706 Shares 5088 views

Co to jest algorytm z rozgałęzienia? Przykłady i określającą rozgałęzienia algorytmy

Wszelkie inteligencja w królestwie zwierząt wykorzystuje pewne preferencje algorytmy, które wyrażają osobiste „chcę”. Można powiedzieć, że potencjalnie sztuczne inteligencje będą również użyć czegoś podobnego. W międzyczasie do wdrażania najbardziej zbliżył się do ludzkiego postrzegania świata dzięki algorytmów z rozgałęzieniami. I zostaną one uwzględnione w niniejszym artykule, wyjaśniając swoją logikę i możliwości.


Co to jest algorytm z rozgałęzienia w programowaniu?

Przed przystąpieniem do głównego tematu, konieczne jest, aby zrobić małą dygresję w teorii. Algorytm nazywa się jasne, kolejność działań, których celem jest osiągnięcie pewnego celu lub rozwiązania problemu. Są one podzielone na trzy rodzaje:

  1. Liniowa.
  2. Z rozgałęzienia.
  3. Cykliczny.

Jesteśmy zainteresowani rozgałęzienia algorytmu, więc będzie opisany tylko. Ten zespół oferuje procedurę selekcji lub funkcji, a pod pewnymi warunkami, czyli w momencie, istnieje możliwość wyboru. Struktura takiego algorytmu jest nazywany rozgałęzienia. To umożliwia wybór pomiędzy kilkoma alternatywnymi. Każda ze ścieżek (w większości przypadków) prowadzi do wspólnego punktu w kodzie. Rozgałęzienie jest ważnym i kiedy chcesz pominąć pewną akcję. Użyj go, gdy użytkownik jest przedstawiane z wyboru, a wybór ten powinien zostać zapamiętany przyszłej pracy. W ogóle, przydatnych i łatwych tych algorytmów z rozgałęzieniami. Klasa 6 teoretycznie nawet być w stanie zrozumieć i wdrożyć tę wiedzę w praktyce. Jeśli masz pytania – przeczytaj artykuł, najprawdopodobniej, nie będą pozostawać po zakończeniu tego procesu.

Przy użyciu algorytmów z rozgałęzieniami

To po prostu tak się złożyło, że sytuacja, w której wszystko można zrobić bez wyboru jest nieistotne mało prawdopodobne, więc trzeba przemyśleć, jakie opcje potencjalnie mogłyby powstać. Tak, przez analogię z życia, można wnieść klasycznym przykładem pogody: jeśli jest gorąco na zewnątrz, należy nosić koszulkę i szorty, gdy pada śnieg – kurtkę. Występują i bardziej złożone wybory, które mogą mieć wpływ na przyszłe życie danej osoby (lub programu prac). Algorytm odbiegać złożonością szczegółowo i opis etapów. Tak, tylko ograniczona opis może być wykorzystane do stworzenia punktu odniesienia dla siebie (co i jak powinno działać). Ale z komputerem tak, ostrość nie jest jazda. Powinna to być krok po kroku rozwiązanie każdego problemu. Algorytm polega rozgałęzienia, które z kolei mogą nadal niemal w nieskończoność. Chociaż w praktyce edycji tego problemu jest napisany kod. Aby dać perspektywę, proponujemy zapoznanie się z tych form:

  1. Prosta. Jeśli chcesz, aby być zdrowym, trzeba uprawiać sport.
  2. Complex. Jest pragnienie, aby być zdrowym? Jeśli tak, to przejdź sportowych. Jeśli nie, położyć się na kanapie i oglądać telewizję.
  3. Formie złożonej z niekompletnym rozgałęzienia. Trzeba wyjść na zewnątrz. Czy deszcz przychodzi? Jeśli nie, można po prostu zostawić. Jeśli istnieje – weź parasol. I następnie zgasnąć.

