478 Shares 5185 views

Czy można samodzielnie usunąć pluskwy łóżka?

Pomimo poprawy warunków życia i poziomu życia większości ludzi w ostatnich dziesięcioleciach, problem braku domowych robaków nie zniknął. Wręcz przeciwnie, eliminacja pluskiew stawała się trudniejsza, ponieważ w końcu rozwinęli odporność na wiele substancji chemicznych.


Bedbugs są najtrwalszymi owadami, bardzo trudno je zniszczyć, ponieważ mogą zachować senność w obecności niekorzystnych warunków, a ich jaja są dobrze chronione przed wpływami zewnętrznymi. Bedbugs mogą pojawić się w każdym domu: można je ubierać, kupować meble i inne rzeczy, mogą "przyjść" z gośćmi w torbach lub czołgać się z sąsiadów.

Bródzorek jest trudny do pomylenia z innymi owadami, ma charakterystyczny brązowy ciało o specyficznym zapachu.

Ale aby zrozumieć, że masz błędy w domu jest bardzo trudne – wychodzą polować tylko w ciemności, większość ludzi nie czuje ich gryzienia. Jeśli zauważysz na skórze czerwone swędzenie plam, podobne do gryzaków na komary, a na arkuszu są małe plamy krwi, może masz pluskwy. Zniszczenie tych owadów jest pożądane, aby rozpocząć się od razu, ponieważ szybko powielają się.

Dlaczego hodowla robaków w domu jest tak trudna? Ponadto są przystosowane do przetrwania w różnych warunkach, a także do wyboru trudno dostępnych miejsc do życia: szczelin w meblach i ścianach, przestrzeni za dywanikami, cokołów i mebli, szafek, książek, a nawet urządzeń gospodarstwa domowego. Bedbugs prawie nic się nie boi. Jeśli nie zniszczysz wszystkich osób podczas pierwszego leczenia, po pewnym czasie rodzą się. Ponadto, pluskwy domowych często, podobnie jak inne owady, penetrują przez pęknięcia sąsiadów.

Usunięcie pluskiewów jest zwykle przeprowadzane za pomocą specjalnych środków chemicznych, które muszą przetworzyć całe mieszkanie. W tym celu należy usunąć wszystkie żywność, zwierzęta domowe, zakrywać akwarium, stoliki i naczynia. Następnie należy dokładnie spryskać meble, przestrzeń za dywanikami, pod materacami i wszystkimi pęknięciami przy użyciu osobistego wyposażenia ochronnego. Pokój nie może być używany przez 10-12 godzin, więc lepiej jest spędzić zabieg rano. Dzieci i kobiety w ciąży powinny być korzystnie zabronione w ciągu dnia. W tej terapii lepiej zapraszać specjalistów, ponieważ większość z tych substancji jest toksyczna, jeśli zostawisz co najmniej mały kawałek nieprzetworzonego, po pewnym czasie pojawią się błędy.

Ale takie powikłania powstają, jeśli jest ich wiele. Jeśli od razu zauważysz obecność domu owadów, hodowla pluskiew jest możliwa bez środków chemicznych.

Obawiają się niskich i wysokich temperatur, więc kawałki mebli i odzieży można gotować przez 10 minut, potraktować parą czyszczącą lub wyrzucić na dzień w ciężkim mrozie. Potężny odkurzacz może pomóc pozbyć się większości owadów i ich larw w szczelinach i pod materacami. Bedbugs nie lubią silnych zapachów, więc traktowanie powierzchni octem lub rozprzestrzenianie piołunu wszędzie może je odepchnąć.

Ale po takich środkach istnieje niebezpieczeństwo, że owady powrócą, dlatego lepiej jest powierzać błędy specjalistom.