195 Shares 1609 views

Dzhodzho Moyes: biografia, kreatywność

Dzhodzho Moyes – nowoczesny pisarz, autor powieści, opublikowane pół miliona egzemplarzy i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków. Prawa filmowe do swoich pracach kupić wiodącą Film Studio świat i sentymentalne opowieści o życiu skromnych i odważnych snach dotyka serca milionów czytelników na całym świecie.


biografia

Dzhodzho Moyes urodził się i wychował w Londynie. Przed zdobyć uznanie na karierze pisarza, Jojo pracował w różnych dziedzinach działalności. Była także dyspozytor taksówek, maszynopisanie i Braille'a oraz pomysłodawca małych broszur. W 1994 roku przeszedł kurs dziennikarstwa na Uniwersytecie w Londynie. Praca w gazecie całkowicie pochłonęła ją i otworzył drzwi do świata literatury. Po wydaniu debiutanckiego pracy, który przyniósł nowo pisarz znany nie tylko w Anglii, ale także za granicą, dziennikarstwo musiał odejść. Ten Dzhodzho Moyes nie był rozczarowany, jako tytuł jednego z najlepszych pisarzy gatunku romantycznej powieści skłoniła utworzenie szeregu prac, z których każda dotyczy i dotyka czytelników na całym świecie.

Dzisiaj, pisarz mieszka w Essex wraz z rodziną i nadal co roku zachwycają swoich fanów w życiu ironicznych sentymentalne historie, które być może nie byłoby tak popyt na rynku książki, gdyby nie były tak nieprzewidywalne przedstawienie fabuły.

„Schronienie przed deszczem”

Pierwszy kawałek angielskiego pisarza opowiada o relacji trzech pokoleń kobiet. Córka dawno stracił kontakt z matką. Dom rodzinny w Irlandii, odeszła dawno temu. Teraz ona sama jest matką z córką dorosłych. Ale wiele lat później, kobieta wraca do rodzinnego domu, gdzie relacje między bliskimi i tak daleko ludzie są przeglądowi. Bohaterka powieści Prawdą jest zbliżona do miłości, poczucie obowiązku, a wreszcie zaczynają czuć, że istnieje nierozerwalny związek między nimi.

"Ship of Brides"

W rosyjskim pierwsza powieść ukazała się w 2014 roku. W tej pracy, w trudnym okresie powojennym autor odnosi. Dzhodzho Moyes – pisarz, dla których głównym tematem opowieści jest kobiecy świat, tak różny od ludzi, nawet w czasie pokoju. Co możemy powiedzieć o czasie, gdy wojna się skończyła, ale jego konsekwencje są bardzo zauważalne. Kilkaset dziewcząt, którzy nie mają czasu, aby stać żony, żaglowych na wykładziny mężom nie powiodło się. Ale droga jest długa. Iw tym czasie powieść autor ukazuje postacie i życie wielu pasażerów, jak również ideę, że długa droga jest czasami dużo bardziej przyjemne przybycia na miejsce przeznaczenia.

„Tańczące konie”

W języku rosyjskim w 2015 roku powieść „Tańczące konie” Dzhodzho Moyes. Zdjęcia tej publikacji znajduje się powyżej. Historia wnuczką byłego zawodnika profesjonalnego, którego życie zmienia się raz, a niespodziewanej miłości. Doniosłych wydarzeń, które mogą zmienić nie tylko życie, ale także natury człowieka – ulubionym tematem Dzhodzho Moyes. Ale pomimo tego, że przedmiotem jej prac są wyjątkowe i niepowtarzalne. I otwierając nową książkę, ten niezwykły pisarz, czytelnik jest już zaznajomiony z jej pracy, trudno przewidzieć dalszy przebieg wydarzeń.

„Dopóki nie spotkała cię”

Ta powieść – kolejna smutna historia miłosna przez Dzhodzho Moyes. Uwagi dotyczące tej pracy są jasne: powieść sprawi, że płaczę i nie pozostawia nikogo obojętnym. Tematem użalania się nad sobą i żalu nie tylko wpływa klasyków literatury światowej. Człowiek, który nagle traci zdolność do poruszania się, a także prawo do nawet najbardziej prosty i zwykły radość życia jest gorzki żal. Nie jest chęć powiedzieć kilka nieszczere słowa, odwracają się i nie zobaczyć ten tragiczny obraz. W tym przypadku, nie ma nic, ale szkoda. Ale czasem, choć rzadziej, że nędzny, przykuty do wózka inwalidzkiego zawsze spotyka człowieka, który nigdy nie może podzielić cały swój żal i smutek. Aby stać się, mimo wszystko, jego drugiej połowie. To współczucie. Możliwość chodzić w imię miłości do poświęceń, aby nie uczynić minut bohaterską akcję, ale wyczyn na całe życie. Głównym bohaterem powieści Dzhodzho Moyes jest gotowa go popełnić. Jednak człowiek kocha, ten dar może nie zaakceptować.

Powieść „Dopóki cię poznałem” sprawia, że zastanawiam. To nie jest historia miłosna, to książka, która ujawnia filozoficzne tematy roli człowieka w społeczeństwie oraz o tym, co może stać się dla innych po utracie zdolności fizycznych lub materialnych. Motyw w literaturze nie jest nowy, ale subtelna ironia i niespodzianka kończąc zrobić ten kawałek oryginał.

Angielski pisarz nie zatrzymuje się w jego twórczego rozwoju. Wydawnictwa regularnie publikuje nowe kreacje autora. Wkrótce film będzie zrzut ekranu na skrypcie jednej z jej powieści. On niewątpliwie interesujących wielbiciele Moyes, ale trudno efekt widzenia przewyższy wrażenie z lektury książki.