413 Shares 6326 views

archidiecezja Simbirskaya. Jego cele, struktura i działalność

regionu Uljanowsk zawsze stał pragnienie prawosławia i wysoki poziom życia duchowego. Po tym wszystkim, na jego terenie znajduje się wiele świątyń i kościołów, które codziennie odwiedzane przez dużą liczbę parafian.


Wiele klasztorów także męskich i żeńskich, ściany, które żyją i modlą się setki nowicjuszy. Jednym z kroków mających na celu podniesienie poziomu duchowości w tej dziedzinie, było stworzenie Archidiecezji Simbirsk. Składa się z zaledwie trzech diecezjach.

Celem stworzenia

Simbirskaya archidiecezja powstała przez Święty Synod w lipcu 2012 roku. Składa się on z Melekessky, Simbirsk i Barishski diecezji. Nowe Metropolis rosyjskiego Kościoła prawosławnego znajduje się na terytorium regionu Uljanowsk.

Został on stworzony w celu wdrożenia rozwiązań życie przyjętej w 2011 roku, Rada Biskupów. To, że życie duchowe jest opracowanie aktywnie nie tylko duże, ale również w małych miasteczkach. Obecnie, w ramach nowo utworzonej archidiecezji Simbirsk ponad 200 parafiach, a jak pokazują statystyki, liczba będzie tylko rosnąć.

Z tego powodu, biskup nie jest fizycznie w stanie odwiedzić i dokładnie przyjrzeć się życiu każdego świątyni lub kościoła. Aby rozwiązać ten problem, a powstała Simbirskaya archidiecezji, która obejmuje trzy diecezje. Wszystkie z nich znajdują się na terytorium regionu Uljanowsk.

Barishski diecezja

Struktura Barishski diecezja obejmuje, oprócz samej nazwie, także Mikołaja, Bazarnosyzgansky, Inzensky, Pawłowski Starokulatsky, obszary Radischev. Biskup Filaret został wybrany opatem, który kierował Julia Zhadovskaya klasztoru. Nowe centrum edukacji było miasto Baris.

Melekessky diecezja

Innym diecezja Simbirsk archidiecezji jest Melekessky. Zawierał on, oprócz tej samej nazwie, również Novomalyklinsky, Dimitrovogradsky, Staromaynsky, Sengileevskaya, Cherdaklinsky, Terengulsky District.

W mieście Dimitrowgrad została wybrana jako centrum nowej diecezji. Że jest biskup, który kieruje go.

Diecezja Simbirsk

Trzeci archidiecezja diecezja jest Simbirskaya. Składa się z regionalnym centrum – miasta Uljanowsk i Sura, Veshkaymskogo, Kuzovatskogo, Karsunskogo, Mainskij, Tsilninskogo, obszary Novospassky.

Wszystkie powyższe formy diecezji i archidiecezji Simbirsk. Obejmuje ona wszystkie regionu Uljanowsk. Pierwszy szef Archidiecezji Simbirsk był abp Proklos. On w tym samym czasie działając głowy Melekess diecezji.

działalność

Simbirskaya archidiecezja przywiązuje ogromną wagę do rozwoju duchowości wśród mieszkańców regionu Uljanowsk. W tym celu, różne zajęcia edukacyjne są prowadzone, w którym wzięło udział kapłani i diecezjach przewodnika.

Dużo uwagi poświęca się pracy wśród młodzieży. Księża starają się zaszczepić w nich wiarę w Boga, bliżej prawosławia, w celu zwiększenia ich duchowość. W tym celu, regularne spotkania odbywają się z uczniów szkoły, uniwersytety, uczelnie itp

W wielu kościołów, świątyń i klasztorów, szkół niedzielnych, które kształcą nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Wycieczki z przewodnikiem do miejsc, gdzie święci żyli w Simbirsk archidiecezji, takich jak Gabriel Melekessky. Na pokrycie diecezji publikuje miesięczny gazetę.

Dużo czasu poświęca się w działalność Archidiecezji w jednostkach wojskowych i kolonii, położonych na terytorium regionu. Oni regularnie odwiedzają diecezji duchownych, którzy prowadzą tam nabożeństwa. To nie tylko zwiększa duchowości ludzi, ale także dla lepszego zmienić ich sposób życia. Stają się milsze, starając się zachować wszystkie przykazania. W wielu kolonii i baz wojskowych kaplica, która zawsze jest kapłan.

W Simbirsk archidiecezji roku na wszystkich wielkich świąt prawosławnych odbyła się procesja. Wiąże się to nie tylko duchownych i parafian diecezji, ale wielu mieszkańców obszaru. Podczas procesji są prowadzone różne ikony i relikwie kościelne, z których wiele – z relikwiami świętych.

skandal

Pomimo faktu, że Simbirskaya archidiecezja powstała stosunkowo niedawno, to już skandal wybuchł. Był związany z powołaniem nowego metropolity. Zdarza się, że wielu parafian Anastasia stojących w pobliżu świątyni, spotkał się z gniewnymi okrzykami. Z tego powodu, szybko udał się do kościoła, zakrywania twarzy ikony i jest pod ochroną Kozaków, którzy nie pozwalają mu parafian.

Postawa ta wynika z faktu, że kiedy kierował Kazan Metropolitan, został zamieszany w skandale związane z kapłanów zarzutów o molestowanie seksualne. Jest też w tym kontekście przypomnieć, że liczne świadectwa stary, który wyraźnie stwierdza, że Anastazy był homoseksualistą. Poprzez negatywną reakcję Simbirskaya cały Archidiecezji. Skandal jeszcze i nie zamierza ustępować. Ponadto okazało się, że Anastazy dawno mieszka z młodym mężczyzną.

Chociaż dokładna dowód z tych oskarżeń nie są wspierane, to rzuca cień podejrzenia na Anastasia. Simbirskie parafianie nie są zachwyceni jego powołania.

Niemniej jednak, można się spodziewać, że po ustanowieniu nowych Archidiecezji życia duchowego w regionie Uljanowsk jest znacznie bardziej aktywny. Aby to zrobić, wiele zostało zrobione przez kapłanów z pełnym poparciem władz lokalnych.