170 Shares 6727 views

Jak trenować siłę woli do wczesnego dzieciństwa


Wolicjonalne cechy osobowości nie jest dana człowiekowi przez urodzenie, pojawiają się one pod wpływem procesu edukacji. Pierwszy akt woli dziecko robi w czasie porodu, co uruchamia mechanizm silnej woli, dążenie do życia, aby przezwyciężyć trudności.

Dynamika rozwoju woli

1) W drugim miesiącu życia noworodka zaczyna się opanować ich chaotycznych ruchów, zwłaszcza uchwycenie obiektu, który przykuł jego uwagę. Stopniowo, w ciągu pierwszego roku życia niemowlę bierze w posiadanie jego ciała, głosu, kopiarek dorosłych. Rodzice stworzyć warunki, aby pomóc jak trenować siłę woli i go rozwijać: jasny zabawkę dziecka w dostępie do strefy, ale aby go osiągnąć, dziecko musi się przewrócić lub czołgać się do niej.

2) W przypadku gdy dziecko kończy rok, zaczyna iść. Po opanowaniu ruchów, dziecko stara się skomplikować działania samego: kroki na otwór, biegnie na wzgórzu, przymykają oko podczas chodzenia. Nie należy usunąć jego drodze żadnych przeszkód, bo to jest ćwiczenie siły woli, doskonalenie umiejętności.

3) W okresie rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym będzie moc dzieje w grze, rysunek instrumentów, przypisania obowiązku dorosłych. Psychologowie stwierdzili, że wolicjonalne przejawy charakteru stymulowane obrazów gier. Zazwyczaj skok w dal i skok w postaci olimpijczyk różnią się znacznie w ich skuteczność.

4) W procesie przygotowania dziecka do szkoły rodzice myślą o jak trenować siłę woli przyszłego studenta, ponieważ to zajmie dużo siły psychicznej do wykonywania zadań nauczyciela, aby osiągnąć prawidłową pisownię liter, przytrzymać uwagę całej lekcji. Jest zalecany do wszystkich wcześniejszych okresów, aby nauczyć dziecko, aby doprowadzić go do końca rozpoczęty, aby dać rozwiązania złożonych problemów i zagadek, ale również możliwe dla dziecka. Po ustaniu działań zapewnienie terminowej pomocy, tworząc sytuację sukcesu, cieszcie razem wyniki.

Jak ćwiczyć siłę woli za pomocą bajek

Technologia ta może być stosowana zarówno w domu jak iw przedszkolu.

1) dokonuje selekcji takich historiach, gdzie postać dokonali wolicjonalną działania, aw rezultacie dostał pożądany nagrody lub nieoczekiwane. Na przykład, jest to bajka, „Sivka-Burka”, w którym ojciec pyta jego trzej synowie zachować pole zegarek, złapać złodzieja, który bieżniki pszenicę w nocy. Starszy i środkowy brat nie radzą sobie z prośbą ojca i młodszego Ivan jakoś udało się złapać złodzieja.

2) Wybierz fragment bajki, która pomaga zrozumieć dokładnie to, co uczynił historię bohatera, aby pokazać siłę woli. Ponownie odczytać zawartość, która opisuje, że Ivan nie spać w nocy, bo nie leżał, i siedzi na kamienie, nie pozwalając sobie zasnąć. To było niewygodne do siedzenia, ale spełnił polecenie ojca.

3) dorosły dziecko zwraca uwagę na fakt, że nagroda dla Ivan stał się nie tylko dzięki swojemu ojcu, ale koń jako dar, a oblubienica-kosmetyczny.

4) Następnie, używając odbiór transferu z baśni w rzeczywistość. Proponuje się, aby przypomnieć sobie, czy dziecko lub jego przyjaciele musieli być w sytuacji, w której coś mocno nie chce zrobić w imieniu osoby dorosłej, ale poniósł i ukończenie zadań. Razem możemy pamiętać o kilku fragmentów doświadczeń życiowych dziecka, aby zapewnić pozytywne skutki przynależności do bohatera bajki.

Starsze dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają bajki, gdzie wiele zależy od działań bohatera, aby przezwyciężyć trudności, kiedy trzeba iść do królestwa Far Far Away, zagadki domyślić, uzbroić się w cierpliwość. W każdej bajki znaków opowieść użyciu różnych technik, które można powiedzieć dziecku Jak wytresować woli. Dorośli potrzebują tylko miesięczne ofertę na popołudniową czytania lub snem opowieści z nową fabułą i nowy sposób, aby osiągnąć cel bohatera.