823 Shares 9835 views

jajko dawca i ciąża

Dziś mówimy o temacie jak jaja dawcy i procedury IVF. Temat ten jest bardzo popularny w dzisiejszym społeczeństwie, jak wiele kobiet ma liczne patologie i zaburzenia w sferze rozrodczej. Według statystyk, powodzenie procedury gwarantuje 50-57%. Niektóre ośrodki badawcze zwiększa wydajność nawet do 70%. Ciekawostką jest fakt, że wydajność pozostaje taka sama podczas procedury retransmisji. IVF z jajkiem dawcy, opinii których zalane sieci, jest to skuteczne, naturalne i bezpieczny sposób, by stać się rodzice!


Jak stać się dawcą jajko?

jaja dawcy są znane mają być wprowadzone do macicy kobiety do zajścia w ciążę. Dawca może być każdy człowiek, który spełnia pewną, jasnych i ścisłych parametrów. W celu zapewnienia tej zgodności, przyszły dawca przechodzi wiele badań. Dopiero po szczegółowej kontroli na różnych chorób człowieka i uzależnienia, może stać się dawcą jajko.

Zrozumiałe jest, że wpłaty jajko – to procedura anonimowe i bezinteresowny, który wymaga jedynie swoje pragnienie. Naturalnie, dawca materiału może być tylko kobieta.

Do tej pory istnieje wiele organizacji charytatywnych i specjalne organizacje, które są zaangażowane w pomoc dla kobiet, które chcą mieć zdrowe dziecko. Program z dawcą ofercie jajko bezinteresownej pomocy zdesperowanych kobiet. Ważne jest zapoznanie opinii publicznej z sytuacją, gdy inni przedstawiciele płci pięknej nie może zajść w ciążę. Jeśli dziewczęta i kobiety są świadome tego problemu na drugi, to darowizna szansa wzrośnie wielokrotnie.

Co to jest?

Aby rozwikłać ten problem bardziej szczegółowo, konieczne jest, aby zrozumieć, jak wszystko dzieje się naturalnie. Każda zdrowa dziewczyna lub kobieta produkuje jedno jajo miesięcznie, co może być zapłodnione. Jeśli nastąpi zapłodnienie, jajko zamienia się zarodek i ciąża wystąpi. Jeśli ciąża nie doszło, jajo pochodzi od ciała w trakcie miesiączki.

Kobieta z normalnego rozwoju produkuje dla całego cyklu życia około 400 tysięcy komórek jajowych – przyszłość jaj. Jednak tylko jeden na tysiąc oocytów może być pełny i zapłodnić jajo. Każdego miesiąca ciało kobiety pewna liczba oocytów zacząć rozwijać. Proces ten kończy się w dniu owulacji. Tylko jedna komórka staje się odpowiednie do zapłodnienia, podczas gdy inni po prostu umrzeć. W ten sposób organizm przygotowuje się do ciąży.

Podarowane jaja, z których opinii wypełnił całą sieć, są przekazywane od jednej kobiety do drugiej. Okazuje się, że procedura jest całkowicie naturalne i normalne, ponieważ materiał pochodzi ze zdrowej osoby. Wszczepienie komórek obcych jest bezpieczne, jeśli odbywa się to w prawo. W organizmie zdrowej kobiety, to biomateriału mogą być przechowywane przez bardzo długi czas, a więc nie jest przydatna, gdy w macicy innej kobiety jajo może być zapłodnione. Z tego wynika, że dawca jajko nie oznacza absolutnej straty biomateriału żeńskiej dawcy, bo szybko zwrócone. Ta darowizna umożliwia korzystanie z materiałów, które nie zostały jeszcze wykorzystane przez inną kobietę.

IVF z dawcy jaja

Słyszałeś o IVF z dawcy jaja? Opinie na temat tej procedury kontrowersyjne. Rozważmy te punkty. Na początek należy zaznaczyć, że w niektórych przypadkach jest to jedyny wylot ECO dla oparów. Do procedury IVF wymaga zgody wszystkich uczestników, które zostaną potwierdzone przez dokumenty. Innym ważnym punktem jest to, że dawca nie posiada żadnych praw do dziecka w łonie matki. Strony zgadzają się, że nie będzie próbował dowiedzieć się o przyszłej osobowości dziecka. IVF z jajkiem dawcy, których opinie są różne i ma 4 obszary:

 • ze świeżych jaj;
 • zamrożonym (co najmniej 6 miesięcy) i sperma;
 • donora zarodka;
 • matki zastępczej.

