430 Shares 1432 views

Położnicze College, adres Petersburg, specjalność, opinie

Pragnienie, aby pomóc ludziom, aby leczyć chorych, do udziału w realizacji i do powstania nowych ludzi w świat powstaje z wielu podmiotów w naszym kraju. Myślą o tym, co szkoły medyczne, aby zwracać uwagę. Jedną z placówek oświatowych znajdujących się w mieście Petersburg. Chodzi o położniczego college'u.


Trochę historii

Położony w Petersburgu Położniczego College (Str. Nauczycieli, 9, Kor. 3) w Rosji jest jedną z najstarszych placówek oświatowych prowadzących kształcenie medyczne. Ten ssuz istnieje w mieście przez ponad 2 stulecia. Instytucja powstała w 1797 roku. W tym czasie był nazywany szkoły położna.

W 1917 roku zaszły istotne zmiany. Szkoła staje się szkół położnej położnych. W kolejnych latach instytucja Petersburgu zmieniła nazwę kilka razy. College organizacja edukacyjna rozpoczęła się w 1993 roku. Obecnie działa. Liceum zawodowe uczą się około 900 osób.

Dla tych, którzy chcą stać położnych

W położniczego College of St. Petersburg 2 specjalności. Jeden z nich – to „położnictwo”. Specjalnością jest przestrzegana, ze względu na pojawienie się nowych niezależnych życiu położnej w świetle. Tych lekarzy są główne pomocników dla kobiet w okresie rozrodczym i podczas porodu.

Jeśli myślisz o zadaniach, które wykonują położnej, możemy powiedzieć, że zawód składa się z kilku specjalności. Pracownicy służby zdrowia ma nie tylko dostawę, ale również działać w rolach znieczulenia, salach operacyjnych, szkółkach i pielęgniarskiej na oddziale. Czasami mają nawet służyć jako psycholog.

Studia na „położnej”

Wybierz specjalny „położnictwo” w studiach, kandydaci mogą zarejestrować się w pełnym wymiarze czasu. czas trwania:

 • przez 2 lata i 10 miesięcy (11 poprzednich równiarki);
 • 3 lat i 10 miesięcy (poprzednich 9 równiarki).

W Petersburgu średnie zawodowe jest również formą w niepełnym wymiarze godzin szkolenia (nazywa się to również wieczorem). Można to zrobić tylko osoby z wykształceniem średnim (tj. E. Na podstawie 11 klas). Na kurs w niepełnym wymiarze czasu studiów , studenci przychodzą do studia 4 razy w tygodniu. Zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych. To jest dobre dla tych, którzy mają pracę.

Dla tych, którzy chcą stać się pielęgniarki

Większość uczestników w Petersburgu Kolegium położnicze, wybierz „pielęgniarstwo”, aby kontynuować pracę przez pielęgniarki. Co to za zawód? Pielęgniarka – jest wykwalifikowanym asystent medyczny, występując jako część działalności wymienionych poniżej działań:

 • monitorowanie pacjenta;
 • opieki nad nimi;
 • Wykonanie tych procedur medycznych, które są określone przez lekarza;
 • kontrolowanie dostaw chorymi;
 • magazynowanie, księgowość i kontrola leków;
 • kontrola czystości i porządku w Katedrze i Oddziale;
 • wypełnianie dokumentacji medycznej;
 • zapewnienie terminowego opieki medycznej;
 • wsparcie psychologiczne dla pacjentów.

Istnieje wiele specjalności pielęgniarstwo, które można otrzymać rejestrując się w uczelniach medycznych. Ta pielęgniarka i pielęgniarka operacyjna i suplement pielęgniarka i pielęgniarka masażu. A szczególne obowiązki zdefiniowane pracy. Na przykład, pielęgniarka obserwował chorych, lekarz informuje o zmianach w ich statusie, daje ludziom przepisane leki, wykonuje oświadczenie zastrzyków. sali operacyjnej pielęgniarka pomaga chirurga podczas zabiegu, zapewnia narzędzia do dbania o bezpieczeństwo pacjentów podczas ich pobytu na sali operacyjnej.

