232 Shares 7860 views

Jakie są odmiany gruszkowe dla zespołu średniego?

Miejsce urodzenia tak wspaniałej rośliny jak gruszka to Azja. Tam zawsze jest ciepło, słońce się podoba, a dzięki tak sprzyjającym warunkom rosną drzewa owocowe. W środkowym paśmie, gdzie zimne mrozy są zimą, zimne wiatry roją i śnieg spada, nie każde drzewo rośnie, nie mówiąc już owoce. Niemniej jednak żmudni i kompetentni ogrodnicy, pracujący od wieków i przenoszący swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie, wciąż potrafili wyprowadzić odmian gruszek na pas środkowy. Być może nie są tak soczyste, miękkie i duże, jak w ciepłych krajach, nie śpiewają tak szybko i nie rodzą owoce dwa razy w roku, ale nadal są smaczne, słodkie i przynoszą nam wiele radości.


Kultywowanie odmian gruszek w środkowym paśmie jest w zasadzie proste, ale należy postępować zgodnie z prostymi zasadami i prawidłowością we wszystkim. Troska o każdą rasę jest w przybliżeniu taka sama, więc natychmiast przejdziemy na listę tych ostatnich. Tak więc pierwsza klasa to "harmonia", która jest najczęściej używana na terytorium Rosji. Takie drzewo zaczyna przynosić owoce w trzecim roku jego życia, a najczęściej lubi właścicieli pod koniec lata. Gruszki mają średnią wielkość, są stałe i charakteryzują się słodyczą średnią. Często owoce takiego drzewa są "zagubione" w liściach, ponieważ jest zieleń o lekko różowawym odcieniu.

Z reguły gruszki w środkowym paśmie mają małe zielone owoce, a to jest gruszka "Chizhovskaya". To także dojrzewa pod koniec lata, ale jego owoce są prawie dwukrotnie większe niż "nieprzyjemność", a także wyprzedzają je słodycz i soczystością. Niestety, takie drzewo toleruje mrozy bardzo źle, więc doświadczeni ogrodnicy znajdą sposoby, aby owinąć je na chwilę w zimno. Należy również zauważyć, że niezwykle ważne jest, aby regularnie podlewania "Chizhovsky", w przeciwnym razie jego owoce będą pęknąć na gałęzie.

Rozmaite odmiany gruszek do centralnego pasa Rosji są trudne do wyobrażenia bez "szybkiego pobudzenia z Michurinsk". Wszystkie cechy tej rośliny są zawarte w jego nazwie: można już dojść dojrzałych owoców już w połowie lata, ale są one lekko kwaśne, a także różnią się twardością. Rozmiar gruszek jest mały, skórka jest cytrynowo-żółta. Ta odmiana jest idealna do przygotowywania dżemu, które można zjeść w zimie i jesieni wieczorami.

Nie zawsze jest możliwe zapamiętanie nazwy odmian grusz, szczególnie jeśli są pochodzenia obcego, ale nie można zapomnieć o ich smaku. Wśród takich owoców istnieje również unikalna gruszka "Rogneda", która dojrzewa pod koniec lata. Jej owoce mają pomarańczowo kolorowy kolor z przepełnieniem burgundy, a ich smak przypomina "piękno lasu", które rośnie w bardziej południowych regionach.

Podobnie jak słonie owoce z klasy "ELS-9-7". Nadążają za sierpniem. Te gruszki są miękkie, słodkie, ale małe. Łatwo jest zadbać o drzewo, ale na zimę warto go owinąć, aby chronić je przed mrozami i wiatrami.

Odmiany gruszek dla regionu moskiewskiego, zwykle dojrzewają jesienią. Wśród nich można nazwać "weź Moskwę", która urzeka cały pierwszy jesienny miesiąc. Jej gruszki mają żółtawy kolor, uzupełnione różowym rumieńcem. Owoce są słodkie, ale jędrne i soczyste w tym samym czasie.