855 Shares 7436 views

Edytor zasad grupy: Co to jest? Ogólne koncepcje i możliwości

Dość często, wielu użytkowników pracujących przy komputerze terminale bez praw administratora, w obliczu problemu, że niektóre działania jest wyłączona przez administratora, lub po prostu zakazane. Dla takich zakazów i edytorze zasad grupy jest stosowany. Co to jest i jak z niego korzystać, będziemy teraz zobaczyć.


Co to jest Edytor obiektów zasad grupy?

Sama edytor jest dość skomplikowane i potężne narzędzie, które pozwala na dostrojenie systemu w celu włączenia lub wyłączenia jego poszczególnych składników, ustawić uprawnienia i ograniczenia dla użytkowników do korzystania z określonych składników systemu Windows, zainstalować lub uruchomić aplikacje itd. D.

Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że istnieją dwa rodzaje takich narzędzi: Lokalna Grupa Policy Editor (dla terminala) i narzędzia do usługi katalogowej Group Policy (Active Directory korzysta z witryn, domen, terminale sieciowe, etc …).

Należy także pamiętać, aby wiedzieć, że funkcje te są świadczone w tym samym systemie, Windows 7 lub 8 tylko wersje Ultimate, Professional i Enterprise. Wersje domu, takich jak dom lub Starter, element ten nie jest ustawiony na początku, więc spojrzeć na to nie ma nic do nawet spróbować. Nieco później przyjrzymy się, jak włączyć edytor zasad grupy w domu zbudowanym w systemie Windows. W międzyczasie, spojrzeć na głównych cech tego narzędzia.

Uruchamianie edytora

Po pierwsze, należy rozważyć kwestię, jak przejść do Edytora lokalnych zasad grupy. Najprostszym sposobem jest użycie wiersza poleceń lub MENU «Run» (Win + R). Edytor zasad grupy (Windows 8 lub 7) nazywa polecenie gpedit.msc.

Spójrzmy teraz na podstawowej konfiguracji i zrozumieć, do czego służą.

Podstawowe parametry i ustawienia

W lewym oknie edytora można od razu zobaczyć dwie główne sekcje. Pierwszy odnosi się do systemu komputerowego jako całości. Tutaj można zmieniać wszystkie ustawienia, które są stosowane do systemu, z których niezależnie użytkownik pracuje na terminalu w tej chwili. Drugi rozdział opisuje ustawienia, by tak rzec, przywiązane do każdego konkretnego użytkownika.

W tym przypadku (oczywiście, jeśli użytkownik loguje się jako administrator) może ustawić zakazy i uprawnienia innym użytkownikom wykonywanie pewnych czynności.

Na przykład, aby wyłączyć, na przykład, edytując rejestr, do niedoświadczonego użytkownika, broń Boże, nie ma tam i nie usuwać ważną wskazówkę lub płytę, która może mieć wpływ na wydajność całej „poniekąd”. Aby to zrobić, należy skorzystać z sekcji Szablony administracyjne konfiguracji niestandardowej, gdzie odpowiednia pozycja jest wybrana odmówić dostępu do narzędzi edycji rejestru. Po wejściu do podmenu, wystarczy umieścić zaznaczenie przed „Enable”.

Teraz użytkownik podczas wprowadzania polecenia regedit otrzyma komunikat informujący, że edytowanie rejestru jest zakazane przez administratora. Dotyczy to jednak do żadnych działań użytkownika i ograniczeń eksploatacyjnych lub zezwoleń.

Ciekawy wygląd i dostosowanie konfiguracji komputera. Na przykład, można łatwo zmienić, pominięto działania w celu podjęcia po naciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl + Alt + Del, lub coś innego. Innymi słowy, stosując parametry edytora, można skonfigurować system, by tak rzec, dla siebie. W tym celu, nie ma wiele potężnych narzędzi.

Instalowanie i włączanie zasad grupy w Windows Home wersji edytora (7, 8)

Teraz kilka słów o tym, jak można użyć Edytora zasad grupy w wersji Windows Home i rozrusznik. Aby to zrobić, wystarczy pobrać z dystrybucji internetowej i instalacji, aby zainstalować ten składnik. Instalacja nie sprawia problemów, ponieważ jest to standardowy proces. Po jej zakończeniu będzie wymagać ponownego uruchomienia komputera. Ale to nie wszystko.

Gdzie jest Edytor zasad grupy lokalne

Tu dochodzimy do kwestii lokalizacji pliku, który jest odpowiedzialny za edytora startu. W standardowej wersji dla systemów z architekturą 32-bitową, plik startowy znajduje się w systemie folderze System32 w katalogu Windows.

W 64-bitowych wersjach tego samego „Siedem” czy „ósemka” po pliku instalacyjnego przy użyciu powyższego narzędzia jego położenie zmienia się w folderze syswow64 (to jest, gdy wszystkie pliki rasplozhen polecenia w menu „Run”).

Tak więc, jeśli natychmiast po instalacji i restarcie systemu, wprowadź wywołanie edytora polecenie może nic nie stało. System po prostu wyświetla komunikat, że plik nie zostanie znaleziony gpedit.msc. Jest w porządku. Z takiej sytuacji jest dość prosta. Wystarczy skopiować odpowiedni plik w folderze system32, a to wszystko.

wniosek

Podsumowując, należy jeszcze dodać, że w edytorze zasad grupy – narzędzie wystarczająco silny i poważny. Dlatego też, nawet bez, nie zaleca żadnych podstawową wiedzę, aby zmienić parametry, które są tam, i coś innego, kto wie, że cały system jest „latać”. Dobrze doświadczonym użytkownikiem za pomocą wstydzi rejestr i ustawienia zasad grupy mogą być dojone dużo, zwłaszcza, że edytor rejestru i połączone ze sobą aż do całkowitego powielania niektórych ustawień i parametrów.