384 Shares 5601 views

Sznaucer olbrzym: opis rasy. Sznaucer olbrzym: opinie i zdjęcia

Sznaucer olbrzym pies jest wspaniały w swej mocy i grzeczność. Unperturbably sam i zaciekle w ataku, może być zimno uprzejmy lub lekkomyślne i zabawy.


Z historii tej rasy

Sznaucer olbrzym rasy pies ma długą historię. Ma swoje korzenie w odległej przeszłości. Ale należy pamiętać, że do tej pory nie zostało w pełni zbadane. Wiadomo tylko, że przodkowie sznaucer olbrzym hodowane w południowej części Niemiec, części Austrii i Szwajcarii. Uniwersalny pies żyjący na wsi, pomógł pasterzy, pilnuje domu i wózek – to było w odległej przeszłości Sznaucer olbrzym. Opis rasy wzmiankowana po raz pierwszy w pismach słynnych koparki niemiecki pies Reichenbach. Później, wielu ekspertów oglądania tych zwierząt.

Pod koniec XIX wieku, kiedy rasy Sznaucer olbrzym zaczął aktywnie rozwijać psa już wygląd, który w dniu dzisiejszym i sznaucery. Istnieje wersja, że w formacji typu zaangażowany owczarków niemieckich, później Duńczycy. Po raz pierwszy na Riesenschnauzers wystawowych został przedstawiony w 1902 roku, ale większego wrażenia na publiczności nie popełnił. Oficjalnie stwierdzono znacznie później (1909).

Na wystawie zaprezentowano 29 psów w Monachium. Wszystkie z nich spowodował ogromne zainteresowanie wśród ekspertów. 28, prezentowanych zwierzęta były hodowane w Monachium, a więc w 1910 rasy stała się znana jako „Monachium Sznaucer”. Nazwa ta trwała aż do 1923 roku. Tylko wtedy nie był pierwszy wzorzec rasy, w której pies został nazwany „Sznaucer olbrzym”. Nawiasem mówiąc, ja przejechałem prawie sto lat temu, średnia bez większych zmian nadal istnieje do dziś.

W 1925 roku, rasy Sznaucer olbrzym pies uznany przez serwis.

Pojawienie Sznaucer olbrzym w ZSRR

Historia rozwoju rasy w naszym kraju sięga kilku dekad. Pierwsze egzemplarze pojawiły się w Związku Radzieckim w odległych latach 30., ale były to tylko kilka egzemplarzy, które nie prowadzono hodowlę. W latach 70-tych po raz pierwszy w Niemczech przywieziono pięć sznaucer olbrzym, który założył obecnej populacji w naszym kraju.

Sznaucer olbrzym pies krajowa produkcja została zaprezentowana na wystawie w Moskwie w 1974 roku.

Niestety, w ostatnich czasach na ulicach naszych miast coraz mniej możliwe, aby spełnić te czarne jak smoła, przystojny. Z nieznanych powodów, zainteresowanie rasą umiera, i całkowicie niezasłużone. To niesamowite pies – Sznaucer olbrzym! Cena też jest ograniczona, choć może nie do końca poprawne mówić o pieniądzach, jeśli chodzi o wiernego i oddanego przyjaciela. Dziś będziemy mówić o tych zwierzętach. Być może jest to pies z twoich snów.

Sznaucer olbrzym: opis rasy

Rodzina Sznaucer jest największym pies. Czasami jest słusznie nazywana Sznaucer olbrzym. Ponadto, istnieją odmiany jak mittelschnauzer (w środku) i Sznaucer miniaturowy Sznaucer miniaturowy ().

Bold i silny, wytrzymały i ostrożny, bardzo inteligentne i niezwykle przyjazny – wszystkie te słowa są skierowane do psa Sznaucer olbrzym. Opis rasy, które zapewniają właścicieli tych wspaniałych zwierząt, mówią, że wraz z pojawieniem się tego cudu w domu kupujesz prawdziwego przyjaciela i niezawodny obrońca.

Ritsenshnautser – był silny, wysoki, bardzo silny. Wysokość kłębu wynosi 70 cm, a masa jest zgodna z wielkością – 35-50 kg.

Zwierzę ma ogromny czaszkę i solidne, podłużną klinową powierzchnię, od czoła do nosa wyraźny transformacji. Szczęki w ten przystojny dobrze rozwinięty, aw stanie otwartym wyglądają jeszcze bardziej przerażające. Oczy, przylegające do nosa, mają owalny kształt. Nos jest czarny jak węgiel. Trójkątne uszy zwisają. Szyja jest długa i mocna. Płynne przejście od szyjki do tyłu daje psu szlachetnego postawy.

Grzbiet jest krótki, ale z dobrze rozwiniętej muskulaturze. Brzuch napięty i lekko łukowaty pierś. Tylne kończyny nieco krótsze niż z przodu i mają niewielki stok. Ogon jest zamocowane do dwóch kręgów.

