856 Shares 4569 views

Top narty: szybkość i charakterystyka

Narciarstwo dzisiaj, wraz z rozwojem odpowiednich ośrodków i infrastruktury nie tylko sport, ale również hobby dla coraz większej liczby ludzi. Jaki jest ich fenomen? Może w prądy w mózgu wspomnienia subcortex dzieciństwa ukształtował łyżwach Snowman na pokrytych śniegiem wzgórz? Najprawdopodobniej, tak jak to jest, bo wielu ich fanów powiedzieć o niezapomniane uczucie powrotu do beztroskiego dzieciństwa i dlatego należy zachować szczególną wypoczynek w sezonie zimowym.

To przywodzi na myśl cytat z twórczości Ernesta Hemingwaya”… my ścigaliśmy przyczajony … poddając się ocenić ten niekończący się spadek cichym sykiem pyłu śniegu. Lepiej, gdyby każdy lot, najlepiej w tym świecie!”.

O narciarstwie alpejskim

Załóżmy, że osoba zdecydowała się przyłączyć do zabawy tego sportu. Pisarz Roman Nadiryan ironicznie opisuje ten moment: „Ivan Veniaminovich wzrosła po raz pierwszy na nartach. Przyspieszony rytm serca, zapiera dech w piersiach. Drżeniem kolan. Co robić – nie wiedział. Stało się to w pociągu. "

Może, może być wskazane dla neofita być prostsze, pierwszy rok nawet nie myśleć o stromych zakrętów i prędkości. Gradualizm – mantra nartach.

Nowicjusz, dzieje narciarskiej może w jego pierwszej podróży na zakup kasku oraz specjalne buty. Zapasy mu podjąć pierwsze kroki, to lepiej wziąć w dniu przyjazdu w kasie.

Dopiero wówczas to „jaśniejsze”, on będzie się zrozumieć, co mam kupić narty. W każdym razie, od samego początku, że lepiej tego nie robić. Z tego, co wspólne błędy powinny ostrzec go jeszcze? Początkujący nie kupić profesjonalny sprzęt i energię na nartach. Oceny według kategorii cenowych, tj. E. Zasada „droższe tym lepiej”, nie działają tutaj. Oni tylko błąd „imbryk”.

ADEPT biznes plan powinien być mniej więcej tak: po pierwsze, aby osiągnąć poziom powszechnej, a następnie wybierze kierunek polubili nartach.

Minimum dwa lata, zdobyć doświadczenie, wczorajsza przybysz będą mogli specjalizować się w sprzedaży nart zjazdowych w zależności od smaku. Nowoczesne narty podzielony jest na obszary uznane są dyscyplinach olimpijskich:

 • Freeride – narty rajdowe.
 • Carving – ruch przygotowany utwór z „cięcia” zakrętów: szybki i krótki lub długi i łukowaty.
 • Slalom – zjazd, w którym zawodnik musi przejść przez wszystkie „bramy”, umieszczonych na autostradzie.
 • Mogul – zejście z zboczu pagórka.

Firmy-producenci sprzętu narciarskiego

Obecnie wiele firm produkujących hi-tech nartach. Ratingi te firmy są wysokie, a znane marki – są na ustach królów i stoków narciarskich i miłośników:

 • Atomic – austriacka firma, sprawdzony producent sprzętu dla Mistrzyń, część Amer Sports Corporation.
 • Elan – słoweński firma wynalazł rewolucyjną mocowanie. Uznanym liderem w produkcji funkcjonalnych narciarskiego klasy średniej.
 • Fischer – lider na globalnym rynku, firma jest najstarszym (1936) z Austrii. Związany z największą liczbą medali olimpijskich zdobytych przez narciarzy.
 • Head – austriacka firma, lider technologiczny. Jej narty – adaptacyjne do rodzaju pokrywy śnieżnej i prędkości jazdy.
 • Nordica – włoski producent nart i sprzętu.
 • Scott – amerykańska firma, rynek sprzętu narciarskiego od 1998 roku.
 • Völkl – monopol sprzęt narciarski w Niemczech, produkty są znane ze swej dobroci.
 • K2 – amerykańska marka high-tech. Mocowania zamontować bez wiercenia otworów.
 • Salomon – pierwotnie francuska firma Adidas następnie umorzone. Teraz część Amer Sports Corporation.

Tak więc, zdecydowaliśmy się na spółkach ustawodawcy modę narciarskich. Później (w końcu tego artykułu) wypróbować całości w celu ustalenia liderów i stworzyć obiektywny ranking producentów.