Opiera się ona na powyższe, należy uważnie przeczytać opinie o procedurze, a konkretnie o jego konkretnym kierunku.

Dawca dla zapłodnienia in vitro może być bliskich krewnych lub znajomych. Można również odwołać się do specjalnych ośrodków, które zapewniają jajko w świeżych i mrożonych (zeszklone) formie.

psychologiczna strona

Psychologiczny aspekt problemu jest bardzo ważne. Sama procedura jest skomplikowana dla obu stron. Dawca zgadza się z tym, że będzie ona trwać dość skomplikowane i nieprzyjemnych procedur, a także będzie rodzicem biologicznym, ale nigdy nie zobaczyć swoje dziecko. Pomimo faktu, że każdy człowiek określoną instynkt prokreacji, ale trzeba dbać i dać samą Miłością manifesty znacznie częstsze i poważniejsze. Kobieta jest o wiele łatwiejsze do zastosowania do sytuacji, gdzie potrzebna jest dawca nasienia, ponieważ dziecko urodzi się rodzimy do matki.

Pomimo faktu, że biologiczna matka dziecka może być druga kobieta, kobieta odbiorca będzie nosić dziecko do karmienia piersią i pielęgnować. Niektóre matki obawiają się, że dziecko będzie się wydawać dziwne, ale to jest po prostu boją, ponieważ połączenie pójdzie nawet na poziomie hormonalnym. procedura IVF jest zalecana dla wszystkich kobiet, zwłaszcza tych, którzy mają już za sobą szereg różnych, lecz nieefektywnych procedur, ponieważ nie można tracić cennego czasu. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że nawet to nie jest opcją, i pozostaje najbardziej trudne dla niektórych par – przysposobienie dziecka. To powinno być łatwe do myślenia i porównać ich postrzeganie, jeśli dziecko zostanie pobrana z sierocińca, a jeśli dziecko jest starsze i rozwijać w sobie.

Kto potrzebuje jajko dawcy?

jajko dawca (embrion) jest potrzebna dla tych kobiet, dla których zapłodnienie in vitro to jedyna szansa, aby mieć dzieci. Jest on stosowany w przypadkach, gdy efekt chirurgiczny lub medyczny nie może pomóc para począć dziecka naturalnie. Takie przypadki zdarzają się całkiem sporo.

Kobiety wybierają IVF, z różnych powodów, które są dużo. Czasami jest to motywy osobiste, które są trudne do zrozumienia. Mimo to, jeśli starają się opracować i zrozumieć powody, dla których kobiety zdecydować się na sztuczne zapłodnienie, okazuje się, że wszyscy dzielą się na dwie podstawowe grupy:

 1. Kiedy nie ma jaj w jajnikach.
 2. Kiedy dostępne jaj nienadające się do rozwoju.

Dlaczego nie ich jaja?

Zbadajmy te dwa przypadki, w sposób bardziej szczegółowy. Po IVF z dawcy jajkiem 40 – remedium dla kobiet przybyłych wczesna menopauza. W tym przypadku, nie możemy powiedzieć, że kobieta jest bezpłodna, ale na tym etapie w przyszłości nie będzie mogła mieć dzieci. Wczesna menopauza pojawia się na 15-20 lat przed terminem, więc w żaden sposób na przygotowanie się do jest to niemożliwe. Okazuje się, że odbywa się w bardzo młodej kobiety, która powinna być na szczycie zdrowia reprodukcyjnego. Jeśli jednak tak się stanie, wyjście może być sztucznie zapładniane tylko. Jest to szczególnie ważne dla młodych kobiet, które nie rodziły.

Jeśli weźmiemy pod uwagę badania epidemiologiczne, możemy powiedzieć, że taka kobieta patologia rozwija się tylko 5% populacji. Odsetek ten jest zbyt duży, ale nie zwracają wystarczającej uwagi na pacjentów, którzy słyszą o możliwości wczesnej menopauzy. Ale jednocześnie przyczyną braku własnych jaj może być każda operacja medyczna, która została przeprowadzona wcześniej. Na przykład, może to być spowodowane usunięciem jajników guza. Taka operacja nie może być zaniedbana, jak to wpływa na ogólny stan zdrowia kobiecego ciała. Po pomyślnym zakończeniu operacji i renowacji kobieta nadal nie może mieć dzieci, więc najbardziej odpowiednim wyborem dla niej – wykorzystanie jaj dawców, które zajdą w ciążę i urodzić dziecko.

