562 Shares 1229 views

Antelope Canyon. Opis

Niektóre kaniony w Stanach Zjednoczonych są dość popularne na świecie. Są jednak miejsca mało znane. Jednym z nich jest Antelope Canyon. Obszar ten jest uważany za wyjątkowy w przyrodzie i przyciąga turystów z całego świata. Mimo zawieszenia porównawczego, ten kanion USA jest łatwo dostępny podczas podróży do Las Vegas lub do Wielkiego Kanionu w Kolorado. Ten ostatni jest znany jako miejsce pielgrzymek.

Antelope Canyon jest uważany za niesamowity obszar w jego piękno. Znajduje się w północnej części Arizony, w pobliżu miasta Page, w pobliżu granicy z Utah. Obszar znajduje się w odległości sto pięćdziesiąt mil od Wielkiego Kanionu Kolorado, który co do zasady trwa kilka dni. Podczas zwiedzania można przeznaczyć czas i zwiedzić wąwóz, który jest tak blisko.

Antelope Canyon nie jest uważany za park narodowy. W tym kontekście najwyraźniej nie jest tak dobrze znane, jak inne miejsca. Ten obszar leży na ziemi plemienia Navajo, jego mistrzami są Indianie. Aby dostać się do kanionu Antelope, musisz zapłacić obowiązek i wynająć przewodnik. Są dwa wąwozy – górne i dolne. Mówią, że są one podobne, jednak według niektórych turystów, pierwsza jest nieco piękniejsza. Ponadto Górny Kanion jest uważany za bardziej dostępny: możliwe jest, po opuszczeniu samochodu, przejście wzdłuż jego dna od początku do końca wzdłuż stosunkowo gładkiej piaszczystej drogi. W Lower Gorge można schodzić po schodach, co znacznie utrudnia dostęp. Kaniony są usytuowane tak blisko siebie. Jeśli pozostało kilka godzin, możesz mieć czas na odwiedzenie obu.

Górny kanion leży pomiędzy elektrownią węglową i Page. Stacja jest bardzo trudna do pominięcia, co można zobaczyć przez kilkadziesiąt mil. Górny kanion leżeć będzie na autostradzie po prawej stronie, a na lewo od lewej, jeśli od strony na wschód. Droga ma stół, ale można je łatwo pominąć, ponieważ nie wyglądają jak standardowe wskaźniki, ale przedstawia tablice z odręcznymi inskrypcjami. Jeśli z jakiegoś powodu zdołałeś przejechać przez elektrownię, powinieneś wrócić. W pobliżu drogi prowadzącej z dziewięćdziesiątej ósmej autostrady do Górnego Kanionu Antylopa stoi niewielka budowla z tablicą informacyjną. Jest to kolejny przewodnik turystów.

Antelope Canyon jest uważany za prawdziwie niesamowite naturalne stworzenie. Tu turyści mogą zobaczyć piaszczyste klify z ogromnymi pęknięciami. Przez kilka wieków wiatr i woda zmiały olbrzymie rowki w piaskowcu. Raz na kilka lat spieczony kanion jest zalany wodą. Dzieje się to w porze deszczowej. Wody deszczowe tworzyły eleganckie linie skał w gardle. Nazwa otrzymała kanion w czerwono-czerwonych murach, które wyglądają jak skóra antylopa.

Uważa się, że najlepszym czasem na zwiedzanie jest wiosna i jesień. W tych okresach promienie słońca spadają na sam dół, a wąwóz wygląda tak, jakby światło było wewnątrz. W zimie oświetlenie jest raczej słabe, w tym kontekście, w kanionie raczej ponuro.