380 Shares 9607 views

Pies z oddawaniem moczu często: przyczyny i leczenie

Kałuże na podłodze w domu lub dywan nie lubi nikogo, na które psy są karane. I w porządku, gdyby opuścił mały szczeniak zamiast dorosłego psa. Dlaczego pies oddawanie moczu często przed skarcić zwierzę, zrozumieć. Po tym wszystkim, może to mieć poważne powody, a nie tylko pokaz swojej ignorancji oraz szereg konfliktów.

przyczyn naturalnych

Jeśli pies oddaje mocz często i dużo – może to wskazywać na problemy zdrowotne. I, niestety, takie zdarzenia nie zawsze towarzyszą starości. Człowiek powinien pamiętać, że pies – będąc emocjonalne, a nierzadko kierują swoich instynktów. Mężczyźni mają tak oznaczyć terytorium, nie bez powodu zapach moczu oznaczają one wyższość.

Pies oddawaniu moczu bardzo często ze względu na:

 • strach;
 • stres emocjonalny;
 • wzbudzenia;
 • ból w pęcherzu.

Nie jest to wyczerpująca lista powodów, ale jej główne punkty. Jeśli pies oddawanie moczu często jednym z pierwszych trzech akapitach, leczenie nie jest wymagane. Trzeba tylko wyjaśnić zwierzęcia, dlaczego nie zrobić. A w niektórych sytuacjach trzeba czekać na jakiś czas.

Funkcje prowadzenia

Jeśli pies oddawanie moczu często w domu, w wielu przypadkach zdarza się, ze względu na specyfikę zachowań, a tylko przeklinanie nie jest poprawna. Metody terapeutyczne w tym przypadku są bezsilni. Wystarczy podjąć edukację zwierzęcia, pokazując procentową, tolerancji i wytrwałości.

Indywidualne męskiej, jak już powiedzieliśmy, po prostu oznakowane, więc ich gospodarstw. Zdarza się to najczęściej w rogach pokoju. Nie będzie tylko kastracja, która zmniejsza popęd seksualny, a więc dążenie do oznakowania wszystkiego.

cechy wieku

Dlaczego pies często oddawanie moczu? To może zależeć także od wieku zwierzęcia. Po tym wszystkim, starszy pies, tym bardziej ona osłabia mięśnie gładkie. Jak będzie w tym przypadku? Będzie leczyć tylko za pomocą specjalnych leków konserwacyjnych.

Pies z oddawaniem moczu często i dlatego jej rui. Jest to szczególnie widoczne u młodych kobiet, które nigdy nie miał seksu. ból brzucha zbliżającą spowodować częste opróżniania pęcherza. Z tego dyskomfortu odchodzi na chwilę. W tym przypadku leczenie nie jest konieczne, wystarczy spacer psa częściej. Klątwa bestii nie warto, uświadamia sobie, że jest winny, ale poprawny sposób nie jest w ogóle pragnienia.

Jeśli pies dużo pije i często oddawać mocz, może być uważane za normalne. W tym przypadku, po prostu trzeba wyciąć zwierząt otrzymujących ciecz. Chociaż czasami to zachowanie jest czasami sygnały o poważnych problemach w jego zdrowia.

Obecność nieprawidłowości

Leczenia choroby opisanej przez nas nie jest łatwe. Bo tu istnieje korelacja z wrodzonymi lub nabytymi problemów, które charakteryzują się słabością mięśni cewki moczowej. A jeśli tak, to będzie regularnie wyciek moczu. Leczenie nie całkowicie.

Jak być w sytuacji opisanej? Aby rozpocząć, nie panikuj, skonsultować się z ekspertem. Powie ci, co mają robić. Rzeczywiście, w niektórych przypadkach, przewlekła zwalczania choroby, jest dopuszczalne, zwłaszcza jeśli wykryty we wczesnych etapach.

Pojawienie się choroby

Dlaczego pies często oddawanie moczu? Co zrobić w tym przypadku? Zbadajmy to pytanie w szczegółach. Często jest to zjawisko wskazuje na obecność określonych chorób, zwykle etiologii zapalnych. Określenie przyczyn nie jest łatwe, nawet dla diagnostyki. Co można zrobić?

