794 Shares 3421 views

Czym jest drukarka. istniejących odmian

Prawdopodobnie tylko bardzo odległy osoba na technologii komputerowej może być zainteresowany tym, co drukarki. Teraz te urządzenia drukujące stały się de facto standardem, a nie tylko do biura, ale także dla komputerów domowych. Ze względu na stosunkowo niski koszt takiego zakupu jest przeniesione z kategorii wstępnie przygotowanego w obszarze kosztów operacyjnych. Na przykład, przy prawidłowej aspiracji, można znaleźć nową drukarka atramentowa typ za jedyne $ 20, który jest dostępny dla każdego.


Dzisiaj patrzymy na to, co jest drukarka. Pytanie tylko wydaje się trywialne. Statystyki zapytań do wyszukiwarki produkuje prawie pół miliona powiązanych słów. Sugeruje to, że właściciele komputerów nie tylko chcą korzystać z urządzenia drukującego, ale również zrozumieć, co drukarka.

Na szczęście, to urządzenie jest jednym z najbardziej proste (oczywiście, z punktu widzenia użytkownika). Zrozumieć, co drukarka, nawet człowiek może, obeznany z komputerami.

Zatem, drukarka – to wyspecjalizowane urządzenie zewnętrzne, które jest przeznaczone do wyświetlania tekstu na papierze i obrazu. Modele przemysłowe są zdolne do drukowania na różnych materiałach, takich jak tkaniny. Należy rozwiać błędne przekonanie, czasami występujące, zgodnie z którym drukarka może być porównana do mechanicznej maszyny do pisania, na której „popycha” przycisk komputera. Dzieje się tak tylko częściowo, choć próby stworzenia takie decyzje zostały wykonane (UniPrinter). Zasada działania są zasadniczo różne, a żadne gotowe symbole, pokonując przez taśmy na papierze, nie.

Obecnie, następujące rodzaje drukarek: igłowe, do drukarek atramentowych i laserowe. To właśnie te odmiany można kupić w sklepach. Innym kluczowym elementem – możliwość wyświetlania obrazu na kolor papieru. Czasami w różnych źródłach wskazują czwarty typ – sublimacja, ale jest dość drogie, więc w domu nie ma zastosowania.

Drukarki igłowe są stosowane do obrazowania przestarzałych technologii. W głowicy drukującej poruszającego się arkusza jest igła blok, który, zgodnie z poleceniami sterownik główny trafić w odpowiednie położenie w poprzek taśmy papieru impregnowanego atramentem. Każdy obrazek w tym liter utworzonych z kropkami. Ruchomość każdej igły jest zapewnione przez miniaturową cewką. Padające od liczby igieł, 9 lub 24, w zależności od jakości druku. Im więcej, tym lepiej.

Wady technologiczne: niska prędkość druku i hałas podczas pracy.

Jednakże sposób macierz na wyjściu z papieru nadal jest stosowane w kas i ATM.

druk atramentowy jest obecnie najbardziej popularne, jak te urządzenia pozwalają uzyskać wysokiej jakości obraz kolorowy, a koszt rozwiązania, zarówno na początku artykułu wspomniałem, jest niska. Głowica drukująca znajduje się szereg dysz, przez które mikroskopijnych tuszu na papier kropli wyjściowych, które tworzą obraz. Farby z czterech różnych kolorach (czarny), w tym zawarte są w specjalnych pojemnikach – tusze do drukarek. W zależności od technicznych kroplami roztwór z dysz może być wytłaczana przez piezo (Epson) i cieplnych (CANON) efekty.

Teraz jest coraz większą popularność zyskuje modeli laserowych. Wykorzystują one zasadę tworzenia obrazów zogniskowanej wiązki laserowej na obrotowej zespołu bębna. Następnie, ładunek elektrostatyczny zostaje zastosowany do niej toner (proszek), znajdującym się na arkuszu papieru, jest zamocowany na stałe w wysokiej temperaturze (do pieczenia).

Czasem ludzie zadają pytania na temat korzystania z drukarki. Aby to zrobić, trzeba wykonać kilka niezbędnych kroków: podłącz drukarkę do komputera podłączony, zainstalować sterowniki, wybrać program „Print”.