Jest oczywiste, że wcześniej trzeba systematycznie uważać się jazdy na nartach.

zajęcia narciarskie

Spróbujmy skorzystać z ogólnie przyjętej klasyfikacji międzynarodowej narciarstwa alpejskiego. Dla łatwiejszej percepcji informacji reprezentowane w formie tabeli.

Przeanalizujmy to. Zbyt strome dla początkujących na nartach kategorii A, B. Są one przeznaczone do profesjonalnego prędkością do pokonania pochodzenia, a także lody sztywną pokrywającą go. Podjąć pierwsze kroki w tym sporcie jest to zalecane, w zależności od wieku, kategoria D, E, a dopiero potem – S.

Jednak, gdy wszystkie „plusy” taka klasyfikacja jest bezużyteczny do ustalenia rankingu marek narciarskich, ponieważ ich główną cechą jest specjalizacja.

Klasyfikacja funkcjonalna

Rzeczywisty model alpine narty firmy te mają swoją własną historię rozwoju, doskonalenia i testowania. Poprawy ich charakterystyki są corocznie. Sportowcy, kibice nie będą się mylić, jeśli wybiorą się w żadnej z wyżej wymienionych marek. A przecież w tym artykule będziemy definiować najlepsze marki dla 2016/2017 lat.

Aby to zrobić, najpierw segmentacji rating zjazdowych na podstawie preferencji w sposób zejście samych narciarzy. Aby to zrobić, musimy związać magazynu YourSki, wyborze najlepszego modelu narciarstwa alpejskiego w każdym z segmentów:

 1. Do jazdy na nartach i rekreacji (Allround).
 2. Wagony śladowe bez ograniczeń promień skrętu i stylu jazdy na nartach (Allmountain).
 3. Do rzeźbienia biegnie krótkie i częste zakręty (SL / SC).
 4. Do carvingu i slalomie obraca się z dużą prędkością i dużej średni promień (GS / RC / XT).
 5. Z łyżwach wzdłuż tras przygotowanych, ale pod warunkiem i wykracza poza nimi (Freeski).
 6. Nartach do narty poza trasami (Frontside, rolki).
 7. Na nartach poza ośrodkiem narciarskim, poza trasami (Backside, Freeride).

Model liderów w każdej z tych siedmiu kategoriach zostaną wymienione w przyszłości.

Kategorie Allround Ocena: łyżwiarstwo i rekreacji

Do szkolenia teoretycznego debiutantów Allround polecić amerykańskich podręczników „Lekcje jazdy na nartach” – uporządkowany zbiór instrukcji różnych trenerów. Jest to przydatne i ma dobre recenzje.

W rzeczywistości, ocena narciarstwa alpejskiego dla początkujących nie może być taka sama, nie będzie dwóch, według dwóch możliwych przyczyn, które można umieścić z przodu neofity.

Początkujący, chętny ekscytujące i zdrowe rekreacji na świeżym powietrzu, wybierz narty ocena pokrywa w tej części artykułu kategorii Allround. Poetka Lidia Romanowa powiedział kiedyś o tym wspaniałym adept:

„Quit Smoking, stałem na nartach,

Życie postanowił nowy początek!

I jako uczennica, pobiegła

Zdrowie ciała, aby naładować! "

W innym przypadku, jeśli początkujący – dedykowany sportowiec, ma dobre przygotowanie fizyczne i dąży do osiągnięcia długo utrzymujące się rezultaty, uzasadnione jest, aby wybrać jedną z kategorii nartach Allmountain, który uważamy później.

Daj nam oszacować narciarski dla rekreacji, innymi słowy, należy rozważyć ocenę Allround. Olympus najlepsze modele będzie wyglądać następująco:

 1. Black Magic Scott amerykański produkowane. Skuteczny w dowolnym trybie jazdy, stabilne w rozdrobnione podawać w dogodny kolei przesuwnych.
 2. Progressor F18 austriackiej firmy Fischer. Sukces na każdym torze i łatwe do zarządzania.
 3. Gt76 TIEVO włoski producent Nordica. Równie dobre dla każdej trasy, dla każdego stylu jazdy.

Jednak w sprawiedliwości, nie będziemy milczeć o udanej marki RTM 75 wynosi od niemieckiej firmy Völkl.

