606 Shares 6608 views

Kredyt mieszkaniowy – obciążenie czy wielka szansa

Debata o tym, czy nie podjąć w kredytach bankowych na zakup domu lub mieszkania na długi czas prowadzone i prawdopodobnie nie będą miały końca.

Przeciwnicy twierdzą, że ten hipotecznych typu kredytów w Rosji w swej istocie – niewolnictwa, do którego kredytobiorców. Wynika to z bardzo wysokich stóp procentowych i, w konsekwencji, wielkość miesięcznej raty, aspiranta do całej rodziny dochodu płatnika. Rzeczywiście, są kilkakrotnie niższe niż w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Ale ci, którzy myślą, aby wziąć kredyt mieszkaniowy, są w pełni świadomi wszystkich zagrożeń i trudności, z jakimi się spotykają, ale uważają, że jest to jedyna możliwość rozwiązania problemu mieszkaniowego. Rzeczywiście, na zakup nieruchomości w własnych środków nie może sobie pozwolić na jeden, na resztę kwestii zaludnienia jest inna: całe życie do rwetes lub zapłacić „wujka” dla wynajmu mieszkań w nadziei, że sytuacja będzie jakoś rozwiązać sam, lub pożyczyć pieniądze Bank i żyć w swoim domu. Z tej perspektywy, chodzi o to, aby uzyskać kredyt w domu, już nie wygląda tak strasznie. Banalne, ale prawdziwe: wszystko jest względne.

Jednym z pierwszych, który zaczął praktykować tego rodzaju kredytów stał Sbierbank. kredytów mieszkaniowych , gdzie można uzyskać dość dobre warunki. Oprócz standardowych programów, istnieją specjalne, na przykład – na refinansowanie pożyczki otrzymane wcześniej. Ostatnio popyt wśród tych, którzy otrzymali kredytów hipotecznych mieszkaniowych kilka lat temu, w tempie przekraczającym znamię 20% rocznie. Dziś dane te wydają się niewiarygodne, ale w okolicznościach, w czasie, druga opcja nie jest dostępna.

Na jakich warunkach można uzyskać kredyt mieszkaniowy

Oszczędności Banku, podobnie jak inne instytucje finansowe, daje się pieniądze na dług, zarówno zabezpieczony istniejącej nieruchomości, a jeden, który został zakupiony. Jak innych dostępnych informacji do nieruchomości kredytobiorcy mogą być traktowane jako zabezpieczenie.

Minimalne stopy procentowe są zwykle w walucie obcej. W rublach najbardziej atrakcyjne warunki oferowane młodych rodzin, którzy chcą wziąć kredyt mieszkaniowy. Tak więc, rubel będzie musiał zapłacić od 10% w skali roku, a maksymalny okres, na który można pożyczyć pieniądze, to 30 lat. Ta oferta jest ważna dla rodzin, w których wiek co najmniej jednego z małżonków nie przekracza 35 lat. Jeśli chodzi o zaliczki, wówczas minimalny rozmiar wynosi tylko 10% wartości nabywanej nieruchomości.

Jeśli mówimy o kredytobiorców, których wiek przekroczył linię do trzydziestu pięciu lat, oprocentowanie w rublach rozpocznie ze znakiem 12% w zależności od rodzaju kredytu, a mianowicie znaczenia, w jakich nieruchomość zostanie wydana. Wielkość pierwszej części jest w zakresie od 10 do 15%. W tym samym czasie, co do zasady, jest mniejsze apartamenty i domy w budowie więcej.

Tradycyjnie, kredyty dla projektów nieruchomościowych pod kredytobiorców budowlanych droższe niż gotowych mieszkań. Ale w tej chwili w Banku Oszczędności są specjalne warunki, które się zadłużać na zakup jeszcze się nie poddał obiekt może być prawie takie same warunki jak dla obiektu podjętej przez Państwową Komisję.

Lub nie otrzymać kredyt, to na pewno dana osoba. Jednak ze względu na stały wzrost cen mieszkań może być całe życie, aby zapisać do domu lub mieszkania i nie osiągnął swój cel.