851 Shares 9146 views

Optymalna wielkość kanapa narożna do salonu. Rozmiar narożnik sofa

Narożniki są ergonomiczne meble, oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Pochodzą one w różnych rozmiarach z ogromnym dla sal konferencyjnych do siedzeń małe łóżko. Wszelkie meble powinny być najpierw wyraźnie pasuje do przestrzeni pomieszczenia. Jak wybrać optymalny rozmiar kanapa narożna do salonu?


Odmiany narożniki

Nowoczesne meble to cechy funkcjonalne, rzeźbić go poza tylko miejsce do siedzenia. W celu prawidłowego wykorzystania go i nie przeładowywać wnętrze, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość rogu kanapy i cech jego konstrukcji. Różne rodzaje mebli są jego wymiary.

 • Meble modułowe jest wszechstronny. To łóżko będzie składać się z składaną elementów, które pozwalają, na przykład, z lewej strony modele prawe zrobić.
 • Transformator posiada mechanizm do obracania siedzenia w sypialni, można łączyć kilka funkcji. Ważne jest mechanizm transformacji i rodzaj tapicerki. Powłoka musi być łatwe do czyszczenia. Jego w przybliżeniu wymiary: długość – 2,8 m, długość k – 1,7 m.
 • Narożnik z otomana jest bardzo popularny we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych. Uniwersalny, praktyczny i składa się z trzech modułów: sofa, otomana bez oparcia i podłokietników. Wewnętrzna objętość otomana jest zazwyczaj używany do przechowywania ubrań. Kanapa może być mała szerokość i otomana przekształcony w łóżku.
 • Narożnik z barem. Głęboko w niszach narożnych ustawić poprzeczkę z półkami, drzwi przekształcony w tabeli i może być przebrany za plecy poduszkę.
 • Kanapa narożna ze stołem, wbudowane meble.

10 wskazówek dla wyboru narożną sofę

 1. Wybierz narożnik lub miejsce dla przyszłości kanapy, która może być, na przykład, dzielą pokój.
 2. Dobierzemy optymalny rozmiar do pożądanego mebli. Aby to zrobić, wykonujemy niezbędne pomiary kosmicznego, ściany, kąta.
 3. Ustalimy cele funkcjonalne meble. Co funkcja wykona sofie w salonie?
 4. Powinno to być sen, jaki rozmiar?
 5. Myślimy widok przyszłej kanapa narożna: sztywny blokuje połączenia (nie zdemontowane częściej) lub niezależnych od siebie elementów (bez połączenia sztywne, ale jest droższy).
 6. Wybierz mechanizm transformacji kanapy. Najbardziej popularne rogu do mebli – Delfin, nadaje się do codziennego składania. Prosty i niezawodny mechanizm wysuwny. Opcje te można przewidzieć: akordeon, evroknizhka francuski clamshell.
 7. Narożniki, rozmiary i ceny, które są bardzo zróżnicowane, w zależności od w dużej mierze na wewnętrznym wypełnieniem. Piana – niedroga, ale krótkotrwałe. Poliuretan – jakość materiału i jest znacznie dłuższy (pożądane jest, aby wybrać gęstość co najmniej 35 jednostek). Bardziej komfortowe dla odpoczynku i snu jest uważany nadzienie na elemencie sprężynowym. Bloki na sprężynach wykonać funkcję ortopedyczną, nie trzeszczą i długo służyć. Czasami używany przez obie fundacje, a między nimi i tapicerki powinny być specjalne warstwy. Najtańszą opcją – Sintepon w wyższej jakości – filcu, mrugnięcia, kokos Sabra.
 8. Zewnętrzna konstrukcja i rodzaj tapicerki. Słusznie podniósł wyściółka znacznie zwiększa żywotność mebli, to musi być praktyczne.
 9. Sprawdzić jakość producenta. Wybór dobrego sklepu, studiując opinie konsumentów.
 10. Ustalimy cenę i złożyć zamówienie w bezpiecznym sklepie.

Wymiary narożnik do salonu

Produkcja narożniki mogą mieć różne wymiary. Głębokość waha się w granicach od 115 do 160 cm, o długości łóżka. – 180 do 220 cm Standardowe rozmiary nie zawsze nadają się do naszych domów i mieszkań, a wielu producentów ustępstw dla kupujących. Dziś zamówić narożnik o poszczególnych rozmiarach nie jest problemem. Na życzenie klienta, producenci mebli sofy wykonane z dowolnego rozmiaru i typu: wysuwny, kanapy, evroknizhka.

 • Narożnik evroknizhka mają następujące standardowe rozmiary Głębokość – od 90 do 105 cm, szerokość łóżka – od 130 do 160 cm, długość – od 180 do 220 cm.
 • Sofa kątowe mogą być wykonane na głębokość od 70 do 90 cm, z daleka – od 115 do 140 cm, jego długości – od 180 do 220 cm.
 • Wymiary kanapy narożne wysuwny rodzaj zależy od celu i zastosowania. Mebel ten nadaje się również do małych mieszkań i pomieszczeń. Ma głębokość 65 do 80 cm, długość złoża 160 do 200 cm.

Rozmiar narożnik sofa

Zakres mebli tapicerowanych z miejscem do spania dzisiaj jest wystarczająco szeroka. Wiele kanapy pod względem wygody, nie są gorsze od swoich łóżkach, a ponadto jest wszechstronny i funkcjonalny mebel. Najpopularniejsze pierwsze miejsca są zajęte przez sofy z kompaktowymi wymiarami i świetne miejsce do spania. Takie modele są szybko przekształcić w łóżko podwójne, a dzień służy jako teren rekreacyjny i rozrywkowy.

