563 Shares 4509 views

NBC suit (UGC): płaszcz, Pokrowce, kombinezony. Sprzęt ochrony osobistej

NBC suit powstała w 1984 roku i od tego czasu aktywnie wykorzystywane dla bezpieczeństwa ludzi. Dzięki niemu ludzie są ekranowane przed promieniowaniem kurzu, biochemicznych broni. On utrzymuje wysoką mobilność. Zwykle jest noszone z ochrony dróg oddechowych. Aby prawidłowo nosić zestaw, trzeba wiedzieć, jak umieścić na UGC. Płaszcz może być przekształcony w kolorze, który jest również łatwy w użyciu.

Apartamenty Purpose

potrzebny jest kombinezon, aby chronić ludzi przed promieniowaniem i substancji biochemicznych. Z niego skórę i drogi oddechowe w bezpieczeństwo ludzi. Trzyma ubrania, sprzęt, ludzie ramiona. Dzięki zaawansowanej działania przekładni UGC osłabiony. Zestaw jest używany z obszarów terytorialnych zakażenia.

Obszary zastosowania

NBC Kombinezon jest stosowany w:

 • Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej. Sprzęt niezbędny personel do przeprowadzania operacji na obszarze zapowietrzonym.
 • Rybołówstwo i myślistwo, turystyka rekreacyjna. Odzież zapewnia ochronę przed deszczem, wilgocią i brudem.
 • Fabryki, laboratoria, organizacje przemysłowe. Eksperci radzą sobie ze skutkami wypadków w specjalnych kombinezonach.
 • Niektóre skoszarowane gry: airsoft, Hardball, znaczników laserowych.

Jest on używany do dekoracji pomieszczeń UGC. Płaszcz i sprzęt ochronny dystrybuowane do ludności cywilnej ze względu na odporność na wodę i trwałość. Wystarczy pamiętać, że PCD nie jest zamknięty.

Warunki korzystania z UGC

Armii CIS wykorzystuje zestaw UGC, który powinien zawierać się maskę lub maski. Płaszcz nie tylko chroni przed infekcjami, ale także od pogody. Kostiumy mogą być wykorzystywane, a nie cel, na przykład, do celów osobistych.

Jeśli nie ma konieczności, być długi czas w takim kolorze nie może być, ponieważ nie pozwala na przenikanie powietrza. Długi pobyt w UGC może powodować pieluszkowe i innych negatywnych skutków. To może być nie więcej niż 4 godziny. Zestaw waży około 1,6 kg, a jego wpływ na ramionach wpływa na stan układu mięśniowo-szkieletowego.

UGC posiada:

 • Ochronny Cape OP-1;
 • pończochy;
 • rękawiczki.

Skład płaszcz

Gdy niebezpieczeństwo noszone całkowicie UGC. Płaszcz jest tak skonstruowany, że taśma i obrócić go w kombinezonie nitu. Ten zestaw jest wygodny do poruszania się. Dodatkowe wyposażenie obejmuje czapkę z daszkiem i słuchawki. Jest to konieczne ze względu na ochronę wzroku i słuchu, jeśli dana osoba znajduje się na terytorium zakażenia.

Powłoki ochronne pończochy i tworzenie materiału gumowego. Kombinezon posiada:

 • nity;
 • kaptur;
 • dwa piętra;
 • kołki;
 • pasek.

Ubrany w płaszcz z kapturem na ubrania ulicznych, w tym skarpetki z podeszwą płótnie. Więc ludzie będą chronione w sposób wiarygodny. Połów i polowanie w poręcznej UGC buta, który jest często używany kierowców. Są one wykorzystywane nie tylko w lecie na wodzie, ale w połowów zimowych. Chronią przed wilgocią przez długi czas.

Pokrowce

Ochraniaczy UGC konieczność wprowadzenia na buty, naprawić kostkę, goleń i kolan z pasem. Z tego produktu w ścisłym kontakcie z nóg, więc będą one usunięte przypadkowo. Wszyscy ludzie mają różną wysokość, waga ciała i strukturę, więc kostiumy są podzielone na 4 klasycznych rozmiarach.