Skóra ciasno silne ciało psa. Wełna jest średniej długości, bardzo grube, głębokiej czerni.

Długa broda i brwi wiszące na oczy, nie Riesenschnauzer zaskakująco uroczy i słodki.

Pielęgnacja i konserwacja

Ten pies różni się od wielu innych tym, że ma żadnego zapachu. Sznaucer olbrzym, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Jednak pewne zasady muszą być przestrzegać.

Posiadacze powinni mieć świadomość, że aby utrzymać wielką wygląd i dobry pet potrzeb zdrowotnych jego wełny. Sznaucer olbrzym fryzura odbywają się nie rzadziej niż raz na dwa miesiące.

Ponadto, trzeba będzie codziennie za pomocą specjalnej szczotki do grzebienia wełny. Procedura ta zapobiega plątaniu i martwe włosy. Po czesanie wełny jest aktualizowana i staje się zdrowe i lśniące.

W trosce o Sznaucer olbrzym obejmuje leczenia oczu, uszu, nosa i pazury zwierzęcia.

żywność

Oblicz zbilansowaną dietę dla Sznaucer olbrzym jest bardzo ważne. To wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Niektórzy właściciele błędnie uważają, że wystarczy, aby nakarmić psa „przy stole”. Jest to bardzo poważny błąd i niewybaczalny błąd! „Żywność dla ludzi” nie dadzą psu niezbędne dla pełnego rozwoju witamin i minerałów.

Codzienne menu Sznaucer olbrzym powinien zawierać:

  • 1 kg świeżego mięsa;
  • 300 gramów suchej karmy dla psów dużych;
  • 300 g świeżego lub warzywami.

Bez pomocy weterynarza, psa zbilansowanej diety nie może ani jednego właściciela. Między innymi, wymaga dodania suchej karmy, w którym wszystkie składniki są obecne.

Ilość pokarmu jest obliczany w zależności od wieku, aktywności i wagi zwierzęcia. Określić, czy zwierzę dostaje wystarczającej ilości żywności, proste. Jego krawędzie nie powinny być widoczne, ale powinny być odczuwalne pod ręką głaszcząc ciało zwierzęcia. Nadwaga jest szkodliwe dla Sznaucer olbrzym: kiedy przekarmione uzyskać pasywny i powolne zwierzę.

charakter

Sznaucer – stanowi przykład wykonania towarzyskiego. Ale należy wiedzieć, że można go tylko w pełni objawił swojego przyjaciela, właściciela, towarzysz. Jeśli mówimy o innych ludzi, to są one bardzo uprzejmy i niezwykle ostrożny Sznaucer olbrzym. Opinie właścicieli wskazują, że doskonale pamięta wszystkich krewnych, przyjaciół i znajomych gospodarza. Wszystkie inne osoby dla niego – inne Ludowej.

Zmartwychwstały jest bardzo wytrzymały i cierpliwy. Te cechy przejawiają się przede wszystkim w stosunku do innych zwierząt domowych, z którym ma mieszkać pod jednym dachem. Ten potężny pies nigdy zranić dziecko. Raczej będzie to jego wierny przyjaciel i protektor.

Wybuchowy temperament, ale silny system nerwowy i umożliwiają natychmiastową reakcją użyć tego psa do pracy w policji. Przyszli właściciele powinni być świadomi, że kontrola agresja psa dorosłego jest dość trudne. Jeśli wykryje zagrażającemu niebezpieczeństwu właściciela lub członków jego rodziny, a potem rzucili się do ataku natychmiast. Zatrzymać go w takiej chwili byłoby bardzo trudne. Dlatego od pierwszych miesięcy życia należy zapobiegać brak motywacji wybuchy złości, trochę potrząsanie kołnierz domowych.

zdolność uczenia się

Istnieją legendy o tym, jak inteligencja ma ogromny sznaucera. Liczba właściciele z pewnością odegrały znaczącą rolę. Właściciele tych zwierząt uważają, że jest to najbardziej inteligentny pies , który rejestruje wszystko, dosłownie „w locie”.

Co dziwne, to prawda. Zdolność do uczenia się od nas zwierzęta te są bardzo wysokie. Pomimo ich aktywności i mobilności, ten pies (jeśli jest wymagana przez właściciela) jest w stanie być posłuszna i wytrwałość. Zespoły uczą się po raz pierwszy. Musimy jednak pamiętać, że nie watchdog, ale prawdziwy intelektualnej, co jest bardzo ważne, aby komunikować się z tobą. I to nie tylko słowa. Jego inteligencja i dowcip będzie świecić tylko wtedy, gdy jego ciekawość i potrzeba komunikacji jest całkowicie usatysfakcjonowany.

Wybór szczeniaka

Jeśli zdecydujesz się na zakup psa tej rasy, to lepiej wziąć szczeniaka w wieku dwóch miesięcy. Jest to czas, kiedy dzieci pojawiają frezy w kształcie ukąszenie. W tym czasie, oprócz mleka matki, są już przyzwyczajeni do „dorosłych żywności”. Ponadto, 2-miesięczne szczenięta Sznaucer olbrzym gotowy do zapoznania się z nowym właścicielem.

