792 Shares 1352 views

choroba psychiczna. Zaburzenie afektywne dwubiegunowe

Pod afektywne zaburzenia (zaburzenia nastroju) jest powszechnie rozumiane jako wspólne grupy zaburzeń psychicznych, które charakteryzują się zaburzeniami sfery emocjonalnym. Według DSM pod tym warunkiem spada kilka diagnoz. Główne przejawy zewnętrzne są zaburzenia stanu emocjonalnego.


Najczęstsze schorzenia, które są trwałe w tym stanie, są dwa rodzaje zaburzeń, gdzie, czy dana osoba hipomanii lub epizodów manii. Tak, zaburzenia depresyjne najczęściej związane z ciężkim zaburzeniem depresyjnym. Nadal ma nazwę „depresją” i „choroby afektywnej dwubiegunowej”. Jego wcześniej nazywana maniakalno-depresyjna. Towarzyszy przerywany okresami manii i hipomanii, które trwają od dwóch tygodni do czterech lub pięciu miesięcy, a czas trwania epizodów depresyjnych (do sześciu miesięcy).

Odnotowano przypadki intensywnych objawów zaburzeń afektywnych w postaci niewłaściwych emocji. Występują one w ramach zaburzenie urojeniowe. Przykładem może być strach, lęk, złość, wściekłość, a nawet entuzjazm ekstaza. Możliwe majaczenie albo zaburzenia katatonii.

Biorąc pod uwagę ścisły choroby afektywnej dwubiegunowej, można zauważyć, że warunek ten jest znamienny poprzez powtarzane (co najmniej dwóch) odcinków. Cechują się zaburzeń nastroju i poziomu aktywności. Niektóre przypadki towarzyszy wzrost nastroju, zwiększona aktywność umysłową i fizyczną, w innych jest nastrój obserwowano spadek energii i aktywność zmniejszyła się do depresji. Nie wykluczone stanów mieszanych, gdy objawy depresji występują równocześnie z urojeniami. Przykład przejaw nudy z nadmuchanego lub niepokój, euforię na tle hamowania, zdolność do szybkiej zmiany objawów.

Ze względu na fakt, że choroba afektywna dwubiegunowa ma inną wiedzę na temat granic, dokładna liczba dystrybucji tej choroby jest trudne do połączenia. Dane statystyczne oscylować wokół jednego procenta.

Do przyczyn, które powodują choroby afektywnej dwubiegunowej, w całości i nie określono do tej pory. Wysoki udział ryzyko jej wystąpienia przypisanego dziedziczności. Okazały komunikacja z wielu genów chorobowych (ich rzekome zakwaterowania chromosomami 4 i 18). Poza tym, zaburzenia psychiczne mogą być spowodowane przez samozatrucia (bilans endokrynologicznych, zaburzeń metabolizmu wody elektrolitu). Sytuacje stresujące przypisany prowokacyjny rolę, jaką wyzwala epizod depresji lub manii. Ale sama przyczyna stresu choroby nie jest.

Dwubiegunowa depresja przejawia się w towarzystwie kilku charakterystycznych cech:

– tryb redukcji lub hamowania;

– nie ma żadnego interesu w tym, że wcześniej spowodował przypływ pozytywnych emocji;

– gwałtowny spadek wydajności, który towarzyszy zmęczenie;

– istnieją problemy ze zdolnością do skupienia uwagi jest zamazany;

– obniżona samoocena;

– wydaje się nieuzasadnione poczucie winy;

– napływ pesymistycznych myśli i uczuć;

– nie myśli o śmierci i skłonności samobójczych;

– częste zaburzenia snu, zmniejszenie apetytu.

Istnieje również szereg innych objawów stanu depresyjnego. Dokładniej zaburzenie dwubiegunowe może być ustalona przez lekarza. Istnieje kilka innych sposobów, które pomogą określić stan pacjenta. Tak więc, na przykład, jest uważana za jedną z najbardziej znanych i najbardziej popularnych sposobów identyfikacji choroby afektywnej dwubiegunowej, test samooceny.

Ale nawet podobne objawy powinni zrozumieć, że depresja i choroba afektywna dwubiegunowa są różne choroby, a są one traktowane inaczej. Samoleczenie jest możliwe w każdym przypadku, potrzeba obowiązkowego konsultacji z lekarzem.