Sofy są dostępne z różnymi szerokościami łóżku.

 • Pojedyńcze sen od 70 do 150 cm.
 • Sofy. Podkładu wzorców danych może być równa szerokości 150 cm lub więcej. Zazwyczaj jest to sofa, która pozwala, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca do spania.
 • Potrójne sofy podkładu (2 M).

Po wybraniu należy zwrócić uwagę nie tylko na łatwość łóżko (powinno być szerokie i płaskie), ale także od ogólnej wielkości sofie, kompaktowy po złożeniu mechanizmu transformacji jakości i materac. Do codziennego użytku takie opcje są jak mechanizmy: wysuwny, zarezerwuj delfina. Wiele modeli są wyposażone w szuflady lnianych.

Jak wybrać kanapę do salonu?

Na przestronnym salonie sofa do wyboru wiele łatwiejsze. W tym przypadku wskazane jest, aby wziąć pod uwagę, ilu ludzi masz zamiar umieścić na nim. Ukazuje Model potrójny długość dwóch metrów. Dla tych, którzy lubią zbierać firmę, komunikować się wśród dużych rodzin, będzie odpowiadał duże sofy narożne z 5-6 miejsc siedzących, przestronne łóżka.

Nieporęczne sofa pozwoli zaoszczędzić na dodatkowych krzeseł i foteli. Narożnik może być półkolisty. Ta niezwykła wersja jest z pewnością stanie się atrakcją domowników i gości. Można ustawić go przed kina. Kątowe i półokrągłe modele są spektakularne przegrody, które oddzielają przestrzeń życiową z sali.

Kanapa dla małego pokoju

Dla małych rozmiarów salonu sofa może być krytyczny. Przed zakupem, pożądane jest, aby ważyć, można przygotować plan pokoju z nowymi meblami do skali. Błąd może doprowadzić do tego, że zakupiony kanapa będzie nadrzędne szafy, balkon, bałagan w pokoju. Narożniki małe rozmiary w tym przypadku, można umieścić bardziej wygodne, ale także, aby włączyć w razie potrzeby.

Plusy i minusy z małej wielkości sofy

W małej sali wielofunkcyjnej, gdzie istnieją inne meble odpowiednie do małej sofie, nie tworzy poczucie przeciążenia. To nie tylko oszczędność miejsca, ale również łatwiej dopasować do każdego rogu i łazienki.

Narożnik mały rozmiar do kilku osób, nie zawsze korzystne w salonie lub biurze, a kiedy zajmujące goście będą dotykać kolana. W poczekalni, gdzie istnieją obcy, to lepiej umieścić przednią kanapę Wielu Użytkowników.

O czym należy pamiętać przy wyborze rogu kanapy?

 • Zmień rozmiar rogu kanapa jest bardzo problematyczne. Niektórzy producenci dostosowali wielkości gotowego mebli na życzenie klienta. Ale to jest złożonym procesem, w którym sofie wzrost kosztów. Fakt, że każdy, nawet niewielka zmiana w meble tego typu jest związana z rozwojem nowego projektu.
 • Narożna, szczególnie statyczna ciężko sofa pasuje do nowego miejsca, może nie być odpowiednie kąty. Więc jeśli masz plany, aby przenieść, zaleca się zakup sofa z małych sekcji modułowych.
 • Modułowy narożnik lepiej umieścić na dużej wolnej przestrzeni z zapasów, ponieważ po przeniesieniu modułów, może się okazać, że zajmuje znacznie więcej miejsca niż przewidziano w pierwotnej wersji.

O ram i mechanizmów

Dla takiej złożonej struktury sofę, dobra ramka jest ważne.

 1. Rama wykonana z drewna. Podstawa iglastych tańsze, ale mniej trwałe. Rzetelność różnych gatunków drewna: buk, dąb, orzech, jesion. Należy zwrócić uwagę na połączenia elementów konstrukcyjnych. Śruby są lepsze niż śrub. Ramka na śruby poluzowane w ciągu kilku lat.
 2. CPD – tańsze niż drewno i jest porównywalna z siłą. Ważne jest, aby sprawdzić, czy producent posiada certyfikat bezpieczeństwa ekologicznego. Na przykład, fenolu formaldehyd szkodliwe dla zdrowia, ale są one wykorzystywane w przemyśle meblarskim.
 3. Metalowe klatki są wiarygodne. Uważane wzmocnione najwyższej jakości oczka i spawanych w ramce.

Dla uproszczenia mechanizmu jest ważne, to będzie wiarygodne.

 • Taki system sprawdzone: Delfin, teleskop wysuwny. Odznaczają się one co najmniej w części i prostocie obsługi. Wymaga to porządny wysiłek transformacji, a także dokładności.
 • Do nowoczesnych mechanizmów należą evroknizhka i akordeonie, są bardziej wygodne, ale mniej wiarygodne.

Dlaczego warto kupić właśnie w narożną sofę?

 1. Ergonomiczne i wydajne rozwiązanie do salonu. Narożnik oszczędza przestrzeń w środku pokoju.
 2. Łatwo jest odebrać modny i wygodny model, który pozwala tworzyć strefę komfortu i relaksu.
 3. Narożnik uniwersalny: recepcja, filmy czy to dobry odpoczynek. Meble, nadaje się do codziennego użytku.
 4. Mogą mieć 2-3-osobowy miejsca do spania i łatwo przekształcić.
 5. Ogromny wybór pozwala znaleźć odpowiedni kształt, kolor, jakość, cena, cechy, rozmiar sofę.