498 Shares 7846 views

IP lub LLC: co wybrać

Często zdarza się, że postanowili zorganizować własną działalność gospodarczą, przedsiębiorca stoi przed trudnym wyborem. Z jednej strony, może się kształtować jako indywidualny przedsiębiorca, z drugiej – do wyboru bardziej reprezentacyjny formę organizacji niczym LLC lub JSC. Niektórzy przybysze z działalnością nie jest bardzo jasne, co różnice między tymi formami organizacyjnymi.


Przed wyborem PI lub LLC, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy tych organizacji i zrozumieć, co różni się od IP LLC. SP – najprostsza forma działalności. Stan SP można uzyskać przy minimum środków. Kiedy indywidualna przedsiębiorczość nie wymaga obecności kapitału docelowego.

Początkujący często zadają pytanie: PI lub LLC – co jest lepsze? Naprawdę nie można powiedzieć, że jedna forma jest lepsza niż inna. Tyle, że każdy z nich ma swoje zalety i wady.

SP, jest bardziej prosta forma działalności gospodarczej, ma też wady. Na przykład, w przypadku biznesmena długu może stracić wszystkie swoje właściwości. Wyliczenie to nawet mieszkanie i samochód, który nie ma bezpośredniego wpływu na spółkę. Jednocześnie, SP mogą być rejestrowane tylko w miejscu zamieszkania, a można robić interesy w całej Rosji. Wybór IP lub LLC otworzyć, należy pamiętać, że Spółka (zamknij) bardziej złożony system raportowania. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podlega wysokich podatków. Takie oranizatsii powinny być zobowiązane do prowadzenia rozliczeń podatkowych i udostępnić go w razie potrzeby.

Jednak w niektórych przypadkach wymagana jest organizacja lub firma JSC. Wiadomym jest, że nie wszystkie traktowane poważnie przez poszczególnych przedsiębiorców. Ltd. vylyadit więcej prestiżowych prezencji. Przedsiębiorca, który zaprojektował SP posiada druk „IP Iwanow A. A.”. To jest oficjalna nazwa jego organizacji. Jeśli planujesz stworzyć produkcję na dużą skalę, na przykład druku będzie wyglądać śmiesznie. Zastanawiając się, wybierz IP lub LLC, należy skupić się na jak istotne jest to dla biznesu.

Na przykład dla małych sklepów, gdzie jest sprzedawany w małych towarów detalicznych, nie ma różnicy. Ale dla tych organizacji, które muszą współpracować z innymi firmami, to może być bardzo krytyczny. Jeśli firma jest tworzony na sprzedaż, to lepiej nie nawet wybrać IP lub LLC oraz CJSC bardziej poważne. Oczywiście. Koszt JSC znacznie wyższa. Tak więc, za organizację IP jest konieczne, aby wydać 800 rubli LLC – 4000, a dla Spółki – 24 tysięcy rubli. Ale ten profil firmy jest o wiele łatwiejsze do zastosowania. SP sprzedawać jako firma, to jest trudne, ponieważ jest w pełni urządzony do właściciela.

Ltd. – środkowa opcja pomiędzy drogim i unpresentable SP ZAO. Ponadto, Spółka łatwiej przyciągnąć akcjonariuszy i inwestorów, a dla IP LLC lub jest to bardzo trudne zadanie. Większość naprawdę duże organizacje są w formie. To pozwala im wolność do emisji akcji i przyciągnąć poważny kapitał. Spółka może mieć ograniczoną liczbę akcjonariuszy.

Jeśli firma nie jest generowany na sprzedaż i nie ma żadnych planów do pozyskania kapitału zewnętrznego, można to zrobić i SP. Pozwoli to na prowadzenie działalności w kraju, ułatwi raportowanie, ale nie będzie stworzyć pożądany wizerunek firmy. Ta forma jest bardzo atrakcyjny dla detalistów. Nie wymaga rejestracji oddziałów i zgłosić do urządzeń w miejscu pracy. Podczas gdy na raport firmy do wymaganego sprzętu. Otwarcie nowego biura, spółka ma obowiązek zawiadomić agencje rządowe. I dla firmy, i dla IP, jako ogólnego systemu opodatkowania, a uproszczone. Dlatego też martwić się o tym, że firma nie będzie w stanie wydać „uproszczonego systemu podatkowego”, to nie jest konieczne. Jest ważne, aby zdecydować, czy koszty rejestracji LLC za prowadzenie ewidencji, które są pochodzących przedsiębiorca.