Ocena zjazdowych Wszechstronni Allmountain

Te narty są dostosowane do każdego stylu. Oni Zwrotność: z ich pomocą sportowcem można obracać zarówno na dużym i małym promieniu. Allmountain znakomitą wykazać drożności przerywaną i doskonałą przyczepnością do ledyanistoy sztywną toru. Charakteryzują się one wygodnym poślizgu bocznego i optymalną trajektorią ruchu obrotowego, a także stabilność przy prędkości. Pomaga zrozumieć charakterystykę Allmountain początkujących książka autor R. Mark Elling «Narciarz Universal.” Warto.

Niezapomniane wrażenia dać rozpocząć trening wcześnie, nie jest bardzo pewny siebie zjazdy. One fascynować. Niektórzy z zawodników powiedział: „Skiing jest zbliżony do walca z góry i góry ołowiu”.

W związku z dynamicznym nartach kategoria Allmountain zalecany dla początkujących z dobrego przygotowania fizycznego. Wiadomo ocena wszechstronny Narty do sezonu latach 2016-2017:

 1. ProMtn 80Ti od austriackiej firmy Fischer. Wykazać doskonałą rzeźba na nartach, jak również godnej przepuszczalność. Lekki i wygodny dla narciarzy.
 2. RTM84 UVO z niemieckiej firmy Völkl. Dynamiczny i kontrolowane podczas gdy trajektoria „Nacięte łuk”.
 3. iKonic 80Ti z amerykańskiej firmy K2. Naprawdę wszechstronny i łatwy w obsłudze.

Oprócz modeli, liderów, godne pochwały:

 • Vantage X83CTI austriackiej marki Atomic. Model ten jest stabilny i pewny siebie na torze sportowym.
 • Model nart amerykański producent Scott. Sztywność technologicznego i sterowany w zależności od charakteru utworu. Wygodne we wszystkich opcji jazdy.
 • Model mocna głowa marka InstinctTi austriackiej. Co ciekawe sama wykazuje zakrętach o dowolnej średnicy.

Po opanowaniu wyciagu Hazardziści, początkujący mogą uważać się narciarz, t. E. osoba poszukująca jak najwięcej gorszym latem zimą.

Narciarstwo dla krótkich serii z częstymi zwrotami akcji

Studenci do tego podgatunku sportów zimowych mogą pomóc książkę Kaniovskogo „carving techniki dla opornych”. Narty w tym przypadku są ważnymi sprężyny, dynamika, krawędź przyczepność na oblodzonej drodze. Ale to nie wszystko. Sportowiec powinien obliczyć jego trajektorię, współmiernie do nachylenie stoku, miło widzieć drogę. A co najważniejsze – nie zapomnij, że mózg jest głównym narciarz bieg ostrości.

Specjalistyczne dla „cut” zwojów należących do kategorii nartach SL / SC. Ocena jest kierowany przez niemiecką firmę Völkl:

 1. Racetiger SC UVO. Dobre wyniki stabilności szyny i dynamiki.
 2. SW165 X-Race od słoweńskiej firmy Elan. Doskonała obsługa i schodzenia.
 3. SW X-Race 165 francusko-amerykańska firma Salomon.

Oprócz modeli, liderów, zasługuje produkty rozpoznawania Fischer RC4 Worldcup SC austriackiej firmy.

Szybki rzeźba, slalom, GS / RC / XT

Po przeszkoleni tylko pewność techniki jazdy na nartach, można przejść do następnego poziomu rozwoju szkolenia sportowca – z górki. Zmienność średnica toczenia, przyczepność krawędzi na zboczu lodowych, pewny skok na złamaną i miękkie drogi opisać go.

Tutaj popyt specjalizuje nartach. Ranking je w sezonie latach 2016-2017 gg. Niemiecka marka otwiera:

 1. Kod Speedwall UVOS od niemieckiej firmy Völkl. Amator narciarstwa jak najbardziej zbliżone do sportu prędkości i dynamicznego pokonywania zakrętów.
 2. GSX Fusion słoweński marki Elan. Doskonała pokazać się na stronie miękkie i łamane, zwrotny.
 3. Redster Doubledeck 3,0 XT austriackiej firmy Atomic. Wielki mówca zamienia. Udana przyczepność lodowatą torze.

Ocena narty góry do rzeźbienia nie jest dogmatem. To wszystko zależy od indywidualnego narciarza. Na przykład, niektórzy respondenci preferowanego modelu Worldcup iSpeed Rebels od szefa dynamiki i komfortu austriackiej firmy, a niektóre – RC4 Booster CURV austriackiej marki Head.

