274 Shares 9138 views

Nowosybirsk znane zabytki. Ile miejsc w Nowosybirsku?

W tym artykule, twoja uwaga zostanie przedstawiony zabytków Nowosybirsku. W krótkim przeglądzie, odwiedzimy słynne budynki, miejsca pamięci, a także zapoznać się z takim stosunkowo nowy trend, jako gatunku miejskiego rzeźby.

Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża do tego miasta, aby pospacerować przez ogrodów botanicznych, spojrzeć na światłach drogowych, pomników pierwszego nauczyciela, wąż Smoka.

Odwiedzimy z Państwem w krótkim wirtualną wycieczkę.

Nowosybirsk

Ile miejsc w Nowosybirsku? Jeśli wierzyć Wikipedii, jest dość dużo, ale wirtualności nie zawsze nadąża za rzeczywistością. W tej metropolii ciekawe kompozycje, które są wyrazem kreatywności lokalnych artystów, pojawiają się dość często.

Nic więc dziwnego, że Nowosybirsk jest trzecim liczby mieszkańców i dwunastym miastem w okupowanym obszarze Federacji Rosyjskiej.

Więc zacznijmy nasze zwiedzanie.

Stokvartirny dom

Został on zbudowany w celu zapewnienia pracownikom przestrzeń życia komitet wykonawczy (w tych dniach lata latach 1932-35 był nazywany „krayispolkom”).
W tym celu został zaproszony prof Kryachkov. On został zlecony do opracowania i przeprowadzić budowę od początku do końca. Życzenia i ostateczny plan był następujący.

Budynek powinien być od pięciu do ośmiu pięter (w końcu okazało osiem), windy, zewnętrzne dekoracje marmurowe chips, sufity co najmniej trzy metry. Mieszkania planowane są następne. Dwudziestu dwu (27 metrów kwadratowych przestrzeni życiowej), czwarta trzydzieści (72 metrów kwadratowych) Czterdzieści trzy- (54 metrów kwadratowych) i 1005-pokojowe (81 metrów kwadratowych). Wynik był dokładnie sto mieszkań.

Wybierając wygląd zewnętrzny i wewnętrzny pracę dekoracja była kierowana przez prof Francuz Perret. Ponadto budynek nadano rodzaj „Palace” architektury. Została wydzielona z prospektu mały kwadrat.

W rzeczywistości, nawet pobieżne spojrzenie na dom stokvartirny widać, że robi notatki w C-dur składu całego obszaru.

Te pomniki Nowosybirsk nie tylko urządzone miasto, ale również zdobył pierwsze nagrody na międzynarodowych wystawach.

atrakcje „Lenin”

Jak się okazuje, nie jest jeden pomnik Lenina w Nowosybirsku. Jeśli chodzić po ulicach tego wspaniałego miasta, był zaskoczony, aby znaleźć dwa kolejne obiekty. Zapoznajmy się z nimi bliżej.

W ten sposób wszystkie trzy atrakcje: Lenin, Lenin, Lenin pobliżu Pałacu Pracy i Lenina domu.

Chodźmy w porządku. Pierwszy pomnik został wzniesiony w 1927 roku na schodach Pałacu Pracy, ale w 1950 roku został przeniesiony do kwadratu. Wysokość pomnika – dwa i pół metra.
Drugi pomnik został stworzony do 100. rocznicy urodzin lidera, w 1970 roku. Znajdował się w tytułowego placu. Architekci, Monument uzupełnienie kompozycji składającej się z ulic Opera i przejście Lenina w tej dziedzinie.

Ostatni na naszej liście, ale po raz pierwszy budowa jest dom Lenina. Jeszcze w 1924 roku zdecydowano się stworzyć przestrzeń, która będzie „Hit współczesnych i odzwierciedla wkład idei wielkiego lidera w rozwoju ludzkości.” Ale proponowane projekty były wystarczająco skomplikowane do wykonania.

W rezultacie, dom został zbudowany na Red prospektu do końca 1925 roku. Gdy Komisja przyjęła swój projekt, trwała około roku pracy na nadbudowę i dekoracji wnętrz pomieszczeń.

W efekcie dom Lenina wciąż był ośrodkiem życia politycznego i kulturalnego nie tylko miasta, ale całego regionu.

Dom Clock

Niektóre zabytki architektoniczne z Nowosybirska powiązany z innymi obiektami byłego Związku Radzieckiego za pomocą tych samych architektów. Tak, ten dom został zaprojektowany przez Nikitin, którzy wzięli udział w budowie wieży telewizyjnej Ostankino.

