262 Shares 2633 views

Terapia rodzinna: dlaczego przyniesie korzyści jakiegokolwiek związku?

Kiedy ludzie proszeni są o opis terapii rodzinnej, często wyobrażają sobie parę, która przybyła do terapeuty, ponieważ jeden z uczestników dowiedział się, że drugi się zmienia, lub że ktoś w tej parze przestał czuć iskrę pasji. Badania wykazują, że terapia może prowadzić do znacznej poprawy relacji, ale badania te są również prowadzone głównie w odniesieniu do romantycznych małżeństw, jak w powyższym przykładzie. Jednak okazuje się, że wszystkie typy par mogą przyjmować terapię: platoniczną, pracującą, rodzicielską i tak dalej. Okazuje się, że wszystkie rodzaje związków mogą w znacznym stopniu korzystać z terapii. Tak więc terapeuta może odnieść się nie tylko do par, które chcą razem spędzić całe życie. Dlaczego terapia może być tak użyteczna zarówno dla romantyzmu jak i innych związków? A co można uzyskać podczas wizyty u terapeuty, nawet jeśli Twój związek jest już silny?


Terapia nie ogranicza się do romantycznych związków

Terapia nie ogranicza się wyłącznie do relacji romantycznych, jest odpowiednia dla każdej pary, czyli dla dwóch osób. Ta para może być kimś: braci i siostry, kochanków, kolegów i tak dalej. Obejmują one partnerów biznesowych, przyjaciół, rodziców i dzieci, czyli wszystkich ludzi, którym można zastosować pojęcie "stosunki". Często ludzie doświadczają problemów w relacjach ze względu na tak zwane strefy niewidomych. Strefy niewidomości są takie, jakie robisz i nie zauważajcie dla siebie, ale co inni zauważają. Na przykład chcesz uniknąć konfliktów. To przejawia się w twoich stosunkach przez fakt, że nie będziesz komunikować się bezpośrednio i otwarcie z ludźmi. Będziesz mówił biernie albo w ogóle nie będziesz mówił. Robisz to nieświadomie, ale wszyscy wokół ciebie będą wiedzieli o swoich technikach, a jeśli pójdziesz do terapeuty, pomoże Ci zrozumieć, co robisz, a także nauczyć się radzić sobie z tym problemem, być bardziej towarzyski, silniejszy i ogólny Najlepsza osoba. Celem terapii jest zwiększenie świadomości, a tym samym rozszerzenie wyboru. I przy wyborze jest możliwość wzrastania i robienia różnych rzeczy. To może pomóc absolutnie żadnych relacji.

Terapia rodzinna pozwoli Ci wyjść

W każdym związku, są chwile, kiedy tylko trzeba porozmawiać z kimś. Być może nawet nie chcesz otrzymywać porad, potrzebujesz kogoś, żeby cię słuchał. Wielu ludzi, którzy są małżeństwem i szczęśliwi w długim małżeństwie, okresowo zwracają się do terapeuty rodzinnego jako środka zapobiegawczego. Możesz też znaleźć terapeuta, który lubisz, a następnie użyj go jako osoby, która zawsze jest gotowa słuchać.

Terapeuta może pomóc zrozumieć dynamikę twojego związku

Problemy w relacjach powstają, ponieważ każdy uczestnik wprowadza coś od siebie. Trudna jest przeciętna osoba zrozumieć tę dynamikę, zwłaszcza jeśli to, co inna osoba nawiązuje do związku, zasadniczo różni się od sposobu, w jaki zostałeś wychowany. Terapia pozwala każdemu z uczestników relacji zrozumieć dynamikę między nimi.

Pomoże to spojrzeć na sytuację z boku

Ponieważ każdy uczestnik związku ma swój własny pogląd na sytuację, może być trudne, aby pogodzić się z różnicą poglądów, przy jednoczesnym uznaniu faktu, że obie strony mogą być równie dobrze lub złe. Kiedy ktoś mówi o swoim partnerze, często ma trudności ze zrozumieniem, jak widzi go jego partner. Każda osoba mówi sobie, że ma własną wersję tego, co się dzieje, a nie zawsze ta wersja odpowiada prawdzie stuprocentowej.

