146 Shares 2767 views

Hiacynt w doniczce – mieszkanie dekoracji

Hiacynt – bulwiasta bylina o liściach podobnych do paska i silnie pachnących kwiatów – dzwony, zebrane w kwiatostan typu pędzla. Farbowanie jest bardzo różnorodna: od białej do inky fioletowy. Hiacynty są podwójne i nemahrovye. Ten ostatni jest znacznie większy.


Hiacynt jest tłumaczony z języka greckiego oznacza «kwiat deszczu.” Istnieje legenda, która opowiada o mitach greckich bohaterów Hiacynt. Był ulubieńcem Apolla i jest nazwany po tym kwiatem. Jednym z najbardziej popularnych gatunków jest hiacynt wschodni. Rośnie w Grecji, Libanie, Turcji, południowej Syrii, gdzie kwitnie wczesną wiosną. Na południu Rosji dość często iw dużych ilościach znaleziono hiacynt niebieski, z białymi i niebieskimi kwiatami. Istnieje również inny, nie tak znane gatunki hiacynt – Belval Roman. W dzikiej okaże się w północnych Włoszech, w południowej Francji i Algierii.

Hiacynty na czas kwitnienia dzielą się na początku, w środku i pod koniec. odstęp czasu jest bardzo mała, około 10 dni. Zaczynają kwitnąć jest zazwyczaj biały i niebieski hiacynty i kompletne ciemny czerwony i żółty. Podczas kwitnienia są karmione pełne nawozy, a następnie – fosfor i potas pierwiastkami śladowymi.

Plenerze kwitnie hiacynt w ogrodzie wczesną wiosną – w kwietniu, maju. Po pączek roślina a liście żółkną będzie o jedną trzecią, można rozpocząć kopanie żarówki. Są one następnie oczyszcza się, suszy i sortowane. Przed posadzeniem cebul traktuje się środkiem grzybobójczym. W celu wzrostu hiacynt w doniczce, podejmują największe żarówek. Robią silne kolory. Chociaż można zrobić i mniejszych bulw, ale kwitną później. Jeśli wykonujesz dużą pulę, która umieścić kilka żarówek, to lepiej wziąć inny kolor. Następnie kompozycja będzie wyglądać bardziej interesująco. Możliwe jest także dodawanie różnych roślin melkolukovichnymi. Ten Muscari, hinodoksa, rozlegle, Irysy retikulyata, Scilla Difolia. Hiacynt w doniczce otoczony tych roślin będzie wyglądać jak król w otoczenie.

Roślina wymaga dużej ilości światła. Podczas kwitnienia Hyacinthe wymaga temperatury około 10 stopni Celsjusza. Im niższa temperatura, tym dłuższy jest roślina kwitnąca. Hiacynt mieszkanie wskazane jest, aby trzymać z dala od akumulatora i przeciągami. Podlać roślinę podczas destylacji powinny być bardzo umiarkowane, nie gnić korzenie. Sadząc cebule w doniczkach można użyć dowolnego kwiat lekko kwaśne gleby.

Bulwy sadzi tak, że 10% wartości jest powyżej powierzchni gruntu. Sadzenie rozpocznie się od końca sierpnia, w zależności od tego, kiedy chce się roślin kwiatowych. Jeśli jedna żarówka posadzone w doniczce, to może być bardzo mała, gdyż destylacja odbywa się kosztem zapasów żarówek. Do zakładu kwitnął w określonym terminie, musi poddać obróbce zimnem. Podczas tej oczyszczalni jest całkowicie zakorzenione i wzmocnione centralny punkt wzrostu. przeziębienie odbywa się w temperaturze od 7 do 10 stopni Celsjusza w ciemności. czasu ukorzenienia trwa 11 tygodni, po czym można przystąpić do destylacji.

Jeśli reżim mrożenia nie został utrzymany, wówczas roślina zakwitnie, ale znacznie później. Po destylacji żarówki, pożądane jest, aby posadzić w ogrodzie, a następnie będzie ona kwitną w następnym roku. Do destylacji żarówki mogą być stosowane jedynie w ciągu 3 lat, gdy jest ona w pełni przywrócone.

Nie wolno nam zapominać, że na kwitnienie hiacynt w doniczce emituje bardzo mocny smak, który nie może odwołać się do ludzi z alergią i dzieci. Dlatego w nocy z zakładu jest pożądane, aby balkon lub kuchnię.

Hiacynt w doniczce to wspaniały prezent i dekoracji swojego mieszkania.