188 Shares 8041 views

Jak gotować makaron, aby je rozdzielić

Prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych dań, a na pewno najłatwiej przygotować jedzenie jest makaron. Wydawać by się mogło proste – wrzucił je do wody i niech gotować, ale nawet tutaj trzeba wiedzieć , jak gotować makaron poprawnie, a nawet proste danie nie można uzyskać.


Zwykle robimy to: typ w garnku z wodą, poczekać, aż zacznie się gotować, posypać solą i makaron i gotować do miękkości. Woda nie jest zwykle bardzo dużo – zazwyczaj tylko tyle, ile mieści się na patelni, ale to nie do końca prawda. Oprócz ilości wody na to, co okaże się gotowy makaron, wpływa wiele różnych czynników.

Najczęstszym problemem – makaron otrzymano lepki. Ten problem może wystąpić z kilku powodów. Najczęstszym – jest jakość makaronu. Najtańsze makaron z mąki z pszenicy miękkiej o niskiej jakości, a także, jeśli w ogóle, z pszenicy. Nieważne jak dobry specjalista jest jak gotować makaron, jesteś i gotować je właściwie nadal nie można. Zazwyczaj te kluski mają brudny szary kolor, ale w ostatnim czasie producenci uciekają się do różnych sztuczek, aby to ukryć, w szczególności barwniki stosowane są często elegancki i apetyczny żółty. Ta pasta kolor mówi, że może mają coś do ukrycia, ale nie jest to równoznaczne z jakością, ponieważ farba może i makaron jest dość sumienny producentów, tylko na towary, które mają być blada na tle konkurentów wesołych kolorach. Warto zauważyć, że przemysł spożywczy jest zwykle jako żółty barwnik stosowany karotenoidy, a oni nie są szkodliwe, a wręcz przeciwnie.

Wskaźnikiem jakości makaronów jest ilość okruchów i połamanych kawałków na dnie opakowania. Zrozumiałe jest, że w czasie transportu z nich nie może się zdarzyć nic, a oni mogli udać, ale dobrej jakości pasta nie kruszy się i pęka na małe części. Żetony na nich będzie lśniące i gładkie, jakby były wykonane z mocnej lecz kruchego tworzywa sztucznego. Tak czy inaczej, ale to, co w zasadzie złamany makaron? Dostać te, w których absolutnie nie bułka tarta, i nie może się nie udać w dolnej części opakowania. Innym jest, aby zwracać uwagę na wygląd makaronu: ich kolor powinien być jednolita powierzchnia – nieco blasku, a także wysokiej jakości produkty są jak półprzezroczystego efekt, tak jak dobry porcelany – jest to szczególnie zauważalne w przypadku, jeśli zdecydujesz się gotować rogi makaronu lub, na przykład, powłoki, to jest obszerny i kręcone makaronu makaron cienkie.

Aby wybrać odpowiednią ilość wody – ta umiejętność jest również w obowiązkowym programie uczenia się , jak gotować makaron. Według klasycznego włoskiego wzoru na 100 g makaronu jest podejmowane litrem wody. Oczywiście, jeśli nie planujemy obiad albo pokaz swoich osiągnięć, woda może być nieco mniej, tak długo, jak to było co najmniej siedem razy większa w masie niż makarony – w dużą ilością makaronu wody prawie na pewno nie będzie trzymać się razem, a woda nie jest okaże się okropnym szlamem, który następnie trzeba umyć. Najlepiej jest, aby nie działać na oko, a przed gotowaniem makaronu, odmierzyć odpowiednią ilość wody.

Makarony umieszczone jedynie w intensywnie wrzącej osolonej wody, do którego można również dodać trochę oleju roślinnego – będzie to dodatkową gwarancję akceptowalnego wyniku. Ponownie, woda wrze, makaron powinien uniemożliwić, że oddzielone od siebie i od ścian i dna naczynia. W przyszłości można wymieszać je znowu gdzieś kilka minut, nie więcej – to nie powinien robić, ponieważ pasta będzie miała miękkie, a przynajmniej powinno być wykonane starannie, jeśli to konieczne. Nie powinien być prowadzony przez czas określony na opakowaniu gotowania – może trzeba zupełnie inną ilość czasu, ponieważ zależy to od ilości wody i makarony, a intensywność płomienia i jakości gazu oraz twardości wody. Poza tym, gdy wiesz, jak gotować makaron dla siebie – swojej ulubionej włoskiej stanu „al dente”, aż całkowicie ugotowane, ponieważ mają, więc okresowo potrzebują aby nie próbować trafić w odpowiedni moment, w przeciwnym razie strawienia i opjat nadal trzymać się razem.