179 Shares 1229 views

Kościół katolicki w Moskwie (foto)

Wielu turystów z Europy i Ameryki, zainteresowanych w kwestii tego, co Kościół katolicki w Moskwie można zwiedzać i gdzie się znajdują. Jeden z najstarszych i najczęściej odwiedzanych katolickiego kościoła w stolicy Rosji jest Kościół St Louis we Francji. Ale, oczywiście, w Moskwie są inne kościoły, które należą do kierunku zachodniego chrześcijaństwa. O tym, co to jest, i będziemy rozmawiać dalej.


Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP

Ten katolicki kościół w Moskwie został zbudowany w latach 1899-1911. Początkowo zamierzał wznieść jedynie oddział świątynię Piotra i Pawła. Jednak w tym czasie w Moskwie, mieszkał przez ponad 30 tys. Katolików. Kościoły nie są wystarczające, więc zdecydowano się zbudować oddzielną dużą świątynię. Środki na jego budowę pochodzili głównie z Polski i Białorusi. Również wiele darowizn parafian.

Działał w tym kościele do 1938 podczas stalinowskich represji był zamknięty, a strzał księdzem. organ katolicki był zatem złamane i zniekształcone elewacji. Budynek został przeniesiony kilka agencji rządowych. Dla wygody urzędników świątyni została przebudowana. Został on podzielony na cztery piętra i wieżyczkami i iglicami, że nic nie przypomina struktur religijnych zburzonych.

Wraz z nadejściem pierestrojki świątyni został zwrócony wiernym. To był rektor Tadeusz Picos. W 1990 roku odbyła swoją pierwszą mszę na schodach świątyni. Jednak oficjalna budynek parafia katolicka została przeniesiona rok później. Zdjęcia Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny znajduje się poniżej.

Po odzyskaniu przez kościół został ponownie konsekrowany. Stało się to w 1999 roku. Od tego momentu nadano mu status katedry. W 2005 roku kościół otrzymał nowe ciało. Wysłali go z luterańskiej katedry w Bazylei. Katedra Niepokalanego Poczęcia znajduje się w Małym Georgia Street, w domu 27. W szczególności Kościół znajduje się w Moskwie na mapie Moskwy, odnoszą się do końca strony.

Church of St Louis Francji

Został on konsekrowany tę świątynię 24.11.1835 roku. Pierwotnie drewniany kościół katolicki stał na swoim miejscu. Z inicjatywy w odniesieniu do jego budowy stał się vice-konsul Francji. Natychmiast po upadku Bastylii – 15 lipca 1789 – zwrócił się do Katarzyny II z prośbą o pozwolenie na budowę kościoła katolickiego w Moskwie. Cesarzowa pozwolenie na jej budowę dał. Najpierw jednak budowa kościoła miała w niemieckiej dzielnicy. Ale petycję nie udało się przekonać królową i uzyskanie pozwolenia na budowę świątyni niedaleko Kuznetsky Most. To właśnie w tym obszarze w czasie mieszkał w wielu Francuzów.

Louis świątynia jest niezwykłe, że usługa nie zostanie zatrzymana nawet po rewolucji. Jednakże, przeprowadzono oczywiście najpierw pod nadzorem CzeKa KGB, a następnie.

W 1950 roku Louis kościół został uroczyście przekazany do Kościoła katolickiego w krajach bałtyckich. Jednak w 1991 roku powrócił kościoła francuskiego. Następnie w świątyni prac konserwatorskich.

Church of St Louis znajduje się na Malaya Łubianki, 12.

Inne świątynia Louis

Ten Kościół w Moskwie stał się schronieniem dla wielu parafiach i wspólnotach. Ponadto, aby obrzędy religijne i pozwolił turystów przybywających do stolicy ze swoim księdzem. Obsługa w kościele odbywają się w różnych językach – angielski, francuski, włoski, rosyjski, litewski, polski, itd …

Parafia St. Louis była aktywna w miłości. Na przykład pomóc studentom afrykańskich, którzy przyjechali na studia do Moskwy. Kiedy świątynia jest otwarta kliknij potrzebującym. Ludzi uwięzionych w trudnych sytuacjach życiowych, może przyjść tutaj ciepłej odzieży i żywności.

Kościół księżnej Olgi

Ta nowa świątynia, konsekrowana w ostatnim czasie. Decyzja, aby go otworzyć, ponieważ istniejące kościoły było mało, powstał w 2000 roku. W 2003 roku parafia została przydzielona do starego budynku Domu Kultury. W tej chwili jest to funkcjonowanie świątynia. W jego murach, między innymi, prowadzi do klubu Anonimowych Alkoholików, akcje charytatywne. Rektor kościoła w tej chwili jest Pelyak Dariusz Stanislaw. Kościół jest równa Apostołów księżnej Olgi w podróży Kirowa, 6.

Kościół św Andrzeja

Ten Kościół katolicki działa w Moskwie od 1814 roku. Budynek, w którym usługi są utrzymywane dzisiaj, został przebudowany w 1882-1884 gg. Projekt był angielski architekt R. K. Friman. Po rewolucji w 1920 roku, kościół został zamknięty. W tej chwili wróciła do wiernych. Andrzejki Kościół anglikański można zwiedzać w Voznesensky Pereulok, 8.

