776 Shares 4368 views

Jak rysować kwiat w wazonie ołówkiem

Prawdopodobnie każda osoba kiedykolwiek chciała opanować sztukę rysunku. Zdolność do opisywania różnych tematów na papierze jest dla każdego, ale ktoś silniej się rozwija, a ktoś słabszy. Najważniejsze jest ich usprawnienie. Wśród wszystkich umiejętności artystycznych jednym z najbardziej cennych jest umiejętność narysowania przedmiotów z życia codziennego: dania, jedzenie, kwiaty. Jak rozwijać swoje zdolności wizualne? Jak narysować kwiat w wazonie i innych artykułach gospodarstwa domowego? Dowiedzmy się razem!


Przede wszystkim trzeba zrozumieć cel, na który zamierzasz spróbować swoich sił w sztuce pięknej. Po pierwsze, takie zawody mogą być tylko dla duszy. Podczas rysowania łatwo odpocząć, uciec, uspokoić się i przestać myśleć o problemach z naciskiem. Po drugie, jeśli wykonasz prawidłowe kilka prostych kroków, aby wyświetlić pożądany obiekt, wynik z pewnością Cię podoba. Takie zdjęcie może ozdobić dom, będzie to doskonały prezent dla bliskich lub znajomych. Teraz, gdy zdecydowaliśmy się na temat naszych badań, dowiemy się, jak narysować kwiat w wazonie.

Jeśli masz taką okazję, postaw przed sobą naczynie z kwiatami i czerpać z natury. Łatwiej będzie zrozumieć kształt przedmiotów, określić miejsca, w których znajduje się cień, aby złapać najmniejsze niuanse obrazu. Jeśli brakuje okazji do rysowania z natury, spróbuj szczegółowo szczegółowo, co zamierzasz uchwycić na papierze.

Przejdźmy więc do budowy wazon. Przede wszystkim wykonujemy oś symetrii statku. Jego długość zależy od wysokości rzeczywistego obrazu, więc należy zachować ostrożność przy wybieraniu skali zdjęcia. Następnie rysujemy elipsy, których środek przechodzi przez oś symetrii wazonki. Owal powinien być umieszczony na szyi i u podstawy statku, a także w najszerszym i najmniejszym miejscu. Podłączamy je do zakrzywionych linii i zdobądź kształt dzbanka.

Teraz musisz nauczyć się rysować kwiatki w etapach. Najpierw zadecyduj o typie rośliny, którą chcesz reprezentować. Następnie narysuj łodygę kwiatową: część, która znajduje się w wazonie, a także ten, który unosi się nad szyjką o połowie długości nóg. Następnie zarys konturów pączka i wyciągnij indywidualne płatki w celu nadania mu życia. Teraz wiesz, jak narysować kwiat w wazonie.

Jeśli jest to twój pierwszy "test ołówkowy", możesz pozostać niezupełnie zadowolony z pracy. Ale nie denerwuj się i rzuć swoje rysunki! Kwiaty w wazonie są znacznie trudniejsze do opisania, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Dlatego możesz być dumny z siebie, jeśli tylko dlatego, że udało Ci się podjąć pierwszy krok w kierunku zrozumienia sztuki odbijania codziennych przedmiotów na papierze.

Więc teraz nie tylko wiesz teoretycznie, jak narysować kwiat w wazonie, ale także możesz udowodnić swoje umiejętności w praktyce, a także stworzyć wspaniały wystrój wnętrz, dar dla swoich bliskich i tylko piękny obraz, który może otworzyć zwykłe martwe życie z wyjątkowej strony za pomocą Papier i prosty ołówek!