Studia w uczelni na „Nursing”

Na specjalne „Nursing” przy Petersburg College położniczych 2 biurach:

 1. W pełnym wymiarze czasu. Ta forma szkolenia otrzymał na podstawie 9 i 11 klas. Zajęcia odbywają się codziennie (z wyjątkiem niedziel). O 9:00 rozpoczyna się 1 parę. Dzień szkoły zależy od liczby klas.
 2. Wieczór. Na tej formy szkolenia po biorąc tylko 11 klas. Zajęcia są zaplanowane na studiach w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Odbywają się one od 16:30 do 19:40.

Przyszłe pielęgniarki w Petersburgu College położniczego badania różnych przedmiotów. Ten anatomii i farmakologii, a patologia podstaw, i wiele innych dyscyplin. W warsztatach, uczniowie uczą się wykonywania różnych procedur medycznych i zabiegów, aby zmierzyć ciśnienie.

Kto powinien zapisać się Położniczego College?

Praca położnych i pielęgniarek są bardzo odpowiedzialne i trudne, więc podczas wprowadzania wnioskodawcy Petersburg położnicze Uczelnia powinna zastanowić się, czy naprawdę pasuje to specjalność. Ważną rolę odgrywa obecność pewnych cech. Przyszłe położne i pielęgniarki powinni posiadać:

 • Wysoka stabilność emocjonalne;
 • odpowiedzialność i uczciwość;
 • cierpliwość i dobroć;
 • umiejętności komunikacyjne;
 • elastyczność (zdolność do szybkiego reagowania na zmieniające się sytuacje).

Jeśli niezdecydowany, przemoc, nieodpowiedzialność, wstręt, niechlujstwo, drażliwość i niezrównoważony przepływ do szkoły Petersburgu, a także w innych uczelni medycznych, nie warto. Ludzie z tych cech nie nadają się zawód, który ma na celu pomóc ludziom.

Przyjęcie do szkoły

Każdego roku w Petersburgu Położniczego College od 1 czerwca zacznie działać komitet selekcyjny. Wnioskodawcy mogą przyjść do szkoły na 10:00. Odbiór i przetwarzanie dokumentów odbywa się do 15:30. W sobotę i niedzielę komisja selekcyjna w położniczego uczelni nie działa.

Po odebraniu nie są brane pod uwagę wszelkie egzaminy, które zostały wprowadzone w szkole. Położnicze College Petersburg posiada tylko jeden egzamin wstępny. Im jest testowanie psychologiczne. Ponadto, instytucja bierze pod uwagę średni wynik certyfikatu.

Jak zwiększyć szanse na przyjęcie?

Nie wszystkich wnioskodawców, którzy złożyli dokumenty do Położniczego Petersburg College, jest to możliwe do zrobienia. Niektóre spadek z niskim wynikiem certyfikatu. Do jego wzrostu i poprawy ich wiedzy można zapisać się na kursy przygotowawcze, które prowadzi instytucję edukacyjną. Jest to usługa płatna.

Rejestrując się w kursach przygotowawczych w Petersburgu Położniczego College, można wybrać 1 lub 2 przedmiotów (biologia, język rosyjski). Te przedmioty szkolne są dokładnie przebadana w klasie. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli szkoły. Wszystkie materiały prezentowane w sposób systematyczny. To pozwala uczniom lepiej i szybciej zapamiętywać informacje.

