie wiele wybrać, aby popływać w otworze, w tym Gorkina. Vasil Vasilych konkuruje z niemieckiego Ledovikom. Twierdzą, o tym, kto będzie w stanie dłużej w wodzie. Obie przebiegły: Vasil Vasilych przetarł tłuszcz gęsi, i niemiecki – świnie. Żołnierz konkuruje z nimi, i szczerze, bez uciekania się do sztuczek. W końcu, zwycięzcą jest Vasil Vasilych. Ojciec bierze żołnierz w straży.

karnawał

Następnie obchody karnawału opisuje Ivan Shmelev ( „Lato Pana”). Podsumowanie związanych z nim obok wydarzeń. Pracownicy akceptowane naleśniki. Biskup przychodzi. Kucharze Garanku zaproszony do przygotowania smakołyków na święta. W sobotę wszystko suwak w dół góry, a następnego dnia pytając się nawzajem o przebaczenie przed Wielkim Postem. Wszystko to opisuje szczegółowo Shmelev ( „Lato Pana”). Zawartość dalszego rozwoju muszą także krótko podświetlić.

Wania z Gorkin jechał do „przywrócenia porządku” na lodołamacza. Fakt, że Vasil Vasilych zawsze pije i lody muszą być na czas do podjęcia klienta. Nagle staje się jasne, że robotnicy dzień doskonale radzą sobie z tym zadaniem i bez niego. Vasil Vasilych bardzo lubił tych ludzi. Każdy dzień daje pić piwo.

Pietrowski postu

Lato zaczyna Petrovsky post. Krawcowa Glasha, pokojówka Masza, Wania i Gorkin wysłany do płukania prania na rzece Moskwie. Tu na portomoyne mieszka jeden facet, Dennis. On zakochał się w Maszy i chce się z nią ożenić. Denis Gorkina prosi, aby porozmawiać z dziewczyną.

Święto Don Ikona

Uroczysta procesja odbywa się święto Ks ikony. Jest on powiedział o tym w dalszej części pracy „Lato Pana”. Streszczenie rozdziałów opisuje jedynie wydarzenia, więc nie będziemy rozwodzić się nad szczegółami. Wszystkim kościoły Moskwa nieść transparenty. Wkrótce przyjdzie czas welon. Domu Wani solone ogórki, mokry Antonówki posiekanej kapusty. Masza i Denis są wyrzucane zadziory. Katiusza, siostra Vani, rodzi się w najlepszy wypoczynek. Masza Denis końcu uwodzi.

Imieniny Siergiej Iwanowicz i Gorkina

Przygotowuje niespodziankę Siergiej Iwanowicz. Robotnicy chcą dać mu urodzinowe precel ogromnych rozmiarów, na którym jest napisane: „Boss dobre” Z naruszeniem wszelkich zasad Vasil Vasilych organizuje dzwony kiedy podajniki precel. imieniny są w porządku. Sergei zajmuje sporo gratulacji. Pies przejechał z całej Moskwie. Sam biskup przychodzi do domu. Vasil Vasilych płacze gdy otrzyma błogosławieństwo od niego.

Pochodzi Michaelmas. Teraz jest o okazji urodzin Gorkina mówi nam Ivan Shmelev ( „Lato Pana”). Gorkina również wszyscy kochamy. Bogate dary nadać mu Wani ojciec.

Boże Narodzenie i po

Rozpoczęcie przygotowań do postu Bożego Narodzenia. Pochodzi Pelagia Iwanowna, ojciec ciotki. Zdawała się „yurodnaya”. W żartach tej kobiety ukryte prognoz. Nadchodzi Boże Narodzenie. Ojciec ma zbudować „dom lodu” w ogrodach zoologicznych. Andrei i Denis stolarz powiedział mu, jak to zrobić. Okazuje się dobrze. Ojciec jest uwielbiony w całej Moskwie. Chociaż, oczywiście, nie ma zysku nie można oczekiwać od tej spółki. Wania gratuluje „dumnym, bogate,” Kashin Godfather, szczęśliwy anioł.

Chłopiec z Gorkin goveet na krzyżu tygodnia. Wania robi to po raz pierwszy. Dom ten rok wiele złych wróżb. Gorkin i ojciec zobaczyć złowieszcze sny. śnić Oni, podobnie jak kwiaty, „kolor snake” – fatalny kwiat.

Niedziela Palmowa, Wielkanoc

Niedziela Palmowa zbliża. górników sprowadzone z drewna wierzby. Wielkanoc. Grishka-dozorca, którzy przegapili służby w kościele, oblał wodą z lodem. Wania Gorkin w Wielkim Tygodniu są wysyłane do Kremla. Idą tam katedry.

dzień Yegoryev

Chodzi Yegoryev dni. Chłopiec słucha piosenek wykonywanych przez pasterzy. Znów złe wróżby: te szpaki nie dotarły, pies wyje Bushuy, kuśnierz wsunął bluźnierczy obraz zamiast świętego.

wypadek Wawiłow

Teraz i Radunitsa – upamiętnienie zmarłych na Wielkanoc. Wania i Gorkin iść na cmentarzach. Po przejechaniu w drodze powrotnej do gospody, uczą straszną nowinę: Wani ojca „zabił konia.” Jednak Siergiej Iwanowicz pozostaje żywa. Ale od tego czasu, on jest zawsze chory. Sergei złamał głową po upadku z niespokojnej konia. Po pewnym czasie, czuje się lepiej. ojciec Wani idzie do kąpieli. Po tym, że czuje się zdrowy. Sergei Vorobiev wysłany podziwiać Moskwa. Znów akceptowane iść do budowach. Jednak choroba powraca.

Dalsze opisuje modlitwę Ivan Shmelev ( „Lato Pana”). W domu przynosi ikonę Healer Panteleimon. Przez krótki czas pacjent staje się lepsze. Lekarze mówią, że nie ma nadziei. Na pożegnanie, Siergiej błogosławi dzieci. Jest oczywiste, że wkrótce umrze. Katedra Vavilov za.

ojca imieniny, pogrzeb

Że jest teraz zbliża się do finału, a sama praca, a jego podsumowanie. „Lato Pana” urodziny ojcowski opis wpływy. Pies ponownie i gratulacje nadchodzą zewsząd. Jednak rodzina umierających te dary wydają kpiny. Ojciec wydaje się odczytać modlitwę za konających. Chłopiec zasypia. Van wesoły sen sen. dowiaduje się, że Siergiej Iwanowicz zmarł następnego dnia rano. Wania odbywa się źle na jego trumnie. Chłopiec choruje. Nie był w stanie iść na pogrzeb, a tylko w oknie oglądając usunięcie trumny.

Na tym kończy się podsumowanie. „Lato z Panem” – dzieła, które warto przeczytać w oryginale. Z nim można poznać zwyczaje i tradycje naszego kraju, jego kultury prawosławnej.