UGC w zanieczyszczonym obszarze powinno być umieszczone w następującej kolejności: pończochy, maskę, rękawiczki i płaszcz. W końcu jest to konieczne, aby rzucić kapturem i zip płaszcz. Pozew musi być usunięty przez zespół, a skóra nie powinna stykać się z UGC. Pierwsza warstwa jest usunięty, a następnie kolejno pończochy. Rzeczy półleżącej.

Różnorodność strojów

UGC dzieli się na:

 • Połączone Arms uaktualniony zestaw;
 • lądowanie.

W pierwszym zestawie posiada ochronne daszki do ukrycia się za ręce. Istnieje również impregnowanie tkanin. Lądowania Zestaw zawiera lekka kurtka, spodnie, czapki. Ale oba mają maski gazowe i respiratory.

Oznaczania jakości UGC

Przy wyborze trzeba dokładnie przeanalizować UGC. Płaszcz i inne elementy muszą być dobrej jakości. Uwaga obszary elementów stawów płaszcze i rękawach. Musi być na swoim miejscu wszystkie kołki, wstążka, pasek.

Capa na zewnętrznej części może być traktowany talk. To wskazuje, albo jego nowość lub talk powłoki wtórnego. Jest to konieczne, aby szukać w obszarze gwintu trzpieni, jeśli są zaprojektowane i swobodnie przesyłania szpilki, a produkt taki jest stosowany.

magazynowanie

Należy pamiętać, że małe naruszenie UGC prowadzi do negatywnych konsekwencji. Dlatego powinien on być przechowywany w specjalnym przypadku. Jeśli zestaw jest przechowywany przez dłuższy czas, przed użyciem należy sprawdzać. Stosować tylko odpowiedni UGC size.

Może być stosowany więcej niż jeden raz, po wystawieniu na działanie niebezpiecznych substancji jest traktowane. UGC jest uważane za niezawodne i wszechstronne narzędzie do ochrony ludzi. On będzie służyć przez wiele lat, jeśli przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania.

Sprzęt ochrony osobistej

specjalne odzież, obuwie, kapelusze, maski, rękawice stosowane w celu ochrony ludzi. Pozwalają one uniknąć oparzenia, zatrucia, urazy i inne obrażenia. Są one również wykorzystywane jako profilaktykę. Ubrania specjalne jest popularnym środkiem ochrony przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. wyroby bawełniane, nie eksponować skóry brudem i kurzem. Są one impregnowane wodoodporne, elementów ognioodpornych. odzież bielizna chroni ludzi od zasad i wełny – temperatury.

Rękawice specjalne służą do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, oparzenia, ekspozycja na działanie kwasów. Mitenki wykonane są z bawełny, lnu, tkaniny, gumy, skóry. obuwie odpowiednie do ochrony stóp przed wpływem czynników zewnętrznych działa. Jest skóry, gumy, miele.

Aby uniknąć obrażeń, oparzeń i urazów głowy, używane kaski. Są one wykorzystywane w trakcie budowy, jak i podczas pracy w gorącym sklepów, fabryk.

Twierdzi się stosowanie masek i półmasek. Fundusze są filtrowania i izolowania. Pierwsze urządzenie zostało oczyszczone powietrze od niepożądanych zanieczyszczeń, jak przechodzi przez specjalny materiał. środki odcinające sugerują izolację oddechową z otoczenia.

Okulary ochronne oczu są otwarte i zamknięte typu. Ponadto, funkcje te są wykonywane przez pół maski, dłoni i nagolovnym tarcze, hełmy. Podczas pracy na zewnątrz, korzystać ze specjalnych okularów, które mają szklanym filtrów.

UGC stosuje się w zanieczyszczonych miejscach. Zestaw nie będzie zapobiegać pogarszaniu się stanu zdrowia ludzkiego, jak to może być w takich ubraniach na chwilę i być bezpieczne. Jest on stosowany w celu ochrony ludzi różnych zawodów, tak aby nie ryzykować zdrowia. Kiedy życie jest w niebezpieczeństwie, to musi być usunięte do przechowywania.