Niezdolny do życia komórki jajowej

Bank jaja dawcy pozwala kobietom rodzić nawet, którzy mają wszelkie szanse na zajście w ciążę, ale nawożenie nadal nie dzieje. Mówimy o takich przypadkach, gdy kobieta nie jest w stanie jaja życia. Powodem tego są często zaburzenia genetyczne, które nie pozwolą wyobrazić, opatrzone i urodzić zdrowe potomstwo. Zmiany genetyczne są często, że uszkodzone struktury chromosomowej komórki.

IVF z jajkiem dawcy nie może martwić, że każda choroba dziedziczna zostaną przekazane dzieciom. Dlatego kobiety, które mają poważne problemy dziedziczne, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć o procedurze oddawania jaj. Lekarze powinni powiedzieć chcąc mieć zdrowe dzieci o wszystkich zagrożeniach i możliwościach istniejących w obecnym etapie rozwoju medycyny. Jeśli spojrzeć na statystyki, możemy zobaczyć, że najczęstszą chorobą dziedziczną jest hemofilia (słaba krzepliwość krwi), które mogą być przenoszone do dziecka.

Jajko dawca może być każda zdrowa kobieta, która jest w pełni zgodny z określonymi kryteriami. Ważne w procesie oddawania – synchronizacja cykli menstruacyjnych obu kobiet do usuwania i wprowadzenia jaj była najbardziej skuteczna. Regulują żeński cykl menstruacyjny jest bardzo łatwe dzięki terapii farmakologicznej.

Wskazania i przeciwwskazania

IVF z jajkiem dawcy (feedback był bardzo liczne) ma szereg przeciwwskazań, które należy zbadać dokładnie. Przeciwwskazania:

 • Obecność zaburzeń psychicznych;
 • Niezdolność do poniesienia zdrowe dziecko z powodu chorób dziedzicznych;
 • Patologia macicy;
 • każdy historia raka;
 • guzy jajnika.

Jeśli przyjrzeć się bliżej powodów, dla których procedury IVF zaleca z jaj dawcy, masz następujące elementy:

 • usunięte jajniki;
 • patologii jajnika;
 • menopauza;
 • niezdolność komórek do rozwoju;
 • używać radioterapii lub chemioterapii;
 • brak owulacji.

Jak mogę zostać dawcą?

Można zaproponować jaja dawcy? Opinie na temat tej procedury nie należy mylić. Jak już wiemy, w ciągu jednego miesiąca od ciała kobiety dojrzewa tylko jedno jajko w stanie rozwoju. dawca kobieta przechodzi terapię, która ma zachęcać do równoczesnego rozwoju kilku żywych jaj. Jest to konieczne w celu zwiększenia prawdopodobieństwa wprowadzenia jaj, ponieważ ostatecznie nie wszystkie komórki nadają się do zapłodnienia. Co dzieje się z jaj? Fakt, że niektóre komórki zaczynają rosnąć, ale proces pójdzie nie tak, więc zdrowe potomstwo nie powiedzie. Inne komórki są zdolne do zapłodnienia, z powodów, które współczesna nauka nie jest jeszcze w stanie wyjaśnić.

Aby kontrolować przepływ leczenia dawców, lekarze regularnie przeprowadzać kontrole USG i analiz hormonalnych. Po wszystkie środki przygotowawcze i kontrolne dzieje usuwania zdrowych jaj przez odessanie.

Ogólne wymagania dotyczące dawcy:

 • wiek powinna wynosić od 25-35 lat;
 • dziedziczne i nieobecność wielu chorób zapalnych i innych chorób;
 • psychiatra pozytywne zakończenie;
 • własne dziecko.

W celu procedury jest udany, endometrium żeński odbiorca powinien być przygotowany do przyjęcia zarodka. Nabłonek jest wewnętrzna warstwa macicy. Że jest on dołączony embrion. Jeśli ciąża nie występuje, a następnie pod koniec cyklu miesiączkowego, endometrium jest usuwany z organizmu kobiety.

Koszt procedury

Podarowane jaja w Moskwie mieć inną wartość, ale waha się od 17-30 tysięcy rubli. kosztów zabiegu jest bardzo duża z uwagi na fakt, że ciąża występuje w około 65% przypadków, które jest bardzo istotne znaczenie. W niektórych klinikach zajmujących się zeszkliwiania oocytów, to znaczy, że nie zamrażać. Nacisk na tej metody jest to, ponieważ znacznie upraszcza samej procedury.