Ocena Freeski

Ta metoda nazywa narciarzy amatorów narciarstwa granica pomiędzy trasami i freeride. Gdy dozwolony drobne narciarz przekraczania granic drogowych, różne sztuczki. To nie jest ograniczony do stylu: swobodnego wyboru przesuwne manewr lub cięcie.

Oczywiście, bo to łatwe do zarządzania, powinny być odporne na nartach. Ocena tych modeli LED K2 amerykańska marka:

 1. Marksman Model łączy w sobie zwinność i szybkość na torze z pięknym fragmencie dziewiczych ziem.
 2. Punisher 110 amerykańskiej marki Scott pokazuje zaawansowane funkcje w małych skokach na pagórkowatym terenie.
 3. TST od austriackiej firmy Armada, znany światu jako profesjonalista w urządzeniach do freeski. Jazda na nartach, jak jesteśmy pewni ich właścicieli, „nieważkości i posłuszny.”

freeride

Podczas jazdy na krawędziach ośrodka szlaki cenny szybkiego stabilność i trzymanie krawędzi na twardej lub oblodzonej zboczu, znaczący Woodcore, adaptacji do różnych stylów opadania. Ocena narty freeride mountain dla K2 i doprowadził tech nas:

 1. Marksman model maksymalnie dostosowany do zejścia na śniegu, a ponadto, ma dobre osiągi na drodze.
 2. Sky 7HD od francuskiej firmy Rossignol, specjalizujący się w freeride'u – Rossignol. Wyjątkowy regulacji prędkości możliwe trajektorii.
 3. marka spowiedź niemiecki Völkl. Posiada wysoką dynamikę przepuszczalność i free ride.

Liderzy rankingu muszą konkurować z austriackiej marki marki Atomowej – Backland FR 109, Enforcer model włoskiej marki Nordica, QST106 francusko-amerykańska firma Salomon.

Freeride z ośrodków

Po wielu latach treningu przez doświadczonych narciarzy odwiedzających wielu ośrodkach, pokonać różne stokach. Dziesiątki i setki kilometrów tras w składnik aktywów. Wow! ..

Ale co dalej? Tymczasem, ich oczy schodzenia na nietkniętą proszku śnieg na stoku lodowatego, wzdłuż grzbietów skalnych, stopniowo obniżając jego tarasów wysokości. A oto one w myślach wspiąć gardziel. Chwilę przychodzi, gdy ciało i dusza narciarz zapytać o coś nieznanego, świeże, nowe – położyć swoje trasy, nieznanej nikomu.

Poza ośrodek prowadzi luźną i zdominowany neukatannym dziewicę tu na nartach unikalne wymagania: stabilność przy wysokich prędkościach i manewrowość.

Wartość ma również zdolność do tłumienia drgań. Znawcy z „dzikich” (non-Resort) freeride (a jest ich sporo w świecie) uważa, że konieczne jest najlepszy na nartach dla niego. Ocena zjazdowych marki w tej kategorii jest kierowany przez tę samą amerykańskiej marki K2:

 1. Pettitor modelu pewno walcowanie na stokach o dowolnej jakości i głębokości śniegu, co wybitnie manewrowania.
 2. Scrapper124 od amerykańskiej firmy Scott wykazały niezwykłą wszechstronność i prostotę.
 3. Cykliczna 115 Austriacka marka Głowa wykazują stałą prędkością przez głęboki śnieg opadania.

Jednak po piętach liderów w swoich cechach pochodzą Pinnacle modelu 118 z K2 i Super HD 7 z Rossignol.

wniosek

Podsumowując, uważane za najlepsze modele narciarstwie alpejskim w sezonie latach 2016-2017 gg.

Po przeanalizowaniu zwycięzców w siedmiu kategoriach (Allround, Allmountain, SL / SC, GS / RC / XT, Freeski, Frontside Freeride, Backside, Freeride), możemy odpowiedzieć na pytanie: "Jakie firmy produkują najwyższej nartach".

Marki, których oceny przeanalizowaliśmy powyżej, w sezonie 2016/2017 cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród trzech liderów – dwóch amerykańskich (K2 i Scott) oraz jednego niemieckiego (Völkl):

 1. K2.
 2. Völkl.
 3. Scott.
 4. Fischer.
 5. Elan.

Tak więc ocena producentów nart górskich była determinowana przez firmy najbardziej aktywnie inwestujące w obiecujący rozwój nowych modeli nart górskich. Tradycyjny lider – austriacka firma Fischer – zajęła czwarte miejsce. Warto jednak przyjąć sukces słoweńskiej marki Elan.