Rejestrować wszystkie objawy nietrzymania moczu, koniecznie wspomnieć go pod wystąpią okoliczności. Opisujemy również menu psa, liczbę wyjazdów dziennie, i, oczywiście, nie zapomnij o swojej objętości cieczy pet pijany. Im więcej informacji podasz weterynarza, tym łatwiej będzie zrozumieć problem.

zapalenie pęcherza

Często pies oddawanie moczu często dla tej patologii. Jak ją leczyć? Przede wszystkim konieczne jest, aby przekazać wszystkie niezbędne testy. Ich lekarz zaleci. Gdy pies ma duży stan zapalny, to zwykle towarzyszy wyciek moczu. Zwierzę może oczyścić i podczas snu.

Na zapalenie pęcherza moczowego, co do zasady, prowadzić ekspozycji. A środki terapeutyczne, aby pozbyć się choroby sugerują antybiotyki mile widziane. Jak tylko pies zaczyna je przyjąć, będzie wyraźna poprawa i zdarza się niemal natychmiast.

Musimy pełny przebieg terapii, aw ciężkich przypadkach, a nie jeden. Rzucać leczenie połowy niemożliwe, ponieważ możliwe jest ponowne rozwój choroby. A nawet jeśli nie oszukuje ustania wszystkich symptomów.

By the way, wiesz, jeśli pies często oddawanie moczu z krwią, jest to jeden z głównych objawów zapalenia pęcherza. Co więcej, nie jest to pierwszy krok, ale raczej zaniedbane.

nadmierne pragnienie

Często powodem, że pies oddaje mocz często i dużo, stan zwany nadmierne pragnienie. Rozpoznać może to być spowodowane faktem, że zwierzę jest picie dużych ilości wody w nadmiarze kilka razy wszystkie dopuszczalnych norm. Jeśli ciecz nadużywa samicę, uzasadnione jest, aby podejrzewać obecność pyometra.

Nie rób tu bez ultradźwięków. Unikać samoleczenie. Tylko lekarz powinien zalecać leki.

Nadmierne pragnienie – niepokojący objaw. A co najważniejsze, że strach nie jest to, co pies z oddawaniem moczu często i dużo pić, a za nim. I tutaj możemy mówić o wielu poważnych chorób:

 1. cukrzyca;
 2. infekcje układu moczowo-płciowego;
 3. niewydolność nerek.

I nie jest to wyczerpująca lista, ale tylko część. Dlatego znalezienie zwierzaka w czymś takim niezwłocznie wysyłane do lekarza.

urazy

Zdarza się, że częste oddawanie moczu występuje z powodu schorzeń kręgosłupa. Charakteryzują się one urazów nerwów lub kanału kręgowego. Kuracja jest prawie niemożliwe, przynajmniej w całości. Zwykle takie psy cierpią z powodu wydłużonego kręgosłupa, na przykład podatki.

W trakcie lub po oscheneniya w tych psów czasami kompresji nerwów. Zjawisko to charakteryzuje letarg zwierzęcia, brak siły w nogach, porzucenie własnego szczeniaka. Lekarz będzie mógł przypisać leczenie skojarzone po diagnozie.

Jeżeli lekarz kładzie nacisk na działania, gdy nie jest to konieczne, aby zgodzić się nawet przeprowadzić specjalne badania, przepisać leki.

ektopia

Częste oddawanie moczu cierpi zwierzę może iz powodu ektopia. choroba jest wrodzona. Najczęściej wrażliwe kobiety. Zidentyfikować ektopia w młodym wieku, zbierając historię.

Jeśli historia nie wystarczy, urografii i wyznaczyć ogólną inspekcję.

Wywołany diagnoza pokazano chirurgia.

moczówka prosta

Jest jeszcze jeden powód, który może zjawisko częstego moczenia nocnego u psów. Jest to choroba, w której zakłócenia wymiany wody i elektrolitu, nie ma podstawowego i pragnienie wielomocz i bardzo niskiej gęstości moczu. Mówimy o moczówki prostej. Może to być 2 rodzaje:

 1. Centralna. W tym przypadku, ograniczenie lub całkowite ustanie hormonu antydiuretycznego (ADH).
 2. Nerka. Wydaje się, gdy rozwiązania wrażliwość kanalików Adh, w wyniku których resorpcji substancji z moczu pierwotnego.