Biuro terapeuty rodziny jest bezpiecznym miejscem

Jedną z najlepszych cech terapii jest to, że terapeuta nie stoi na żadnej stronie. Inaczej niż członkowie rodziny i przyjaciele, którzy często starają się wspierać jedną z dwóch partii podczas kłótni i wyjaśnienia relacji, celem dobrego terapeuty jest oświecenie sytuacji dla pary obu stron. Oznacza to, że terapeuta chce słuchać wersji sytuacji ze strony każdej ze stron, a nie potępiać czy oceniać nikogo.

To jest miejsce, gdzie można nauczyć się radzić sobie

Związki mogą prowadzić do ogromnego stresu. A jeśli dodasz do tych innych form stresu codziennego, możesz zrozumieć, że negatywny akumuluje się bardzo szybko. Jeśli skontaktujesz się z terapeutą, możesz zrozumieć, co się źle w twoim związku, jakie działania powodują konkretne reakcje, a także możesz nauczyć się radzenia sobie ze stresem i wspierania się nawzajem w trudnych sytuacjach, zamiast rozbić się nawzajem.

Wydaje się zatrudnić osobistego trenera

Często ludzie traktują terapię jako sposób na naprawienie czegoś, co już przestało działać. Jednakże terapię można wykorzystać do wzmocnienia już dobrych stosunków. Większość ludzi wie, że wysiłek fizyczny umożliwi im silniejsze, wiedzą, które ćwiczenia są dla nich najlepsze, itd., Ale nigdy nie osiągną tych samych efektów, jak w przypadku trenera osobistego, który zarządza procesem szkolenia. To samo odnosi się do związków, tu tylko terapeuta jest trenerem.

Kluczowym elementem jest uczenie się relacji

Dla wielu ludzi jedyne pozytywne relacje, jakie widzieli, były w telewizji. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę rozwodów i ogromną liczbę "toksycznych" relacji, zrozumienie jak dobre i zdrowe relacje powinny być, często nie przychodzi do par. Bardzo waŜne jest, aby pary zwracały się do terapeuty tak szybko, jak to możliwe, zanim małe kłótnie i konflikty nie pogłębią się w bardziej powaŜne problemy, które będą trudniejsze do skorygowania.

Jak mówią, gram profilaktyki jest ważniejszy niż kilogram leczenia

Wielu postrzega terapię jako krok, który należy podjąć tylko wtedy, gdy związek jest na skraju złamania. W rzeczywistości terapia może pomóc Twojemu związkowi na długo zanim coś pójdzie nie tak. Według statystyk, odsetek rozwodów za pierwsze małżeństwo wynosi 50%, w drugim małżeństwie – 67%, a dla trzeciego – 73%. To pokazuje, że terapia może być dobrą decyzją na długo przed kwestią rozwodu.

Terapia nie jest kara

Bardzo często ludzie postrzegają terapię jako rodzaj "biura reżysera" życia. Idą tam tylko wtedy, gdy ktoś zrobił coś złego i wymaga korekty. W rzeczywistości dobra terapia koncentruje się na tym, co ludzie wprowadzają do relacji, jak radzić sobie z różnicami między uczestnikami relacji, i tak dalej.

Terapia rodzinna jest odpowiednia dla każdego

Nie ma znaczenia, czy jesteś nowożeńcem, który czuje się w siódmym niebie ze szczęścia, ale martwi się o przyszłość lub z kilkoma kolegami, którzy nie mogą nawiązać stosunków roboczych. Być może jesteś parą braci lub sióstr, którzy po raz pierwszy w życiu przeżyli prawdziwą rywalizację. Niezależnie od jakiejkolwiek pary, nadal otrzymasz wiele korzyści z odwiedzenia terapeuty. Choć tradycyjnie ludzie uważają, że terapia jest ostatnią sławą, na którą trzymają się pary, których relacje upadają przed oczami, techniki stosowane w takiej terapii mogą być stosowane do prawie każdej pary i wszelkich związków międzyludzkich.