Luterański Kościół św Piotra i Pawła

Ten Kościół Luterański w Moskwie został zbudowany w 1664 roku. Początkowo został on zbudowany z drewna. Ziemia pod nim został kupiony przez artystę Peter Inglis i ogólne Baumann. W 1667 roku, w jej miejscu wybudowano świątynię więcej, ale też drewniane. W ten sposób, że dodano do domu pastora i szkoły. Oficjalna posiadanie wspólnoty katolickiej w ziemi przeniesiono jednak dopiero w 1670 roku. W 1685 roku kościół luterański był oświetlony przez świętych Piotra i Pawła.

Ten drewniany kościół katolicki w Moskwie płonęła trzy razy i ostatecznie został rozebrany w 1812 roku. Wspólnota w momencie musiał przenieść się tymczasowo zbudowali dom modlitwy.

W 1817 roku katolicka wspólnota Moskwie kupił Lopukhins nieruchomości znajdujące się w pobliżu niemieckiej osady. Przebudowany dom w pobliżu kościoła był kosztem króla pruskiego. Ponadto, pieniądze na budowę kościoła i pożyczył cesarza rosyjskiego. Oświetlone przez nowego kościoła znajdował się on w 1819 roku. W połowie 19 wieku był nieco wydłużony.

Budynek, w którym pojawienie się ważnej dzisiaj, został zbudowany w 1903-1913 gg. Autorem projektu był architekt angielski V. F. Valkott. Zbudował kościół rosyjski architekt V. A. Kossov.

W 1924 roku świątynia stała się głównym kościół luterański w kraju. Jednak wkrótce zaczyna się prześladowanie Kościoła, a działalność zapreschetsya parafialnym, a budynek jest przekazywane do instytucji świeckich. W tym przypadku, podobnie jak w przypadku Katedra NMP, został rozebrany wieża. Ponownie, kościół został podany do wiernych w 1988 roku. Kult w świątyni, która odbyła się w języku rosyjskim i niemieckim. Adres tego kościoła – Starosadsky Pereulok 7 Zdjęcia Kościół św Piotra i Pawła znajduje się poniżej.

Koncerty w kościele św Piotra i Pawła

Pierwszy narząd został zakupiony ten kościół z powrotem w 1892 roku w Niemczech. Przez długi czas był najlepszy koncert instrumentu kapitałowego. Jednakże, w czasie II wojny światowej, w 1941 roku, to ciało zostało zabrane do Nowosybirska i utracone. Istnieją dowody na to, że częściowo przeniesione na złom, a częściowo wykorzystane jako dekoracje.

W 1996 roku zgromadzenie dał inny narząd. Krótko przed tym, stary kościół luterański w Moskwie w niemieckiej dzielnicy została zniszczona, a instrument zdecydowano się przenieść świątynię Piotra i Pawła. W związku z tym korpusem kościoła w tej chwili jest nie tylko obiektem sakralnym, ale także jednym z centrów kulturalnych stolicy. Akustyka w sali kościoła jest po prostu wspaniały, więc bardzo często odbywają się tu koncerty zupełnie świeckie.

Kaplica społeczność katolików hiszpański-portugalski

Katolicy, turyści mogą odwiedzić nie tylko kościoły i katedry w Moskwie. W stolicy znajduje się również kaplica należąca do wspólnoty chrześcijańskiej tym kierunku. Znajduje się on w niewielkiej odległości od katedry. członkowie społeczności są głównie studenci z Afryki i Ameryki Łacińskiej. Otwarta kaplica była w latach 90-tych. Usługi IT odbywają się regularnie. Wspólnota organizuje również spotkania publiczne, zbiórki pieniędzy, odzieży i żywności dla potrzebujących, spotkania kraju dla Moskali, i tak dalej. D. Jego członkowie biorą czynny udział w życiu studentów, wspieranie samotnych matek itd. D. Usługi prowadzone są w języku portugalskim i hiszpańskim , Położony w Chapel Lane Volkov, 7/9, mieszkania 2, q. 11.

Wspólnotowe Chapel Niemcy

Ten kościół jest prowadzony przez ambasady niemieckiej w Moskwie. Znajduje się na Vernadsky Prospekt w zwykłym mieszkaniu. Kult czasami popełnić tu, czasem – w wielkiej sali ambasady. Liturgia odbywa się raz w tygodniu. Jak we wszystkich innych wspólnot katolickich, niemiecki zaangażowany w działalność charytatywną. Również w kaplicy posiada bibliotekę literatury religijnej.

Kaplica na Kutuzowa

W 1982 roku kaplica katolicka, dawniej usytuowany na Sadovaya Samotechnaya w korpusie dyplomatycznym, na terytorium korpusu dyplomatycznego, został przeniesiony do Kutuzovsky Prospekt, w mieszkaniu. Stały w nim kapłan. Usługi odbywają kapelani konkretnych społecznościach.

Kościół katolicki Moskwy (kilka zdjęć widać powyżej na stronie) doświadczony i kwiatów, a trudne czasy. Dziś są, jak dotychczas, podejmują wierzących i jest głównym ośrodkiem działalności charytatywnej. Ludzi uwięzionych w trudnych sytuacjach życiowych może tu przyjść i uzyskać pomoc.

Jak to główny kościół katolicki w Moskwie na mapie Moskwy, można zobaczyć poniżej.

To wokół nich i koncentruje się głównie życie wspólnoty katolickiej stolicy.