Zajęcia odbywają się przez 3 miesiące (2 razy w tygodniu w godzinach wieczornych). Zaczynają się na początku lutego. Ostatnie sesje, zazwyczaj odbywa się pod koniec kwietnia. Przygotowanie do 1 osobnika położniczego College of St. Petersburg kosztuje 6 tysięcy 300 rubli i 2 obiektów – .. 12 tysięcy 600 rubli ..

wymagane dokumenty

O dopuszczenie do GBOU ACT „położnicze College” wnioskodawcy przygotować pakiet dokumentów. Obejmuje on:

 • dokument tożsamości, a jego kopia 2 egzemplarze;
 • oryginalny dokument wykształcenia i jego kopii;
 • snils;
 • wyniki dostarcza się w ilości 6 sztuk (3 x 4 cm);
 • Forma Świadectwo 086 Y, ich fotokopii;
 • kopię polisy ubezpieczeniowej;
 • Certyfikat szczepieniu;
 • Pomoc od neurologicznych, dermatovenereological, neuropsychiatrycznych i TB przychodniach.

Położnicze Petersburg College nie jest zabronione, aby wejść cudzoziemców. Jednak należy zauważyć, że szkolenie jest prowadzone tylko w języku rosyjskim. Ponadto cudzoziemcy dostarczyć następujące papiery wartościowe:

 • poświadczone tłumaczenie dokumentów;
 • medyczny postać informacji 50 (na zagranicznych).

Czesne

Położnicze College of St. Petersburg – to profesjonalny stan budżetowa instytucja edukacyjna. Nie może być swobodnie badać osób przybywających na podstawie 9 i 11 klas lub kształcenia specjalnego. Corocznie określana przez liczbę miejsc w budżecie. Na przykład, planowane jest na rok latach 2016-2017:

 • 60 wolnych miejsc na specjalności „położnej” i 180 wolnych miejsc na specjalności „pielęgniarstwo” – dla osób z wykształceniem ogólnym i wprowadzając w pełnym wymiarze godzin;
 • 30 miejsca na „położnej” oraz 50 miejsc w „Nursing” – dla osób z wykształceniem średnim, decydując się na szkoleniu w pełnym wymiarze godzin;
 • 30 miejsca na „położnej” oraz 60 miejsc w „Nursing” – dla osób z wykształceniem średnim, otrzymał dział wieczorem.

Dla studentów, którzy mają już pewne wtórne specjalną edukację, szkolenia w Petersburgu Położniczego College jest wypłacane. Koszt na 1 rok wynosi 60.000. Rubli do 118 tys. Rubli. To zależy od wybranej formy kształcenia, a także od tego, kto jest wnioskodawcy (obywatela rosyjskiego lub cudzoziemca).

Komentarze na temat organizacji edukacyjnej

Położnicze College Petersburg otrzymuje pozytywne opinie. Studenci i absolwenci zauważyli, że szkoła zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli, którzy mają duże doświadczenie w nauczaniu i działalności medycznej. Są one bardzo wymagający dla studentów. W klasie Nauczyciele podać wszystkie niezbędne informacje teoretyczne, ocenić jak dobrze uczniowie opanowali materiał. Praktyczne pary odbywają się w specjalnym pomieszczeniu, w którym znajdują się manekiny i narzędzia medyczne potrzebne do uprawiania różnych umiejętności.

W latach studiów, jak wynika z odpowiedzi studentów z studentów Petersburg położnictwa przejść przez kilka praktyk: szkolenie i produkcję. Pierwszym z nich jest wprowadzenie do zawodu. praktyką przemysłową jest podzielony na praktyki w tej specjalności i externship. Podczas przejścia studentów utworzyło kompetencji ogólnych i zawodowych zdobytych ważne doświadczenie.

Jedyną wadą Petersburgu Położnictwa College – jest brak schroniska. Dla osób przyjeżdżających z innych miast Rosji, ta wiadomość jest bardzo nieprzyjemne. Oni są pozostawione do szukania schronienia.

Podsumowując, warto zauważyć, że w Położniczego College w mieście Petersburg jest łatwe do zrobienia zarówno w specjalności „położnej” i specjalności „Nursing”. Uczestnicy nie muszą podejmować żadnych egzaminów. Jednak to nie powinno być jedyną przyczyną przyjęcia do instytucji edukacyjnych. Ważne jest, aby mieć chęć pomocy ludziom, a nie być wrażliwy, gwałtowne i nieodpowiedzialne.