738 Shares 2605 views

Jak pokazano ekspresjonizmu w malarstwie

Ekspresjonizm sztuka – ruch, który pojawił się w XX wieku w Europie. Tłumaczenie z „expressio” łacińskiego oznacza „ekspresja”. Trend ten był tak popularny w latach dwudziestych, który przechwytuje wszystkie kierunki sztuki i wyraźnie przejawia się malarstwa, literatury, muzyki, teatru, architektury i kina. Po tym wszystkim, wydarzenia w Europie nie wróży dobrze. Wojna, szybki wzrost przemysłu i dramatyczna zmiana w dobro ludzi. W tym czasie wiele zmieniających świat i nowe odkrycia w nauce mogą patrzeć na świat innymi oczami. Dlatego kreatywni ludzie po prostu nie mógł trzymać się z dala i dzięki swojej pracy wykazał stosunek do świata.

Ekspresjonizm w malarstwie na podstawie subiektywnych odczuć i fantazji wynikających z pracy autorów. Artyści poprzez swoją pracę, aby przejść na ich stan emocjonalny, który charakteryzuje się duchowego zamieszania, pesymizmu, rozpaczy i drobnomieszczańskiej buntu. Podstawowe zasady przepływu było celowe zniekształcenie rzeczywistego świata, dając badani przesadzone i formy kanciaste. Tak więc, autorzy starali się dostać publiczność do empatii, aby spowodować ich prawdziwy strach i negatywne postawy wobec okrutnej rzeczywistości.

Bardzo jasny ekspresjonizmu w malarstwie przejawia jego prekursorów: grupy niemieckich artystów „Most” i „The Blue Rider”. A później ich następcy: Vladimir V. Kandinsky, Vincent van Gogh, James Ensor, E. Barlach, Pablo Picasso, Edvarda Munk, M.Chagall, P.Klee i inni – próbowali w swoich utworów dramatycznych, aby wyrazić swój stosunek do tego, co się dzieje, niektóre prace wywarły wyraźny antywojenny orientację (J. Gross, O. Dix).

Wszystkie wady bycia brzydkie i nierozpuszczalne sprzeczności rzeczywistości wywołane ekspresjonistyczne uczucia niepokoju, irytacji, wstręt, przeniesiono je do swoich płótnach używając przerośnięte formy, kanciaste linie i pogięta, ciemne łuski, szorstki i szybkich uderzeń. obrazy Ekspresjonizm wzmacniany wybór kontrastujących kolorach, żywym wyrazem form, w celu wywołania emocji publiczności, a nie pozwolić im pozostać obojętnym. Proste historie życia codziennego przepuszczono przez pryzmat wizji artysty i po prostu rzuca emocje. Ekspresjonizm w malarstwie najbardziej wyraźnie dał pomysł nastroju chwili, na rzuty i cierpiących ludzi. Postrzeganie świata poprzez widzenia artystycznego i osobistego pozwoliła artystom prowadzić rozmowy z publicznością za pomocą wyświetlaczy sztuki nietypowych.

Ekspresjonizm w malarstwie – to okazja do wykazania, poprzez swoich emocji związanych z niczego. Z cienkiej i delikatnej natury, artyści starają użyciem obrazów artystycznych , aby przekazać swoją wizję i doświadczenie dla publiczności. Eksperymentowanie z kolorami i kształtami, aby szukać nowych obrazów i trwa do dziś. Można zatem przypisać do tego obszaru roboczego podobnym kierunku, ale nie w czystej postaci, ale jako symbiozy nowych i ciekawych kierunkach. Aby ludzie naprawdę wczuć – to nie jest łatwym zadaniem. Ponieważ dla całej złożoności życia i przywar społeczeństwa nadal nie mają naprawdę uciążliwy sytuacji, na podstawie którego została reaktywowana tendencji w sztuce.