272 Shares 5871 views

Mowa zajęcia terapeutyczne dla dzieci 3-4 lat: Charakterystyka przenoszenia. Te dziecko 3-4 lat

Dzieci uczą się komunikować z dorosłymi i mówienie w pierwszym roku życia, ale nie zawsze wyraźnie i prawidłowo osiągnięty i wymowa do pięciu lat. Często przedszkola, gdzie dziecko uczy się mówić wśród równa intensywny i dramatycznie zwiększa słownictwa, wiedzy i zrozumienia, stają się uczestnikami nieświadomych w procesie aktywnego zaangażowania mówienia dziecka. Jednak nie ma wątpliwości, że tempo rozwoju technologii i wiedzy dzieci na temat elektroniki użytkowej, urządzeń komputerowych często zapewniają przewagę dla dorosłych, ale umiejętności językowe pozostają daleko w tyle. A w wieku czterech lub pięciu lat, dziecko czasami nie jest w stanie nie tylko wymówić prawidłowo dźwięki, ale także do formułowania myśli.


Konsensus wśród pediatrów, psychologów dziecięcych i logopedów, logopedzi sam: dziecko nie powinno ograniczać dostępu do gier komputerowych i możliwie jak największym stopniu być zastąpione przez gry na świeżym powietrzu, materiałów dydaktycznych i gier edukacyjnych: bingo, domino, puzzle, rysowanie, modelowanie, aplikacji i tak dalej. d. Należy zwrócić uwagę, aby dziecko przez cały czas, w miarę możliwości zachęcać emocje radości, radości, chwalić każde nowe osiągnięcie w poprawnej wymowy i ciągle trenować mięśnie podniebienia, warg, języka i gardła.

Przyczyny zaburzeń mowy

Jeśli dziecko mówi mniej niż dwadzieścia lat prostych słowach, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na sposób komunikacji ma miejsce w rodzinie starszy z młodszym, wspólną psychologicznej tle rodziny, stosunków rodzinnych i sposobów wychowywania dzieci.

Jeśli w opinii psychologa stanu psychicznego dziecka jest dobry, słuchu i inteligencja jest normalne, logopedyczne zajęcia dla dzieci 3-4 lat będzie poprawić wymowę, i pozwolić dziecku nauczyć się poprawnie mówić szybciej.

Czasami z kilku powodów neurologiczne, psychiczne lub fizyczne zaburzenia mowy przekładają się na określonym kształcie.

Może to być spowodowane przez ubóstwo słownictwa, złej wymowy słów, zamieszanie w terminalach lub permutacji sylab mogą być objawy i tempo mowy.

Rodzaje naruszeń w rozwoju mowy dziecka

logopedzi podzielić zaburzenia mowy u fonetycznej-fonemiczna niedorozwój mowy (po połknięciu samogłoski nie wymawia spółgłoski są twarde lub miękkie, itd.), ogólny niedorozwój mowy i niektórych rodzajów słownej charakter problemów:

 • Alalia.
 • Dysgrafii.
 • Dysleksja.
 • Dyzartria.
 • Dyslalia.
 • Jąkanie.
 • Afazja.
 • Rhinolalia i niektóre inne gatunki, podgatunki naruszenia.

Jak określić zaburzenia mowy

Zazwyczaj dzieci nie są jednakowo rozwinięte we wczesnym dzieciństwie, tak aby każde naruszenie sklasyfikować pod zewnętrznymi objawami wspólny zdrowotnych jest trudne. Kiedy szczególną uwagę na małe manifestacje członka rodziny zaburzeń rodziców i starszych dzieci można zauważyć.

Zacznij logopedyczne zajęcia dla dzieci 3-4 lat, kiedy normalnie utworzonych pewnego słownictwa, a także aktywnie komunikuje dziecko lub zmuszonych do poszukiwania izyasneniyu swoje potrzeby i pragnienia słownie, nie gestykulacja. Psychologowie podkreślają, że również wiek, ponieważ wzrost osobisty wraz z nowymi formami myślenia i tożsamości dziecka sprawia, że zainteresowanie nowym przedsięwzięciu komunikować się, zwłaszcza do komunikowania się z rówieśnikami. Ze względu na fakt, że dzieci uczą się nawzajem bardziej jasno wyjaśnione w zabawny i naturalnej postaci, a także zmienić słownictwo i odpowiednio, i mowy dziecka 3-4 lat.

