290 Shares 9150 views

właściwości psychiczne jednostki: krótki opis

psychologia osobowości jest jednym z wiodących koncepcji. W procesie rozwoju, zaczyna się rozwijać jako osoby, ona zaczęła się charakteryzować specyficznych cech, które sprawiają, że dana osoba rodzaju, wyjątkowy, różni się od innych. Własnością osoby w psychologii są następujące. Ten temperament, orientacja, zdolności, charakter, i inne. Należy opracować od charakterystyki niektórych z nich.


Tak, podstawowe typy temperamentu przydzielone Hipokrates, dzieląc ludzi na cztery główne grupy. W odróżnieniu od innych właściwości, w tym jakość jest spowodowana przede wszystkim indywidualną organizację biologiczną. Jego cechy przejawiają się dość wcześnie, mogą być widoczne już u małych dzieci, w ich zachowaniu, gry, komunikowania się ze sobą oraz z dorosłymi. Tak więc, choleric charakteryzuje się silną pobudliwość układu nerwowego, ze względu na często różnią się niestabilny zachowanie. Jeden z najbardziej stabilnych typów temperamentu jest optymistyczny. Zazwyczaj jest to wesoły człowiek z szybkiej reakcji przez mądrych decyzji. Najsłabszych uważane melancholijną o słabej układu nerwowego, a szczególnie czuła na małe bodźce. Flegmatyczny wystarczająco mocno kołysać na wszelką działalność, jednak jeśli jest ponieść, będzie nadal działać mimo wszystko, do końca. Od rodzaju temperamentu jest w dużej mierze zależne od cech osobowości, takich jak wrażliwość, niepokój, emocjonalne, impulsywne.

W psychologii odróżnić poszczególne cechy osobowości (czyli specjalny charakterystyczne tylko dla tej osoby). Należą do nich charakter. Ten rodzaj magazynu aktywności umysłowej, która przejawia się w funkcji zachowań społecznych człowieka. Tworzy się on, co do zasady, stopniowo, poprzez proces nauki i praktyki. Naukowcy badający własności osoby w psychologii, odizolowanych charakter struktury obu stronach, czyli treść i formę. Tak więc są one nierozłącznie połączone, tworząc jedność organiczną. Aby zawartość obejmujących interesy, potrzeby, wartości życiowych danej osoby. Ten indywidualnie unikalne relacje, rozmowy o działalności jednostki w społeczeństwie. Formularz znaków wyrażających różne przejawy relacji, temperamentu i innych cech. Struktura charakter wydziela się jako zainteresowań, temperamentu, woli, przekonań, inteligencji i t. D.

Mówiąc o właściwościach indywidualnie, samodzielnie i umiejętności. Należy pamiętać, że w psychologii wyraźnie oddzielić pojęcie „zadatek”. Najnowsze stanowić naturalną podstawę dla rozwoju umiejętności i są wady anatomiczne i fizjologiczne cechy mózgu, układu nerwowego, narządów zmysłów.

Nie mniej ważne od innych cech osobowości – uczuć i emocji. Chociaż są one związane, ale są one różne zjawiska w sferze emocjonalnej. Dla sensorycznej charakterystycznej wytrzymałości i trwałości. Emocje są również bezpośrednie wyrażanie emocji w pewnym momencie.

Will jest celowe regulacja działań i zachowań człowieka, w przeciwieństwie do trudności zewnętrznych lub wewnętrznych. Dzięki tej funkcji większość ludzi napotyka niemal codziennie. Osobą, która jest rozwój na wysokim poziomie, nie tylko dobra znajomość siebie, ale także może kontrolować okoliczności, osiągnięcie wielu celów.

Tak więc, właściwości jednostki w psychologii – koncepcja objętość na tyle, że zawiera dużą liczbę cech ludzkich. Jednocześnie muszą wiedzieć o tych, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i innych.