701 Shares 2025 views

Robaki u dzieci: jak radzić sobie z tym?

Często słyszymy o przypadkach zakażenia robakami, ale z ufnością uważamy, że ten problem nie dotyka nas. W rzeczywistości dorośli i dzieci mogą zarażać się robakami. Nawet jeśli przestrzegasz zasad higieny osobistej, zakażenie jest możliwe, ponieważ robaki żyją wszędzie. Ponadto, jeśli kiedyś miałeś przypadek zakażeń, nie ma gwarancji, że to się nie powtórzy.

Paraliżują robaki w organizmie w postaci robaków lub w postaci larw. Przeważnie żyją one w obrębie przewodu pokarmowego, ale mogą uszkodzić narządy i tkanki (serce, płuca, mózg, tkanka mięśniowa, tkanka łączna itp.).

Jak można zarażać robakami?

Zakażenie następuje przez wodę z nie sprawdzonych źródeł, ziemi i piasku, zwierząt. Często powodem są pokarmy: niezmienione warzywa i owoce, mięso, ryby, drób i produkty gotowane bez technologii, bez gotowania. Robaki dziecięce mogą pojawić się po grach z zabawkami na ulicy, w wyniku wizyty u bliskich dzieci i bliskich dzieci. Niebezpieczeństwem w tym względzie są muchy i zwierzęta, które są źródłem jaj robaków. Źródłami zakażenia są miejsca publiczne: toalety, klamki, transport publiczny. Pościel, bielizna i przedmioty higieniczne osoby zakaŜonej przez robaki, o wysokim stopniu prawdopodobieństwa, mogą zainfekować innych członków rodziny. Możliwe jest także samorozprzestrzenianie się w obecności enterobioza.

Jakie badania mogą wykryć robaki u dziecka?

1. Badać kałamarnicę robaka jaj. Ta metoda nie zawsze jest wiarygodna, ponieważ nie zawsze ich wykrywa.

Jak prawidłowo zbiera się kałę do analizy?

Garnek należy myć mydłem i wodą wrzącą wodą. Dziecko jest posadzone na schłodzonym suchym garnku. Aby uzyskać wiarygodność wyniku, masę kału należy zabrać drewnianym kijem z trzech różnych miejsc i umieścić w szklanym słoiku i przykryć pokrywką. Analiza musi być zapisana w laboratorium w ciągu pierwszych dwóch godzin.

2. Skrobanie szpiku jest przeprowadzane za pomocą taśmy klejącej. W celu zapewnienia większej niezawodności analiza ta powinna być przeprowadzana trzy razy w odstępach dwóch tygodni, najlepiej rano lub wieczorem. Aby umyć dziecko, zanim analiza nie będzie możliwa.

3. PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy), metody immunologiczne – bardzo wiarygodna metoda diagnostyki. Obecnie nie jest powszechnie stosowany ze względu na złożoność i wysokie koszty.

VRT (test wegetatywnego rezonansu) ujawnia pasożyty na każdym etapie jego rozwoju za pomocą częstotliwości elektromagnetycznych. Jego skuteczność nie jest w pełni udowodniona. Jest stosowany w niektórych ośrodkach medycznych.

Co zrobić, jeśli robak znajduje się u dziecka lub osoby dorosłej?

W leczeniu robaków u dzieci, leki przeciwbólowe nie są w ogóle wystarczające . W połączeniu z lekami, zasady higieny osobistej muszą być ściśle przestrzegane przez wszystkich członków rodziny. Codzienne sprzątanie w domu przy użyciu detergentów. Zabawki miękkie muszą być przechowywane w mrozie codziennie lub w promieniach słońca przez około trzy godziny. Umyj ubranie w temperaturze co najmniej 60 stopni, żelazko po obu stronach i regularnie zmienia pościel i pościel.

W przypadku, gdy robaki znajdują się u dzieci, zabiegi należy łączyć z procedurą: pomóc im dokładnie umyć paznokciami i szczotkami palce palców palców, wyciąć paznokcie. Szczególnie należy to zrobić w drugim i trzecim dniu leczenia, kiedy maksymalna wielkość przydzielonych jaj. Przestrzegaj zasady regularnego mycia dziecka przed i po snu. Daj dzieciom pojedyncze ręczniki.

Pomaga w szybkim usuwaniu robaków u dzieci, marchwi i soku z marchwi, soku z granaty i granatów, orzechów włoskich i truskawek.

Jeśli w trakcie leczenia stan dziecka pogarsza się ze względu na wzrost toksycznych substancji we krwi, związanych z śmiercią pasożytów, należy porozmawiać z lekarzem o możliwości przeprowadzenia zabiegu oczyszczania.

Jeśli robaki są znalezione u dziecka, konieczne jest przeprowadzenie profilaktyki dla wszystkich osób mieszkających w mieszkaniu. Zwierzęta powinny być z Tobą traktowane.

Zapobieganie chorobom związanym z helminthic jest instruktażem Twojego dziecka do czystości i dokładności. Naucz się używać mokrych serwetek antyseptycznych i umieścić je w kieszeni dziecka.