Konstrukcja jest bardzo prosta i minimalistyczna. W rzeczywistości, to wyprzedza swój czas przez pół wieku. Dom został wybudowany na początku 1930 roku, ale dziś to wpływa na jego funkcjonalność. Ma dwa skrzydła połączone z wieżą zegarową. Posiada windę, która serwuje siedemdziesiąt osiem mieszkań.

pomniki Nowosybirsk należą nie tylko do pierwszych dekad ZSRR, jak mogłoby się wydawać. W tym na pewno zapoznać się z następującym punkt orientacyjny.

Ciało handel

Miejskie obudowa handlowy, który jest powszechnie znany jako „rentownego mieszkań”, został zbudowany w latach 1910-11 lat. Posiada salę sprzedaży do wynajęcia dla kupców, a na drugim piętrze znajdują się biura administracyjne. Ponieważ cały dochód z pierwszego piętra udał się do skarbca miasta, jego ludzie jako żart i nazywany opłacalna.

Styl budynku należy do racjonalistycznego nowoczesności. On jest trochę ciężki, ale nadal ma swój własny smak. Ten budynek, jak również niektóre inne pomniki Nowosybirsk architektura, zaprojektowana przez architekta Kryachkova.

Dzisiaj, po walce z kupców powierzchni najmu, budynek odnowiony i oczyszczony z gruzu. Znajduje się muzeum.

Aleksandra Nevskogo kościół

Na pytanie, jak wiele zabytków w Nowosybirsku, zwykle mówimy o budynkach mieszkalnych, administracyjnych i innych. Ale nasz następny punkt orientacyjny, być może jedynym w mieście, należy do budowli religijnych, wpisanej do rejestru zabytków o znaczeniu regionalnym.

Ten obiekt ma bardzo ciekawą historię. Według zapisów, kościół chciał budować na prośbę ludzi już w 1894 roku. Ponieważ nie można znaleźć sponsorów, potem zaczął zbierać pieniądze, „cały świat”. W ciągu dwóch lat, to nigdy nie zaczęli budować. Proces zablokowana. Zapisane budowa przez cesarza Mikołaja II.

Wracał z jego podróży dookoła świata przez Syberię i był zaskoczony, jak niewiele świątyń na drodze z Władywostoku. Jako przewodniczący komisji w sprawie budowy kolei syberyjskiej, cesarz Aleksander III zaproponował utworzenie funduszu, aby zebrać pieniądze na pomoc. W szczególności, jest to za pomocą tej organizacji, a kościół został zbudowany.

Z biegiem czasu, jak te budynki w mieście było mało, został przemianowany na Katedrę. Warto zauważyć, że w malarstwie uczestniczył Tomsk warsztaty malowania ikon, a praca została wykonana na dostatecznie niskim poziomie, rzemieślniczej.

Niemniej, kościół regularnie eksploatowany od 1900 do 1938 roku, kiedy decyzja komisji z jej krzyżami i dzwony zostały usunięte, a budynek dano Instytut Wzornictwa. Później mieścił studio kroniki.

Tylko w 1989 roku pomieszczenia zostały zwrócone do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. A w 1991 roku, a jego drugi raz konsekrowany patriarchę Aleksego.

Str. Kainskaya 13

Wiele zabytków architektonicznych, Nowosybirsku mają niezwykłą i kontrowersyjną historię. Ściany naszych atrakcji pamięta pożary, oszczerstwa i wiele innych. Ale niech nas wszystko w porządku.

Tak więc, będąc wieś budujących Siberian kolejowych, Novonikolayevsk położony na działce należącej do cesarskiego domu. Oznacza to, że wszyscy mieszkańcy byli lokatorzy, a nie właściciele gruntów. Dlatego aż 1903 budynki były w większości drewniane, fligelnogo próbkę. Po tym wszystkim, gdyby nie było możliwości przedłużenia dzierżawy, to trzeba wyburzyć budynek aby w miejscu.

Na ulicy Kainskaya ziemi poszedł wynająć przedsiębiorcy Kuklin, gdzie w 1905 roku rozpoczyna się budować dom dwukondygnacyjny z kamienia pierwszym piętrze. Jednak po bardzo rozległym pożarze, stało z winy bliźniego, zaczyna przebudowę budynku, zgodnie z wszystkimi wymogami bezpieczeństwa pożarowego.

Z biegiem czasu, wieś staje się miasto, a mieszkańcy mogą wykupić ziemię na własny użytek. Zatem Kuklin od 1909 roku, stając się pełnoprawnym właścicielem gruntu, budowa dworku zaczyna z wanną i inne budynki gospodarcze. W ten sposób zdobył wypowiedzenie przez sąsiada (awaria który był pożar miasta), stoi w stoczni „kąpieli ryzyko pożaru.”

dystrybutorem Rada Państwa nie wolno było korzystać z kąpieli przed przystąpieniem. Dopiero miesiąc to zostało udzielone pozwolenie na kąpiel we własnej wannie.