Utworzenie algorytmów ogólnie

Tutaj można stworzyć algorytmu z rozgałęzieniami, w którym program zostanie uruchomiony. Jeśli istnieje potrzeba, aby przedstawiać Wybór schematu, można zbliżyć się diament. Końcówka oznaczają transmisji sygnału i dystrybucja reakcji prowadzonych w trzech pozostałych boków. To niekoniecznie musi wykorzystać wszystkie z nich: tylko dwa. Romb, nawiasem mówiąc, jest operatorem oddział, który jest używany w odniesieniu do tego działania. Ale wpadliśmy trochę do przodu. Jak uruchomić żadnej pracy? Po otrzymaniu danych! W konstrukcji algorytmu nie zapomnij, aby określić, jakie dane pracujemy. Ponadto, nie zawsze musi być logiczny wniosek. Po tym wszystkim, algorytm, który wie, gdzie przerwy może spowodować „wiecznego” wykorzystanie procesora, a gra po prostu zawiesza. Co oczywiście spowoduje negatywną reakcję.

Co jest potrzebne, aby stworzyć schemat i praktyczną realizację algorytmu?

Przed przystąpieniem do obrazowania systemu, konieczne jest, aby dobrze nauczyć się, że jest odpowiedzialny za to, co, tak, że nie było żadnych błędów logicznych w przyszłości. Konieczne jest również, aby poznać wszystkie niuanse realizacji algorytmów z rozgałęzieniami do języków programowania, w którym zamierzasz napisać program. W celu uniknięcia problemów w przyszłości, trzeba doskonalić swoje umiejętności na „czystym kontem”. Po tym wszystkim, jeśli mamy zrozumieć jak to wszystko działa, realizacja przez większość czasu bez żadnych problemów. Jeśli nie wystąpią problemy, starają się stworzyć algorytm minimalne czynności operacyjne, aby zidentyfikować problem.

Zwłaszcza podczas tworzenia

Potencjalnie rozgałęzienia może być nieograniczone. Dlatego też, gdy zostały one utworzone nie może ograniczać się do liczby terminów (chociaż w końcu ich więcej, tym trudniej się poruszać). Również nieco pełnych i niepełnych rozgałęzienia. Jaki jest pierwszy, być może zrozumiałe. A w jakich przypadkach częściowe i jak określić, że jest to konieczne? Jeżeli istnieje konieczność przeprowadzenia dodatkowych czynności związanych z funkcją struktury programu, a jednocześnie mają możliwość po prostu kontynuować, albo musiałby przesunąć linię kodu, w którym nie są one przewidziane – to jest właśnie przypadek. Oraz budowa systemu nie będzie kompletna, ale aby w pełni realizować swoją funkcjonalność.

przykład

Pozwól nam dowiedzieć się ta wiedza jest lepsza, będziemy rozumieli sumie informacje przy użyciu prostych apletów. Po tym wszystkim, mimo że algorytm jest światło z rozgałęzienia, przykłady pozwolą lepiej zrozumieć, co i jak. Powiedzmy, że piszesz prostą zabawkę, w którym kontrolowana osoba postać musi uciec od znaków komputerowych. W przypadku kontaktu między nimi, po czym po krótkim okresie czasu jest przeprowadzane pewne działania (postać zaczyna działać wolniej lub ogólnie traci). Co i jak to zrobić tutaj – wybór należy do Ciebie. Ale nadal należy uznać za aspekt różnych działań, które są otwarte dla programisty do realizacji swojego planu. Tak więc, można wziąć „życie” znaku lub dokonać osoba bohaterem udało się nałożyć jakiś efekt jest powolny, a to było skuteczne, natomiast cykl, który z kolei działa w określonym przedziale czasu pracy. Ostateczny wybór należy do Ciebie.

Posłowie

Tak, w końcu rezultaty niezbędne wnieść niczego, co zostało powiedziane wyżej. Opanowania elementy programowania, w tym algorytmów z rozgałęzieniami, to nie jest trudne, jeśli dobrze spróbować. Konieczne jest, aby dowiedzieć się wszystkiego, co jest niezbędne do pracy. Jest także przydatny dla najlepszy efekt będzie praktyczna realizacja nabytej wiedzy. Możesz zacząć od czegoś prostego, pracując przez algorytm na papierze lub w formie pliku elektronicznego, stopniowo przenosząc ją do IDE.