Zanim kupisz dziecko, porozmawiać z hodowcą, sprawdź pokój, który zawierał psy. To powinno być suche i ciepłe bez szkodliwych oparów. Lepiej wybrać zwierzaka w hodowli lub hodowli roślin. Tylko w tym przypadku, masz gwarancję, aby uzyskać szczeniaka, ma doskonałe właściwości robocze.

Konieczne jest zbadanie drzewa genealogicznego, w miarę możliwości, aby komunikować się z rodzicami zmartwychwstałego-Baby, aby dowiedzieć się, co ich charakter, a także ocenić poziom inteligencji.

Na co zwrócić uwagę

Little Giant Schnauzer powinien być atrakcyjny i schludny. Należy mieć czarne i gęste włosy. Wybierz najbardziej żywy i aktywny dziecko, którego oczy płoną pragnieniem poznać nieznane jest nadal jego świat.

Edukacja i szkolenia

Sznaucer olbrzym rasa należy do grupy łatwo wyszkolonych psów. Są inteligentne przez naturę, ale ich rozwój nie powinny być dopuszczone do dryfować. Te psy są tak dociekliwi i aktywni, że muszą podjąć jakieś interesy. Bez odpowiedniej edukacji i szkoleń do pielęgnowania posłusznego zwierzaka, to nie uda.

Sznaucer olbrzym, opis rasy, który jest we wszystkich psich katalogów, według ekspertów, potrzeba szkolenia od najmłodszych lat. W przeciwnym razie, właściciel odbędzie się w rolę swojego zwierzaka. Nawet małe szczenięta różnią chęć szefa mają wielki upór.

Od pierwszych dni dziecka w domu jest bardzo delikatnie, ale stanowczo wyjaśnić, że jeść, bawić się i spać istnieje pewne miejsce i czas. Należy zwrócić uwagę na to, jak zwierzę zachowuje się z obcymi, nie pozwól, by zbyt ufny w stosunku do obcych, ale także hamuje nadmierną agresywność.

Eksperci pies z doświadczeniem uwierzyć, że ta rasa jest najbardziej odpowiednia metoda edukacji w formie gier. Siła, a tym bardziej okrutna kara jest absolutnie zabronione! Nie można krzyczeć na swojego zwierzaka. Takie zachowanie może zniszczyć osobowość gospodarza zwierzęcego. Należy dążyć, aby stać się „liderem” dla niego. Sznaucer olbrzym, którego zdjęcia można znaleźć w każdym wydaniu Dog Training, jest bardzo bystry i przebiegły. Jeśli zauważysz, że Twój pupil zaczyna oszukiwać, aby grać razem z nim, a także oszukiwać. Pomoże to rozwijać ostrość umysłu zwierzęcia.

Nie oddawać kaprysy szczeniaka, nie lekceważyć polecenie nie jest ich wykonania. Przed w szkoleniu psa chodzić lepiej. Powinien on być nieco głodny. Dla każdego sukcesu chwalą jego „uczeń”. On musi czuć miłość.

Sznaucer olbrzym: cena

Jak już wspomniano, rozważamy zainteresowania rasy nieco wyblakłe, więc ten pies jest zdecydowanie nie najdroższe. Sznaucer olbrzym szczenięta są od 20 do 40 tysięcy rubli, w zależności od rodowodzie, tytuły rodzice. Ponadto, cena zależy od poziomu przedszkola, gdzie planowanego nabycia zwierzęcia.

Opinie właścicieli sznaucer olbrzym

Obecnie psy te zawierają jedynie prawdziwych koneserów i miłośników rasy. Ich zdaniem, lepsze i bardziej wierny przyjaciel i towarzysz znaleźć po prostu niemożliwe. Ponadto, wiele mówią, że ich niezwykła inteligencja, zdolność do zrozumienia wypowiedziane na pierwszy rzut oka, a czasem (tak mówią właściciele) dość wzrok zwierzę zrozumiał, że zrobił coś złego. Psy tej rasy są bardzo przywiązany do swego pana i jego dzieciom doświadczyć najbardziej przetargu uczuć. Właściciele i hodowcy twierdzą, że patrząc na Sznaucer olbrzym zabawy z dziećmi – wspaniała zabawa.

Niektórzy przedstawiciele właścicieli tej rasy zadowolony rozmawiać o różnych mimiki swojego zwierzaka. Wraz z nim, on wyraża uniesienia i determinacji i pewności siebie i ciekawość. Ale przede wszystkim zarządza się przedstawić na jego „twarzy” głębokiego poczucia winy i skruchy za zbrodnie nie są one bardzo ładne rzeczy.

Sznaucer – jasny osobowość, energia, pokonując kluczem, wrodzoną tylko w nim poczucie humoru.