Badanie logopedyczne dla rodziców – wezwanie do działania

Testy, które zapewniają logopedów, można określić poziom nerek ani nie ujawniają nieprawidłowości w dziecko. Często jakiś czas poświęcony na badania, wykonuje dziecko, on z zainteresowaniem zawartych w wykonywaniu zadań, a po krótkim czasie zaczyna się mówić o wiele lepsze i bardziej poprawne. Jeśli zaburzenia mowy jeszcze zidentyfikowane, rodzice powinni mieć świadomość, że są one często łatwo podatny na korekty, pod warunkiem, że dziecko i ćwiczenia odbywają się nie tylko w grupie z Defectology logopedy, ale również w domu.

Który obejmuje zajęcia logopedyczne

W trakcie psychologicznych i mowy zajęć terapeutycznych dla dzieci 3-4 lat dziecko nauki w tym samym czasie prowadzone nie tylko w sensie werbalnym, ponieważ procesy związane aktywność mózgu, funkcje mowy, zdolności motoryczne w kompleksie musi być prowadzona w różnych kierunkach:

 • Musimy opracować wspólną, umiejętności motorycznych (pomaga tu rzeźba, rysunek, walcówka, klaszcze, kompresji i zwalnianie palce cam Pat, sznurowanie, zapinając-Cofanie przycisków);
 • równie ważne jest, aby rozwijać i ruchliwość przegubowy (regularne ćwiczenia mięśni języka, warg, gardła i podniebienia);
 • naprawić dźwięku wymowy, prawidłowe sformułowanie dźwięków logopeda;
 • Korekta błędów w dykcji i szkolenia rytmu, płynności mowy i dykcji.

Jak przydatne ćwiczenia logopedyczne

Opis zajęć logopedycznych dla dzieci 3-4 lat obejmuje obowiązkową ćwiczenia artykulacyjne, aby złagodzić skurcze mięśni i dźwięk, ćwiczenia dynamiczne i statyczne dla języka, warg, kąty dolnej mięśnie szczęki, policzki, gimnastyki palców i umiejętności motorycznych, czasami refleksologii masaż. Podczas zajęć dzieci uczą się korekcyjnych koncepcje przestrzenne, rozwój umiejętności motorycznych i pamięci, obrazy wizualne, uwaga, myślenie i obserwacji. Rozwijać funkcje czuciowe, ćwiczyć twórczego myślenia, stopniowo powraca do normalnego napięcia mięśniowego.

Psychologiczne aspekty pracy z dzieckiem

Funkcje mowy zajęcia terapeutyczne z dziećmi 3-4 lat może odnosić się do elementu psychologicznego, często dzieci z zaburzeniami mowy ze względu na sprzeciw wobec ludzi, którzy mówią dobrze, kompleks lub włączyć się w sobie. Zadaniem nauczyciela – umieszczenie dziecka interesuje i go pokonać bariery stworzone przez niego w odniesieniu do jego własnych cech. Odwrotna strona może leżeć w opozycji do konfliktu, brak dyscypliny, kaprysów, odrzucenie współpracy. W takim przypadku zaleca się indywidualne sesje terapii mowy dla dzieci 3-4 lat – zwłaszcza dziecka samego łatwiejszego przekonać i odsetek, gdy dziecko dorosły staje się przyjacielem i pomocnikiem, mogli zobaczyć wysiłki kaprysów.

Ogólne ćwiczenia rozwojowe

Wychowanie fizyczne, choć nie w zestawie ćwiczeń z logopedą, jest nadal ważne, gimnastyka rozwija prawidłowy cykl oddechowy, co z kolei przyczynia się do lepszego dotlenienia mózgu i dobrej cyrkulacji przepływu krwi. Mowa zajęcia terapeutyczne dla dzieci 3-4 lat często towarzyszy rozwój umiejętności motorycznych ze środkami na ręce w formie puzzli, mozaiki, origami, projektant, rysunek i gier przeznaczonych do naśladowania rozwoju pamięci. Dodatkowo, pamięć trenuje zagadki wierszem, i wzorach na merry wersety przedmiotów. Oczywiście, szkolenia prowadzone są w formie gry, w przeciwnym razie dziecko może kategorycznie odmawiają wykonywania ćwiczeń i gimnastyki. Zadaniem logopedy i rodziców – uczestniczyć w rozwoju dziecka właściwej mowy jak najwięcej, bo wcześniej zaobserwowanych naruszeń, tym większa szansa na ich likwidację i pomóc dziecku ładnie i poprawnie komunikować się, a tym samym stać się kompetentny i miły towarzysz.

masaż logopedycznej

zajęcia logopedyczne dla dzieci 3-4 lat obejmują siłownię-artykulacyjnej żucia mięśni mimicznych i artykulacyjne, ćwiczenia warg i policzków, języka, terenowych prirotovoy, jeśli to konieczne logopedycznej masaż (klasyczny, punktowy), w tym wibrujących uderzeń, ugniatania, rozciągania.