Zarówno opisanego rodzaju są rzadkie.

Moczówka prosta pochodzenia centralnego powstaje z powodu niedorozwoju przysadki. Zwykle po doznaniu urazów i infekcji prostaty. Jeśli typ cukrzycy neurogennego insipidus wrodzone, a następnie pojawił się zwierzęciu nie receptory ADH w tkance nerki. Endokrynologiczne i choroby metaboliczne, podobne do opisanych przez nas choroby.

Jeśli pies ma zapalenie macicy na obecność ropy, moczówka prosta, że jest uważany za tymczasowy. Występuje z powodu uwalniania do krwi bakterii konkurować z substancjami ADH.

Wrodzona postać choroby objawia się aż do 6 miesiąca życia. Jeżeli centralnej moczówki prostej związany z obecnością guzów przysadki, wydaje się co 5 lat.

Jak zidentyfikować moczówki prostej?

Zdiagnozować tę chorobę przez pożądanie i dużą liczbę przydzielonych moczu. Czasami jest nietrzymanie moczu, co jest związane z niezdolnością do opróżnienia pęcherza zwierzęcia z przyczyn od niego niezależnych.

Diagnostyka różnicowa moczówki prostej spędzić razem z innymi patologiami:

 • giperkortsetizmom;
 • prawdziwi cukrzyca;
 • hiperkalcemia;
 • pyometra;
 • niewydolność nerek;
 • choroby wątroby;
 • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • psychogenne nadmierne pragnienie.

Badania laboratoryjne w tej patologii, co do zasady, są następujące:

 1. KLA – norma.
 2. Biochemia krwi – bez zmian rzadko zwiększona zawartość sodu.
 3. moczu ciężar – gdy opisane patologia jest niska, w przybliżeniu 1009/13. Kolor jest prawie jak wodą lub słabym barwieniem.
 4. Serum – jest określona przez ilość ADH.
 5. Test z wyjątkiem cieczy lub chemiczne wprowadzenie ADH, przyjmując centralnej moczówki prostej. Jeśli zwierzę będzie się zmniejszać chęć do picia i do zwiększenia gęstości, to potwierdza diagnozę.
 6. TM lub MRI podejrzeniem nowotworu szyszynki.

Przed przeprowadzeniem testów z ADH, lekarz musi wykluczyć inne prawdopodobne przyczyny tego stanu. Od tych badań, ze względu na możliwość odwodnienia odbywa się tylko w szpitalu.

leczenie

Terapia zawsze mianowany po identyfikacji podstawowy problem. Jeśli choroba jest spowodowana przez osłabienie zwieracza, następnie mianowany przez terapię hormonalną. Często jest to zjawisko powszechne w wykastrowanych zwierząt lub sterylizowane. Jest to spowodowane brakiem niektórych hormonów.

W innych chorobach, często stosowane leki zwane trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. relaks one pęcherza. Jednocześnie spadek zwieracza, co jest ważne.

Powyższe środki są silnymi, co oznacza, że mogą być poważne komplikacje podczas ich przyjmowania. Dlatego wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Tylko on będzie podnieść odpowiednią dawkę leku.

Jeżeli pees szczeniąt

Jeśli Twój szczeniak częste oddawanie moczu, nie należy go za to winić. Po tym wszystkim, jest on tylko 3-4 miesięcy będą mogli nauczyć się kontrolować ten proces. Czas trwania szkolenia może wzrosnąć, jeśli właściciel czworonożnego przyjaciela nie można właściwie wyjaśnić, kiedy i jak to zrobić szczeniaka. Musisz mi powiedzieć, gdzie jest to konieczne, aby ulżyć sobie.

Jeśli szczenię przez sześć miesięcy, a on w dalszym ciągu na mocz, trzeba myśleć o powagę sytuacji – może twój zwierzak jest chory, czy może miał złe dziedziczności. A jeśli powodu jest w nim będzie mu pomóc tylko operacja.

wniosek

Mamy nadzieję, że teraz jest jasne, dlaczego pies często oddawanie moczu. Jak można zrozumieć, przede wszystkim konieczne jest, aby zidentyfikować przyczynę. Po której ma podjąć pewne działania. Leczenie jest konieczne, aby wybrać tylko weterynarza.