426 Shares 2015 views

Podbić wszechświat: lot na Księżyc

Wszechświat ma długi zainteresowanych ludzkość. I, oczywiście, że większość ludzi cenionych celem było księżyca, który jest widoczny dla każdego mieszkańca Ziemi.

Fakt, że lot na Księżyc po raz pierwszy w historii została wykonana przez Amerykanów, jest znany wszystkim. Przed Związku Radzieckiego, statek «Apollon 11" wylądował na ciało niebieskie o nazwie Moon. Pierwszą osobą , której stopa przyszedł do luminarzy powierzchniowych zaczął Neil Armstrong, a za nim następuje kolejny astronauta USA, pilot statku kosmicznego – Edwin Aldryna. Dowódca statku i jego pilota pozostał na powierzchni księżyca około dwóch i pół godziny, badano, zebrano około 23 kg moon skały i zwrócone do statku. Naturalnie, flaga, że amerykańska załoga zainstalowany na Księżycu, nie tylko zadowoleni serca milionów Amerykanów, ale także rozwścieczyła wszystkich radzieckich naukowców, którzy pracowali ciężko, aby swój pierwszy lot na Księżyc przeprowadzonego przez nich, bo tzw „Księżyca rasy” między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim trwała przez wiele lat. Czytaj więcej na ten temat powiemy nieco później.

Dlaczego przestał latać na Księżyc? Obawy milionów ludzi na naszej planecie. Wersje i myśl o tym, że są tysiące. Najbardziej niesamowity z nich polega na tym, że to ostatni raz, kiedy ludzie się lot na Księżyc, są one bardzo bliskie latające spodki, który otworzył ogień ostrzegawczy, co oznaczało „więcej tutaj niż stopa”. Fakt ten jest rzekomo potwierdzone przez fakt, że w 2002 roku brytyjski haker Harry Makinon pęknięty bazę Pentagon i NASA, aby znaleźć tam wiele raportów na temat dlaczego przestał latać na Księżyc. Według niektórych źródeł, raporty te zostały wykonane potajemnie przez Kongres USA i nie figuruje w oficjalnym wykazie tekstów. Wersja ta jest podobna do scenariusza hollywoodzkiego filmu o kosmitach. Ale w rzeczywistości, wszystkie wynalazki ludzkiej wyobraźni, a powodem jest zupełnie inna.

Co to jest tajemnica, ze względu na które nagle zatrzymać latania? Czy ludzkość dowiedziała się prawie wszystko o księżycu, a teraz stało się nieciekawy przedmiot badań dla nauki? Wcale nie.

Przestrzeń – to nie tylko niezbadany obszar, ale także obszar, który wydał dwie potężne ziemskie mocarstwa walczą między sobą. Ten obszar spory polityczne i walczy z USA i Związek Radziecki zawsze przyciąga uwagę i powiedział, że kraj nie szczędził pieniędzy ani starań, aby wyprzedzić siebie.

Normalnie, w dziedzinie technologii kosmicznych pozostawał przywódcę ZSRR, ale pierwszy lot na księżyc, doskonałego Apollo 11, był to prawdziwy cios dla Unii. Oczywiście, Republika Radziecka była świadoma, że nie tylko ona twierdzi, że pierwsze lądowanie na Księżycu – zarówno radzieckie i amerykańskie pociski staraliśmy się latać na Księżyc i robienia zdjęć. A pierwszy z powodzeniem przeprowadzić tę misję statek „sonda”, należący do SS. I Ameryce, z kolei, wydał miliony dolarów, aby lot. Pierwsze testy załogi Apollo nawet życie koszt zginęło trzech astronautów. Po zwycięstwie nad ZSRR Stanach Zjednoczonych prawie stracił zainteresowanie w badaniu powierzchni Księżyca.

„Księżyc race” zakończył się zwycięstwem Amerykanów. Oczywiście, rok później, radzieccy naukowcy zostały wysłane do księżyca jego słynny księżycowy łazik, który przyniósł na ziemi jest znacznie bardziej przydatnych informacji niż wyprawy amerykańskich astronautów. Jednak nie po to Amerykanie postanowili zaryzykować, bo pieniądze wydane by nie opłaciło. Upadek ZSRR był logiczny punkt w wyścigu księżyca, ponieważ konkurencja traci swój sens.

Jest lot na księżyc nigdy nie zostaną zrealizowane? Wcale nie, w planach badawczych w niektórych krajach nadal istnieją projekty lot w świecie, więc niemożliwe jest, aby dokładnie powiedzieć, że w tym przypadku należy ustawić pogrubiony punkt.