Jeśli cena jest zbyt niska, to należy być ostrożnym, ponieważ jest możliwe, aby zawrzeć umowę z nieuczciwym instytucji. Łączna cena obejmuje pełną analizę wszystkich uczestników postępowania, synchronizacja cykli menstruacyjnych, USG, stymulacja rozwoju jaj, migracji komórek i tak dalej .. Oczywiście, w stolicy, ceny są znacznie wyższe niż w regionach. Ponadto, cena może się różnić w zależności od wydajności i dawcy kliniki: stanu zdrowia, wieku i władze szpitala.

W celu oszacowania kosztów postępowania, konieczne jest, aby zrozumieć „wewnątrz”. W większości przypadków, jaja Donor stosowany w połączeniu z IVF (zapłodnienie in vitro). Technologia ta jest wykorzystywana bardzo często, ponieważ jego wskaźniki skuteczności są bardzo wysokie. jaja dawcy są w specjalnym laboratorium pod ścisłym nadzorem lekarza. Następnie wyodrębnione komórki są przeszczepiane do ciała samicy biorcy. Jeśli oni się zakorzenić, a następnie kontynuuje swój rozwój jako zarodki. Najczęściej lekarz przeszczepów liczbę zdrowych jaj, co zapewnia większą wydajność, ponieważ komórki 2-3 przetrwa tylko jeden. Jeśli proces się powiedzie, kobieta zajdzie w ciążę.

Jednak powodzenie operacji zależy od obu stron, więc mogą pojawić się problemy ze strony mężczyzn. Jeśli brak jest plemników, a następnie przeprowadził małą operację – Niezależnie od jajko jest wstrzykiwany plemników pod mikroskopem. Po tym, zapłodnione komórek wprowadza się do macicy kobiety.

Podsumowując artykuł, chcę powiedzieć, że dawca może być każdy chce kobieta, która jest odpowiednia dla donacji dla konkretnego wpisu. Uważa się, że wiek może wahać się od 18 do 35 lat. Pierwszy próg mogą być różne (na przykład, niektórzy badacze uważają, że powinien zacząć od 25 lat), ale górna granica jest zawsze taki sam – jest to ściśle do 35 lat. Wynika to z faktu, że w tym czasie, komórki Większość kobiet jest w stanie żyć, to znaczy nie jest szczyt zdrowia reprodukcyjnego. Ponadto, żeński dawca musi być zdrowe nie tylko fizjologiczne, ale także psychicznie. zdrowia ludzkiego powinny być potwierdzone świadectwem wydanym przez ekspertów. Dużo uwagi poświęca się cech takich jak wzrost, waga, kolor włosów, oczu i skóry, rodzaju włosów, grupa krwi i rasy. Wiele par są skłonni zapłacić więcej za ich dziecko ma pewne geny. Dodatkowo, przy czym każdy donor musi przejść około 6 różnych analiz. On przechodzi testy absolutnie wolny, co oznacza, że dla kobiety dawcy jest dobrą okazją nie tylko do pomocy desperacką para, ale również zdać kompleksowe badanie. Pomiędzy stronami jest pisemna umowa, która określa prawa i obowiązki każdej z nich. Ważną rzeczą jest to, że kobieta powinna być w pełni sprawny, tak że jej zgoda była ważna w świetle prawa. Proces rozpoczyna się z faktem, że trzeba skontaktować się z odpowiednią organizację tam zarejestrować, a następnie wykonaj wszystkie niezbędne kroki. Wiesz, kto to zrobił IVF z dawcy jaja? Recenzje tych ludzi jest bardzo ważne, ale należy rozumieć, że mogą być subiektywne, więc lepiej jest wolą rady innym konsultacji lekarza. Jest bardzo ważne, aby wybrać sprawdzoną klinikę, która ma pewien prestiż i status, bo nie zarabiają jeden dzień. IVF z jaj dawcy, wskaźnik sukcesu zależy od różnych czynników, powinny być przeprowadzane tylko w instytucji, która ma oficjalną zgodę na taką działalność. Dokumenty powinny być zainteresowany tylko dlatego, że specjaliści nie mają nic do ukrycia. W każdym razie, jeśli nie ma dostępu do oficjalnych dokumentów, konieczne jest, aby myśleć. Jeśli ktoś wiesz zrodził dawcy jaj, należy zadać im wybór kliniki i dowiedzieć się, że została wykonana według jakich kryteriów.

Innym ekscytującym wiele pytań: „Jak to ciąża z dawcy jaja?”. Czytaj opinie nie jest zalecane w tej sprawie, ponieważ jest to bardzo indywidualna. Wszelkie ekspert powie, że wszystko odbędzie się w normalnej ciąży. Jeśli na początku jajko dawcy jest przymocowany, dalszy scenariusz jest klasyczny.