Kiedy to był reżim sowiecki, Kuklin i jego rodzina musiała uciekać z kraju. Początkowo, w apartamentach publiczne zostały wykonane w budynku, a w 1986 roku budynek został przekazany polklinike miasta.

Aleksander Pokryszkin

Studiując zabytków Nowosybirsku, jest rozmowa utrwalić pamięć o jednym z honorowych obywateli miasta. Były pilot, marszałek lotnictwa, Bohater Związku Radzieckiego, otrzymał trzy złote gwiazdy. Nazwa znamienitego żołnierza postanowił zachować dla potomności.

Ale Pokryshkin pomnik w Nowosybirsku ma swoją historię. Początkowo ogłoszono konkurs na najlepszy projekt, ale wszystkie z proponowanych dzieł były nigdzie godnymy.

Więc zwycięzcą Państwowej Nagrody Manizer został zaproszony, kto jest jego autorem.

Pierwotnie pomnik został umieszczony na Czerwonej prospektu, aw 1981 roku przeniósł się do Rynku Swierdłow (ze względu na budowę metra).

uwieczniony ruch

Pomnik światłach w Nowosybirsku został zbudowany w dniu siedemdziesiątej rocznicy policji drogowej, a jeden z autorów projektu było szef zarządzania.

Uważa się, że ta rzeźba symbolizuje przejście kontroli nad sytuacją człowieka na bieżąco technologii.

Pomnik ten został umieszczony w 2006 roku w pobliżu szkoły numer 12. Jest to najstarsza instytucja edukacyjna o podobnej strukturze w mieście, a pierwszych światłach zostały określone wyłącznie w pobliżu szkół, aby chronić dzieci przed lekkomyślnych kierowców.

kiełbasa

Jednym z najbardziej nieoczekiwane i pamiętny jest pomnik kiełbasa w Nowosybirsku. Znajduje się w pobliżu rynku Północna Chemskiy.

Został umieszczony w „ciężkich lat dziewięćdziesiątych.” Autor stworzył z pomocą humorystycznym podejściem do sytuacji ekonomicznej ludności kraju. Wcześniej w tym rzeźba blisko Zastosowano słowa, że nie należy się rozłączyć nos z powodu ciężkiego życia, wystarczy jeść więcej kiełbasek. Dziś to hasło jest na straganie, stojących w pobliżu.

Niektórzy uważają to za żart rzeźby artysty, inni – jako chwyt reklamowy. Oczywiście, tylko jeden – nikt nie pozostaje obojętny na to.

Wspaniali mieszkańcy miasta

Jednym z najbardziej niezwykłych, wesołym i epickiej pomnika jest smok wąż. Nowosybirsk słynie z niezwykłej rzeźby miejskiej, ale ten przerósł wszystkich konkurentów.

Kompozycja jest tworzony w formie fontanny na placu na ulicy Kirowa. W środku basenu stoi skałę, na której siedzi smoka. U stóp tronu jest Koshcheev Nieśmiertelny, który według wielkiego poety, „nad złotymi sosen”. Zobacz, nawiasem mówiąc, łotr jest bardzo żywa, tylko nieco oderwany.

W przeciwieństwie Koshchey jest fantastyczna szczupak, który trzyma w ustach „złote jajka”, najwyraźniej z igłą bilansowej złoczyńca do śmierci.

Novosibirsk kilka miejsc może oferują taki oszałamiające i pełne kompozycje. Dlatego ta rzeźba jest jednym z najbardziej popularnych i tętniących życiem miejsc w mieście.

Inne nietypowe pomniki

rzeźba miejskich na wiele lat w różnych kwartałach i łatwo pasuje do współczesnego życia. Z pomocą artystów tworzących humor i magia rutynowej codziennej rutyny.

Wiele interesujących zabytków miasta Nowosybirsk są tego gatunku sztuki.

Zobaczmy kilka przykładów.

Dwa metry wieża w Pizie, zbudowany w roku Włoch w Rosji, znajduje się na ulicy Kirowa.

Pomnik pierwsza randka można zobaczyć w parku na ulicy Sunrise.

Jest nawet uwieczniony w kamieniu ślubu tosty „Kiss”

Bocianie gniazdo kręcone, o nazwie „Szczęście jest zbudowany”, a duża książka metalu, dostępny na ścianie budynku, jest utrwalanie „Capital”.

Wiele innych ciekawych rzeźby ukryte na ulicach tego wspaniałego miasta. Ale wielkość nie pozwala je wszystkie zaznaczyć.

Dlatego, drodzy czytelnicy, to lepiej, aby odwiedzić Nowosybirsk i zobaczyć go dla siebie.

Podróżować i być szczęśliwym!